Doraźne wsparcie studentów i pracowników

Doraźne wsparcie osobistego dobrostanu

W Akademii Leona Koźmińskiego istnieje możliwość uzyskania zarówno doraźnego wsparcia w bieżącym funkcjonowaniu, jak i pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Logotypy power

Społeczność Akademii Leona Koźmińskiego ma możliwość skorzystania zarówno z bezpłatnego, doraźnego wsparcia w obszarze osobistego dobrostanu, jak i pomocy psychologicznej oferowanej przez wykwalifikowanych specjalistów Instytutu MindMed.

Konsultacje w MindMed

We współpracy z Instytutem Psychoterapii MindMed przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, tak istotnego i wystawianego na próbę zwłaszcza teraz, w czasie pandemii.

Poniżej szczegóły dotyczące zakresu naszej współpracy z MindMed:

• Konsultacje przeznaczone są wyłącznie dla pracowników oraz studentów ALK
  • Możliwość zrealizowania u specjalistów: psycholog, psychoterapeuta, psychiatra, łącznie do 3 konsultacji bezpłatnie, przez czas trwania projektu
  • Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, w gabinecie MindMed mieszczącym się w Warszawie: ul. Złota 71/7 i ul. Krochmalna 54/56 lub w formie wideokonsultacji*
  • Osoby, które będą chciały podjąć terapię po zrealizowaniu 3 wizyt, opłacają kolejne wizyty same
  • W razie rezygnacji z umówionej wizyty należy ją odwołać najpóźniej na 24 godziny przed jej rozpoczęciem
  • Każda nieodwołana wizyta będzie uznana za wizytę zrealizowaną
  • Informacja o tym, kto kontaktuje się ze specjalistą jest poufna i dostępna wyłącznie dla pracowników MindMed w celu realizacji usługi
  • W celu umówienia wizyty należy przesłać maila na adres recepcji: konsultacje_alk@psychoterapia.org
  • W mailu należy zawrzeć: 1.imię i nazwisko oraz numer telefonu; 2.formę spotkania (online/gabinet); 3.z kim ma być zrealizowana konsultacja (psychoterapeuta/psychiatra)
  • Recepcja, prześle propozycje terminów spotkań w ciągu 48h
  • Osoba, który zgłasza się do MindMed (mailowo) zostanie zweryfikowana porzez adres mailowy

Konsultacje w MindMed prowadzone są przez psychoterapeutów i psychiatrów posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w zakresie prowadzenia psychoterapii oraz udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych – gotowi są wesprzeć nas w efektywnym radzeniu sobie z problemami.

* na konsultację można umówić się do wybranego przez siebie psychoterapeuty, należy jednak pamiętać, że niektórzy terapeuci przyjmują stacjonarnie w innych miastach, więc nie będzie możliwości spotkania się z nimi w gabinecie mieszczącym się w Warszawie

Dowiedz się więcej

Ideą konsultacji w obszarze osobistego dobrostanu jest wspieranie studentów i pracowników uczelni w bieżącym funkcjonowaniu w Akademii.

Odczuwasz  trudności z którym nie umiesz sobie poradzić? Emocje, które Cię przerastają? Czujesz się przytłoczony trudną dla Ciebie sytuacją? A może szukasz sposobu na realizację siebie?

Ty decydujesz o czym chcesz z nami porozmawiać. My chcemy Ciebie wspierać, tworząc okazję do rozmowy, o tym co dla Ciebie ważne.

Pozostańmy w kontakcie

Najbardziej bieżąca forma kontaktu dla osób potrzebujących wsparcia to możliwość kontaktu z konsultantami biura ds. Dobrostanu:

Marzena Indra: 600 328 934; marzena.indra@kozminski.edu.pl

Michał Godlewski: 538 510 074; mgodlewski@kozminski.edu.pl

Pozostańmy w kontakcie wsparcie

Kontakty dla osób w kryzysie psychicznym

• Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego: 800 70 2222 (7 dni w tygodniu 24h)
  • Kryzysowy telefon zaufania: 116 123 (7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00)
  • Antydepresyjny telefon zaufania: 22 484 88 01 (od pon. do pt. od 15:00 do 20:00)
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy: 112

Więcej informacji jak uzyskać wsparcie w kryzysie zdrowia psychicznego

Możliwość zapisu na konsultacje w ramach projektu Strefa Komfortu PSRP:

Strefa Komfortu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej to projekt dla społeczności akademickiej w całej Polsce umożliwiający bezpłatną i poufną konsultację online z psychoterapeutą z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Rozmowa odbywa się w formie indywidualnej rozmowy ze specjalistą (30 min.) w celu omówienia rekomendacji możliwych form pomocy.

Poza możliwościami skorzystania z konsultacji, na stronie Strefy Komfortu PSRP dostępne są materiały wspierające zdrowie psychiczne.

Fundacja Nagle Sami oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne osobom z Ukrainy:

Fundacja otwiera stacjonarne grupy wsparcia na Żoliborzu, prowadzone będzie przez ukraińskich psychologów. Zapisy i więcej informacji: info@naglesami.org.pl lub paulina.stanczak@naglesami.org.pl

Fundacja prowadzi również telefon wsparcia psychologicznego- 800 108 108. Dyżury w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim bezpłatnego i anonimowego Telefonu Wsparcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 17:00 do 20:00.

Zachęcamy do zapoznania się z zasobami:

Pomoc psychologiczna

Działania prowadzone są w ramach projektu: "Dostępna - Otwarta - Kreatywna. ALK uczelnią równych szans".