Doraźne wsparcie studentów i pracowników
Doraźne wsparcie osobistego dobrostanu
W Akademii Leona Koźmińskiego istnieje możliwość uzyskania zarówno doraźnego wsparcia w bieżącym funkcjonowaniu, jak i pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.
Społeczność Akademii Leona Koźmińskiego ma możliwość skorzystania zarówno z bezpłatnego, doraźnego wsparcia w obszarze osobistego dobrostanu, jak i pomocy psychologicznej oferowanej przez wykwalifikowanych specjalistów Instytutu MindMed.
Konsultacje w MindMed
We współpracy z Instytutem Psychoterapii MindMed przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, tak istotnego i wystawianego na próbę zwłaszcza teraz, w czasie pandemii.
Poniżej szczegóły dotyczące zakresu naszej współpracy z MindMed:
- Konsultacje przeznaczone są wyłącznie dla pracowników oraz studentów ALK
- Możliwość zrealizowania u specjalistów: psycholog, psychoterapeuta, psychiatra, łącznie do 3 konsultacji bezpłatnie, przez czas trwania projektu
- Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, w gabinecie MindMed mieszczącym się w Warszawie: ul. Złota 71/7 i ul. Krochmalna 54/56 lub w formie wideokonsultacji*
- Osoby, które będą chciały podjąć terapię po zrealizowaniu 3 wizyt, opłacają kolejne wizyty same
- W razie rezygnacji z umówionej wizyty należy ją odwołać najpóźniej na 24 godziny przed jej rozpoczęciem
- Każda nieodwołana wizyta będzie uznana za wizytę zrealizowaną
- Informacja o tym, kto kontaktuje się ze specjalistą jest poufna i dostępna wyłącznie dla pracowników MindMed w celu realizacji usługi
- W celu umówienia wizyty należy przesłać maila na adres recepcji: konsultacje_alk@psychoterapia.org
- W mailu należy zawrzeć: 1.imię i nazwisko oraz numer telefonu; 2.formę spotkania (online/gabinet); 3.z kim ma być zrealizowana konsultacja (psychoterapeuta/psychiatra)
- Recepcja, prześle propozycje terminów spotkań w ciągu 48h
- Osoba, który zgłasza się do MindMed (mailowo) zostanie zweryfikowana porzez adres mailowy
Konsultacje w MindMed prowadzone są przez psychoterapeutów i psychiatrów posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w zakresie prowadzenia psychoterapii oraz udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych – gotowi są wesprzeć nas w efektywnym radzeniu sobie z problemami.
* na konsultację można umówić się do wybranego przez siebie psychoterapeuty, należy jednak pamiętać, że niektórzy terapeuci przyjmują stacjonarnie w innych miastach, więc nie będzie możliwości spotkania się z nimi w gabinecie mieszczącym się w Warszawie
Ideą konsultacji w obszarze osobistego dobrostanu jest wspieranie studentów i pracowników uczelni w bieżącym funkcjonowaniu w Akademii.
Odczuwasz trudności z którym nie umiesz sobie poradzić? Emocje, które Cię przerastają? Czujesz się przytłoczony trudną dla Ciebie sytuacją? A może szukasz sposobu na realizację siebie?
Ty decydujesz o czym chcesz z nami porozmawiać. My chcemy Ciebie wspierać, tworząc okazję do rozmowy, o tym co dla Ciebie ważne.
Pozostańmy w kontakcie
Najbardziej bieżąca forma kontaktu dla osób potrzebujących wsparcia to możliwość kontaktu z konsultantami biura ds. Dobrostanu:
Marzena Indra: 600 328 934; marzena.indra@kozminski.edu.pl
Michał Godlewski: 538 510 074; mgodlewski@kozminski.edu.pl
Kontakty dla osób w kryzysie psychicznym
- Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego: 800 70 2222 (7 dni w tygodniu 24h)
- Kryzysowy telefon zaufania: 116 123 (7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00)
- Antydepresyjny telefon zaufania: 22 484 88 01 (od pon. do pt. od 15:00 do 20:00)
- W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy: 112
Więcej informacji jak uzyskać wsparcie w kryzysie zdrowia psychicznego
- Baza kontaktów bezpłatnej pomocy w sytuacjach kryzysowych: http://pokonackryzys.pl/
- Pomoc w kryzysie psychicznym: https://forumprzeciwdepresji.pl/
- Ośrodki Interwencji Kryzysowej: http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej
- Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/
- Kryzysowy Telefon Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia: https://psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
- Antydepresyjny telefon Zaufania: https://stopdepresji.pl/
- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia”: https://www.niebieskalinia.org/ogolnopolskie-pogotowie-dla-ofiar-przemocy
- Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki: https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=8276205
Możliwość zapisu na konsultacje w ramach projektu Strefa Komfortu PSRP:
Strefa Komfortu Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej to projekt dla społeczności akademickiej w całej Polsce umożliwiający bezpłatną i poufną konsultację online z psychoterapeutą z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Rozmowa odbywa się w formie indywidualnej rozmowy ze specjalistą (30 min.) w celu omówienia rekomendacji możliwych form pomocy.
Poza możliwościami skorzystania z konsultacji, na stronie Strefy Komfortu PSRP dostępne są materiały wspierające zdrowie psychiczne.
- Dowiedz się więcej o projekcie Strefa Komfortu PSRP: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/
- Tutaj możesz zapisać się na konsultację: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/rejestracja/ (dane do rejestracji spotkania są weryfikowane poprzez okazanie dowodu osobistego lub paszportu)
Fundacja Nagle Sami oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne osobom z Ukrainy:
Fundacja otwiera stacjonarne grupy wsparcia na Żoliborzu, prowadzone będzie przez ukraińskich psychologów. Zapisy i więcej informacji: info@naglesami.org.pl lub paulina.stanczak@naglesami.org.pl
Fundacja prowadzi również telefon wsparcia psychologicznego- 800 108 108. Dyżury w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim bezpłatnego i anonimowego Telefonu Wsparcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 17:00 do 20:00.
Zachęcamy do zapoznania się z zasobami:
- Strefy Komfortu PSRP: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/#artykuly
- Fundacji Twarze Depresji: https://twarzedepresji.pl/
- Instytutu Psychoterapii MindMed: https://psychoterapia.org/podcasty
Pomoc psychologiczna
Działania prowadzone są w ramach projektu: "Dostępna - Otwarta - Kreatywna. ALK uczelnią równych szans".