20 Marca

Spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem – 20 marca, godz. 14.00 w auli głównej w siedzibie naszej Uczelni.

Okazją do spotkania jest najnowsza książka Profesora pt.  „Odkrywając wolność 2. W obronie rozumu”, która jest kontynuacją publikacji „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” - wydanej w 2012 roku.

Jest to zbiór artykułów liberalnych myślicieli poruszających fundamentalne kwestie indywidualnej wolności i jej wpływu na rozwój społeczeństw. Teksty poruszają szerokie spektrum tematów: Jakiego rodzaju ustroje w największym stopniu gwarantują wolność mieszkańcom? Jaki jest związek między wolnością gospodarczą i demokracją? Jak wolnorynkowy kapitalizm przyczynia się do rozwoju gospodarczego? Dlaczego mimo empirycznych dowodów na efektywność kapitalistycznego ustroju gospodarczego wciąż odżywa jego krytyka? Jak wprowadzać przemiany gospodarcze w kierunku kapitalizmu i jak kapitalizm zmienił świat?

Przebieg wydarzenia: 14:00-14:25 – „Dobre i złe ustroje a wolność”-  wykład prof. Leszka Balcerowicza 14:25-14:55 – dyskusja z uczestnikami 15:00-15:30 – autografy, zdjęcia z Profesorem oraz możliwość zakupu książki dla uczestników

ZAREJESTRUJ SIĘ
Formularz