Warsztaty prawne dla licealistów
20 Grudnia

„O małżeństwie słów parę - o obowiązkach i stosunkach majątkowych małżonków."

Serdecznie zapraszamy na coroczny cykl warsztatów organizowany przez Studencką Poradnie Prawną Akademii Leona Koźmińskiego. Naszym celem jest rozwijanie świadomości prawnej u młodzieży oraz wzbudzenie zainteresowania problemami świata prawa, z którymi każdy może się spotkać. Spotkania odbywać się będą w formule hybrydowej:

• stacjonarnie, w sali D200 Akademii Leona Koźmińskiego, Ul. Jagiellońska 57/59, Warszawa
  • w online we wtorki o godzinie 15:00 w platformie MS Teams

Uczniom przybliżona zostanie problematyka m.in. z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy . Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Najbliższe zajęcia to:

„O małżeństwie słów parę - o obowiązkach i stosunkach majątkowych małżonków.”

Czy można mężowi zabronić wyjścia z kolegami? Czy żona może wydać na ubrania całą swoją wypłatę? Czy można odbierać wynagrodzenie małżonka za niego? Te i inne palące kwestie wyjaśnimy w czasie warsztatu.

ZAPISZ SIĘ