Szkoła Doktorska Akademii Leona Koźmińskiego – Centrum Współpracy Międzynarodowej

Szkoła Doktorska Akademii Leona Koźmińskiego – Centrum Współpracy Międzynarodowej

Termin realizacji
01.01.2025 – 31.12.2027
Budżet
Koszty
1 581 828,00 PLN

Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Zagranicznej, w ramach programu STER NAWA – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich (nabór 2024).

Cel Projektu

CELEM PROJEKTU jest rozwój uznanej na świecie Szkoły Doktorskiej Kozminski University Doctoral School (KUDoS) w obszarze zarządzania, ekonomii i finansów, prawa oraz socjologii. Absolwenci KUDoS będą mogli rozwijać swoją karierę w międzynarodowym środowisku akademickim, a także prowadzić projekty badawcze, rozwojowe i innowacyjne w różnych organizacjach nie związanych bezpośrednio z nauką.

Doskonalenie jakości kształcenia oraz prowadzonych badań naukowych dzięki wsparciu doktorantów i umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej nastąpi przez realizację kompleksowych zadań: I-Rekrutacja zagranicznych doktorantów II-Program stypendialny III-Organizacja zagranicznych staży naukowych IV-Wspieranie projektów doktorskich o charakterze międzynarodowym V-Umiędzynarodowienie „w domu” VI-Potwierdzanie kwalifikacji i kompetencji doktorantów.

info

Grupa docelowa

GRUPA DOCELOWA – wsparciem obejmiemy 54 osoby (26K/28M): 1) doktorantów zagranicznych i z Polski - 30 os. (16K/14M) 2) zagranicznych promotorów i przedstawicieli instytucji szkolnictwa wyższego lub nauki – 24 os. (10K/14M).

Rezultaty

Realizacja Projektu przyczyni się do osiągnięcia – w okresie krótko- i długoterminowym – celów KUDoS w zakresie umiędzynarodowienia dzięki:

  • implementacji założeń strategicznych ALK związanych z internacjonalizacją KUDoS,
  • zwiększeniu rozpoznawalności ALK jako liczącego się na arenie międzynarodowej ośrodka badawczego,
  • rozwijaniu kontaktów z uczelniami partnerskimi i zrzeszonymi w sieciach np. EDAMBA i GNAM,
  • nawiązaniu i rozwijaniu przez doktorantów współpracy z najwybitniejszymi naukowcami, by stać się częścią społeczności akademickiej oraz korzystać z potencjału szkół wyższych,
  • kształceniu doktorantów, którzy w przyszłości mogą stać się kadrą dydaktyczną i badawczą ALK oraz przyczynić się do rozwoju nauk społecznych przez swoją działalność badawczo-naukową,
  • opracowaniu i włączeniu standardów weryfikacji uzyskiwania kompetencji i kwalifikacji w system oceny postępów naukowych doktorantów,
  • przygotowaniu kadry do prowadzenia wysokiej jakości badań o zasięgu międzynarodowym,
  • zwiększeniu zaangażowania badaczy z wiodących ośrodków naukowych w kształcenie w ALK,
  • wypracowaniu i wdrożeniu międzynarodowych standardów przyjmowania profesorów i doktorantów wizytujących,
  • wykorzystaniu doświadczeń wynikających z projektu STER do doskonalenia jakości kształcenia w KUDoS.