Serwisy rp.pl dla studentów oraz kadry Akademii Leona Koźmińskiego

01.06.2023

Akademia Leona Koźmińskiego rozpoczyna współpracę z „Rzeczpospolitą”. W ramach podpisanego porozumienia od 1 czerwca 2023 roku studenci oraz kadra Akademii mają pełen dostęp do rzetelnych i specjalistycznych treści serwisu rp.pl. Partnerem akcji jest program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Dzięki współpracy z wiodącymi mediami i wydawcami, możemy oferować naszej społeczności coraz więcej. Możemy edukować nie tylko na sali wykładowej czy podczas seminariów online, ale dając bezcenny dostęp do informacji – podkreśla prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – W budzeniu ciekawości oraz wspieraniu ciągłego rozwoju naszych studentów i kadry, pomagają m.in. narzędzia, licencje oraz subskrypcje, obejmujące od dziś serwisy rp.pl – dodaje.

Akademia Leona Koźmińskiego od lat stawia na dostęp do aktualnych informacji z Polski i świata dla swoich studentów oraz kadry akademickiej i administracyjnej. Kolejnym krokiem w drodze do realizacji tego celu jest porozumienie zawarte między uczelnią a wydawcą „Rzeczpospolitej”, dające społeczności akademickiej bezpłatny dostęp do szerokiego pakietu treści rp.pl. Subskrypcja dla społeczności Akademii Leona Koźmińskiego obejmuje pakiet zawierający zarówno pełny dostęp do treści rp.pl (w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl), jak i treści tygodników prawnych oraz specjalistycznych serwisów.

Dostęp studentów do rzetelnego, pogłębionego dziennikarstwa to dla nas specjalny projekt. Cieszę się, że wspólnie z  Akademią Leona Koźmińskiego i InCredibles możemy go zrealizować. W świecie pełnym powierzchownych, a czasem wręcz fałszywych przekazów, dostęp do rp.pl ma wartość edukacyjną. To dla nas szansa na pomoc w kształceniu przyszłości naszej gospodarki – powiedział Maciej Maciejowski, prezes zarządu Gremi Media.  

Partnerem akcji jest program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka, będący najbardziej wszechstronnym i długofalowym programem budowy kompetencji oraz promocji młodych polskich przedsiębiorców.  Oparty jest na autorskiej formule „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu. W ramach działalności InCredibles współtworzy specjalistyczne raporty, debaty, publikacje oraz patronuje wydarzeniom edukacyjnym.

Gremi Media SA wydaje serwisy internetowe, tj. m.in. rp.pl oraz parkiet.com, a także dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, „Sport”. Ponadto posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o. Liczba użytkowników serwisów internetowych Gremi Media wzrosła rok do roku o 36%, osiągając w maju 2023 roku 5 mln RU (Mediapanel, maj 2022r. i maj 2023r.).

Zasady dostępu oraz wykorzystania Platformy

  1. Warunkiem skorzystania z Platformy jest posiadanie statusu studenta, uczestnika studiów podyplomowych, doktoranta lub osoby powiązanej służbowo lub organizacyjnie z ALK oraz adresu poczty elektronicznej w domenach, których abonentem jest Uczelni.
  2. Użytkownik zobowiązany jest do dokonania rejestracji w Platformie na stronie https://partner.rp.pl/alk
  3. W pierwszym kroku Użytkownik podaje adres mailowy w domenie Uczelni ALK w celu weryfikacji uprawnień.
  4. Użytkownik zostanie poproszony o założenie konta w systemie Gremi Media, dzięki któremu będzie mógł korzystać z dostępu do treści serwisu rp.pl. Założenie konta wymaga podania adresu mailowego w domenie Uczelni ALK, którym Użytkownik chce się logować do serwisu rp.pl oraz hasła sformatowanego zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. 
  5. W celu założenia konta niezbędne jest wyrażenie zgody w procesie rejestracji na Politykę Prywatności, regulamin korzystania z serwisów Gremi Media SA i Regulamin akcji. Należy również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gremi Media S.A.
  6. Jeżeli użytkownik podczas rejestracji w Platformie jest równocześnie zalogowany w serwisie rp.pl, dostęp do Subskrypcji zostanie aktywowany. W tym przypadku wymagana jest jedynie akceptacja Regulaminu Projektu.
  7. Na podany adres mailowy w domenie Uczelni ALK zostanie wysłany link aktywacyjny. Użytkownik po kliknięciu w link znajdujący się w przesłanym mailu, potwierdza podany adres mailowy w domenie Uczelni ALK i przechodzi na stronę Platformy.
  8. Po założeniu konta użytkownik zostanie poinformowany o aktywowaniu Subskrypcji i możliwości przejścia do serwisu rp.pl.

See also