O kierunku
WITAMY W KOZMINSKI EXECUTIVE BUSINESS SCHOOL
W czasach niezwykle dynamicznych zmian wszyscy czujemy, że zmiana sposobu myślenia i rozwój kompetencji są najlepszym, a wręcz koniecznym kierunkiem działania. Ciągłe wychodzenie ze stref komfortu pozwala nam sięgać wyżej, realizować aspiracje, stawać się lepszą wersją samych siebie i odkrywać nieznane, ale fascynujące obszary. Rozwój osobisty to również filozofia, sposób na życie, droga do osiągnięcia celów oraz cel sam w sobie.
Kierując się tym przekonaniem, zapraszam do Kozminski Executive Business School – unikalnego środowiska, gdzie czekają na Państwa transformacyjne doświadczenia, nieograniczone wręcz możliwości zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i zbudowania wyjątkowych relacji.
Korzystając z 30 lat doświadczenia w dostarczaniu najwyższej jakości edukacji menedżerskiej, Kozminski Executive Business School realizuje niezwykle szeroką misję, przyczyniając się do rozwoju – menedżerów i firm. Realizowane programy, szkolenia, doradztwo, ale również wsparcie w prowadzeniu badań są tym wszystkim, czego współczesna firma może potrzebować, aby stale się doskonalić.
Ostatni ranking „Financial Times” uplasował ALK wśród 50 najlepszych miejsc do rozwoju indywidualnego, jak i instytucjonalnego.
Zapraszam do najlepszej – według „Financial Times” – uczelni biznesowej w Europie Środkowej. Do miejsca, gdzie biznes współpracuje z nauką.
Dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Kozminski Executive Business School
CEL STUDIÓW
Celem studiów MBA FINANSE jest dostarczenie uczestnikom i uczestniczkom nowoczesnej wiedzy z szeroko rozumianej dziedziny zarządzania, która stanowi podstawę do rozwoju praktycznych umiejętności menedżerskich: analizy i metody rozwiązywania problemów firmy, formułowania strategii rozwojowych, sprawnego podejmowania decyzji, skutecznego negocjowania, komunikowania się oraz współdziałania z innymi. Podczas studiów słuchacze zapoznają się z ogólnymi warunkami gospodarczymi, kulturowymi, społecznymi oraz politycznymi związanymi z gospodarką regionalną i globalną, w których funkcjonują menedżer i jego firma. W ramach specjalizacji program studiów zawiera blok zajęć obejmujących zagadnienia szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstw. Celem tych zajęć jest wzmocnienie kompetencji menedżerów w zakresie tworzenia strategii podnoszącej wartość przedsiębiorstwa oraz komunikacji z inwestorami i kredytodawcami.
GŁÓWNE ATUTY
Wg „Financial Times” Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej.
Pełen program menedżerski MBA połączony z blokiem zajęć narzędziowych z zakresu finansów oraz budowy kreacji wartości dla właścicieli
Wybór trzech z pięciu zaawansowanych boksów specjalizacyjnych: • Wykorzystanie narzędzi controllingu w zarządzaniu przedsiębiorstwem • Zewnętrzny wzrost przedsiębiorstwa • Decyzje finansowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem • Sprawozdawczość i analiza finansowa • Rynki finansowe a zarządzanie finansami przedsiębiorstw
Zajęcia wzmacniające zdolności rozumienia, komunikacji i podejmowania decyzji w oparciu o dane finansowe
Dostęp do specjalistycznych materiałów – w tym zasobów „Financial Times” oraz platformy LinkedIn Learning
Każdy uczestnik i każda uczestniczka studiów otrzymuje komplet książek inspiracyjnych oraz wiele innych materiałów wspierających proces uczenia się.
Uwieńczeniem studiów MBA jest przygotowanie praktycznego projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego.
Absolwenci i absolwentki otrzymują uznawany i ceniony w środowisku kadry kierowniczej i przedsiębiorców DYPLOM MBA, potwierdzający posiadanie wysokich kwalifikacji menedżerskich i sprzyjający dalszej karierze zawodowej.
Dbając o odpowiedni dobór osób w grupie, wspieramy naszych studentów i absolwentów w umacnianiu postaw nastawionych na współpracę i budowanie sieci kontaktów, w trakcie oraz po ukończeniu studiów.
AKREDYTACJE
Posiadamy trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym: EQUIS, AMBA i AACSB.
Są to tak zwane trzy korony, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest ok. 15 tys. szkół biznesu. „Potrójną koronę” posiada tylko 1% z nich, w tym Akademia Leona Koźmińskiego.
Pracodawcy zatrudniający absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające roztropnie i skutecznie realizować powierzone zadania.
MATERIAŁY WSPIERAJĄCE ROZWÓJ
Czy wiesz, że każdy uczestnik i każda uczestniczka tych studiów otrzymuje darmowy dostęp do największej na świecie platformy e-learningowej Linkedin Learning oraz do e-gazety i platformy wiedzy „Financial Times”?
Nasi studenci mają również bezpłatny dostęp do zasobów „Rzeczpospolitej" i „Pulsu Biznesu".
FILOZOFIA STUDIOWANIA MBA
520 godzin zajęć = cztery semestry studiów to czas, który pozwoli Ci zrozumieć funkcjonowanie organizacji jako całości wraz z jej otoczeniem biznesowym. Poprowadzimy Cię od ekonomii i finansów poprzez strategię organizacji aż do tego, jak współpracować z ludźmi i budować relacje z partnerami biznesowymi.
Wszyscy rozpoczniecie naukę wspólnie na tzw. ogólnym programie menedżerskim (400 godzin lekcyjnych), niezależnie od wybranej specjalizacji.
Następnie kontynuujecie naukę na wybranym semestrze specjalistycznym – FINANSE, na który składa się 120 godzin zajęć. W tym czasie będziecie doskonalić kompetencje zaprojektowane dla danej specjalizacji.
ADRESACI STUDIÓW
Obejrzyj film z uroczystości wręczenia dyplomów MBA
DYREKTOR PROGRAMU
Dr hab. Paweł Mielcarz jest profesorem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie pełni funkcje Kierownika Katedry Finansów, Dyrektora Merytorycznego studiów MBA Finanse oraz podyplomowych studiów finansowych.
W pracy naukowej zajmuje się głównie problematyką zarządzania wartością przedsiębiorstw, wyceną firm, projektów oraz opcji realnych. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu artykułów, referatów naukowych oraz książek: „Analiza projektów inwestycyjnych w procesie tworzenia wartości przedsiębiorstw” i „Krótkookresowy wpływ rekomendacji na rynek giełdowy w Polsce”.
Jako wykładowca prowadził zajęcia m.in. z wyceny oraz szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstw w ramach studiów dyplomowych, podyplomowych oraz MBA w Akademii Leona Koźmińskiego oraz w kilku innych europejskich uczelniach biznesowych. Od czternastu lat na stałe współpracuje w ESSCA, – École de Management. Ukończył programy Global Colloquium on Participant - Centered Learning oraz Case Study Workshop organizowane przez Harvard Business School.
Jako konsultant współpracujący DCF Consulting oraz innymi z firmami doradczymi profesor Mielcarz brał udział przygotowaniu wielu projektów doradczych w zakresie wyceny przedsiębiorstw, oceny projektów inwestycyjnych, budowy strategii, opracowania planów finansowych oraz projektowania systemów controllingu. Podczas pracy jako biegły sądowy przygotowywał również ekspertyzy w procesach postępowań sądowych, prokuratorskich, arbitrażowych oraz prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Posiada doświadczenie korporacyjne, m.in. jako Doradca Zarządu ds. Inwestycji Kapitałowych oraz Metodyk Wyceny PGNIG. W karierze zawodowej profesor Mielcarz pełnił także funkcje w kilkunastu radach nadzorczych spółek kapitałowych. Ma doświadczenie w zarządzaniu towarzystwem ubezpieczeniowym wzajemnych.
KORZYŚCI DLA SŁUCHACZY I SŁUCHACZEK – CO ZYSKUJESZ?
-
Umiejętności analizowania procesów zachodzących w organizacjach z perspektywy różnych obszarów funkcjonowania firmy
-
Umiejętności z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi wspierających decyzje finansowe przedsiębiorstw
-
Umiejętności efektywnego komunikowania się ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji problemów finansowych
-
Umiejętności tworzenia i kierowania zespołami projektowymi (w tym wdrażania trudnych projektów w organizacjach o różnych kulturach)
-
Umiejętności opracowania i wdrażania strategii według najpopularniejszych i najnowszych metodyk
-
Umiejętności operowania uniwersalnym językiem menedżerskim, pozwalającym na swobodną komunikację z przedstawicielami wszystkich działów w firmie
-
Wiedza menedżerska z zakresu narzędzi i metodyk wspierających procesy zarządzania przedsiębiorstwem
Świadectwa i dyplomy
- Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration ze specjalizacją (np. MBA FINANSE, MBA HR), które zgodnie z zapisem w Ustawie o zasadach zarządzania mieniem państwowym z dnia 16 grudnia 2016 r., poz. 2259, art.19, upoważnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa
- Dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego zawierający 3 najważniejsze akredytacje: AMBA, EQUIS, AACSB
Program
Ramowy program studiów
Organizacja zajęć
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w:
- piątek 17:00 – 20:15
- sobotę 8:45 – 15:45
- niedzielę 8:45 – 15:45
Planowane terminy zjazdów w I semestrze
21 - 23.03.2025
4 - 6.04.2025
25 - 27.04.2025
9 - 11.05.2025
16 - 18.05.2025
30 - 31.05-1.06.2025
13 - 15.06.2025
27 - 29.06.2025
5 - 7.09.2025
19 - 21.09.2025
Społeczność
Wiodący wykładowcy
Opinie studentów i absolwentów
Czas spędzony na studiach MBA w Koźmińskim był dla mnie wyjątkowy z powodu nawiązania nowych kontaktów, znajomości i przemiłej atmosfery tu panującej. To wspaniała edukacyjna przygoda oparta na przekazywanej nowoczesnej, a nade wszystko praktycznej, na światowym poziomie wiedzy.
To profesjonalni nauczyciele, ludzie z pasją, dbający o najwyższe standardy kształcenia, otwarci na konsultacje, służący dobrą radą, cennymi uwagami i życzliwą krytyką.
Rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych w zespołach to tylko jeden z wielu przykładów na to, że programy i metody nauczania są tu ukierunkowane na praktyczny przekaz wiedzy.
Akademia Leona Koźmińskiego jest dla mnie wzorem umiędzynarodowienia i uczelnią ponad granicami.
Z ogromnym sentymentem wspominam ten czas, a wiedzę tu pozyskaną wykorzystuję w swojej praktyce zawodowej i dzielę się nią z moimi współpracownikami.
Jestem kierownikiem logistyki, więc moje początki na studiach w ALK to program „Logistyka w zarządzaniu”. Niedawno, w związku z koniecznością zmiany procesów w firmie, zainteresowałem się studiami „Zarządzanie procesowe”. Następnie moja firma wdrażała system SAP. Będąc jednocześnie kierownikiem projektu, skorzystałem z wiedzy ekspertów na studiach „Praktyczne zastosowanie SAP – ERP”.
Chciałem dowiedzieć się, jakie możliwości daje system SAP i skonfigurować go w sposób najbardziej efektywny dla firmy i pracowników. W tym samym czasie poczułem osobistą potrzebę, aby rozwijać się jeszcze bardziej zwłaszcza od strony menadżerskiej oraz finansowej, w związku z tym rozpocząłem równolegle studia MBA FINANSE.
Mogę śmiało powiedzieć, że ALK od początku była dla mnie w dużym stopniu merytorycznym wsparciem w kreowaniu mojej osobistej ścieżki kariery zawodowej. Każde studia to inna przygoda, jednak MBA to jak zdobycie Mount Everest. Najbardziej będę wspominał atmosferę, jaka towarzyszy studiom. Poznałem wielu fantastycznych ludzi, świetnych wykładowców, a przede wszystkim fachowców merytorycznych, jak również praktyków. Zdobyłem potężną sieć kontaktów, spotkałem wyjątkowych kolegów i koleżanki. Nauczyłem się, w jaki sposób pobudzić i poprawić wzajemne zrozumienie oraz zaufanie partnerów biznesowych względem siebie.
Studia MBA w Akademii Leona Koźmińskiego polecam wszystkim osobom, które nie tylko chcą rozwijać się w otoczeniu biznesowym, ale również wzmacniać swój potencjał liderski.
Smart EPC Sp. z o.o. | Prezes Zarządu Jako inżynier z wykształcenia wybrałem MBA FINANSE, żeby lepiej zrozumieć świat biznesu. Studia w ALK pomogły mi w zarządzaniu sobą i zespołem, nauczyły podstaw finansów i prawa. Dzięki licznym studium przypadku zostałem dobrze przygotowany na realne sytuacje biznesowe. Zainspirowany pracą dyplomową oraz z pomocą znajomości nabytych podczas studiów założyłem firmę, w której pełnię funkcję CEO. Nie zamieniłbym swojej pracy na żadną inną.
Polecam ALK jako miejsce, gdzie można poszerzyć swoje horyzonty, świeżym okiem przeanalizować swoje życie prywatne i biznesowe oraz dzięki dużej dawce motywacji wprowadzić zmiany w pożądanym kierunku.
Zasady rekrutacji
Test typu GMAT odbędzie się 18 lutego 2025 r. o godz. 11:00. Rozmowy kwalifikacyjne rozpoczną się o godz. 13:15.
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Was programu MBA i sprawdzenie zasad naboru.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
Rekrutacja na 33 edycję studiów trwa do 15 lutego 2025 r. Planowany termin rozpoczęcia studiów to marze 2025 r.
O przyjęciu decyduje pozytywny wynik testu typu GMAT oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
Test typu GMAT składać się będzie z dwóch części: matematycznej – testującej zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych, rozumowanie logiczne, obliczanie, analizę zadań ilościowych, oraz analitycznej – sprawdzającej umiejętność rozumowania, konstruowania i oceny argumentacji, wyciągania wniosków, formułowania i oceny planu działania.
Wymagane jest minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe.
Studia kończą się napisaniem projektu doradczego dotyczącego rozwiązania konkretnego problemu menedżerskiego. Praca końcowa przygotowywana jest w grupach 3-4-osobowych i podlega obronie przed komisją egzaminacyjną.
Dodatkowym warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów realizowanych podczas czterech semestrów zajęć.
-
Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (tytuł zawodowy: licencjat, inżynier, lekarz, magister) lub odpis dyplomu doktorskiego*
-
CV
-
List motywacyjny
-
Zdjęcie elektroniczne w formacie JPG
-
Oryginał dokumentu tożsamości do wglądu
-
Kopia dowodu opłaty za postępowanie kwalifikacyjne
* W przypadku kandydatów posiadających dyplom zagraniczny prosimy o dostarczenie dyplomu oraz suplementu wraz z oficjalnym tłumaczeniem na język polski.
Opłaty
Cena podstawowa (płatność w trzech ratach po 16 100 zł każda) | 48 300 zł |
Cena ze zniżką dla absolwentów ALK* (płatność w trzech ratach po 14 490 zł każda) | 43 470 zł* |
Cena ze zniżką za jednorazową płatność* | 45 300 zł* |
Opłata za postępowanie kwalifikacyjne | 500 zł |
Konto bankowe, na które można dokonywać wpłaty wpisowego: Akademia Leona Koźmińskiego 03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59 BANK PEKAO SA w Warszawie 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualny numer konta, podawany po zakończeniu rekrutacji.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl
Uprzejmie informujemy, że edycje studiów są uruchamiane przy określonej liczbie uczestników, pozwalającej na właściwą dynamikę pracy grupy.
* Oferowane zniżki (dla absolwentów, za jednorazową płatność i ewentualne dodatkowe zniżki) nie łączą się.