Negocjacje – Przygotowanie, Argumentowanie, Przekonywanie 

To szkolenie jest elementem programu Akademia Negocjacji Budowania Relacji i Kreowania Wartości w Biznesie

kliknij -
ZOBACZ WIĘCEJ

Z negocjacjami "last minute" jest odwrotnie niż z podróżami, są najdroższe.

- Nikolay Kirov


Najbliższy termin 

 • Czas trwania: 2 dni (w godz. 9.00-16.30)
 • Termin szkolenia: 1-2 czerwca 2020 r. - ONLINE NA PLATFORMIE ZOOM
 • Cena szkolenia: 2950 zł netto (+23% VAT)
 • Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK: rabat 10 %


  W szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.

  *Ewentualne dodatkowe, inne zniżki nie kumulują się.

O szkoleniu 

Nie mając wiedzy o  tym jak wygląda proces negocjacji i jak właściwie poprowadzić rozmowę z partnerem, chcemy na siłę podpisać umowę! Zastanawiałeś się czy nie robią tak Twoi pracownicy lub Ty sam? Wtedy tracisz pieniądze.

Liczy się wartość, którą przynosimy do firmy a nie ilość zamkniętych transakcji!

Negocjacje to najszybszy sposób zarabiania pieniędzy lub ich tracenia!

W ciągu jednej godziny prawidłowo prowadzanych negocjacji i dobrych umiejętności negocjacyjnych zyskujemy dodatkowe kilka procent z transakcji w przeciwnym wypadku ich nie zarabiamy. Te kilka procent, to czasami jest kilka milionów.

Podczas szkolenia zbudujesz umiejętności prowadzenia bardziej elastycznych negocjacji, powodujących wzrost satysfakcji klientów, dostawców i współpracowników. A tobie przyniesie w efekcie korzystniejsze kontrakty i lojalnych partnerów. Umiejętności te przyczynią się do zdobywania nowych klientów i partnerów biznesowych.

Gwarantujemy też sporą dozę inspiracji, uruchomienie autorefleksji,  dostarczenie najnowszej wiedzy o tym jak usprawnić budowanie relacji z partnerami i budować wartości w biznesie.

Całość szkolenia jest prowadzona warsztatowo w oparciu o rozgrywanie gier symulacyjnych i ćwiczeń. Omawiamy ich wyniki oraz komunikaty i zachowania, które do takich wyników doprowadziły.

Na szkolenie zaprasza 

Nikolay Kirov

Szkolenie to zaprojektowałem bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz na podstawie wiedzy wynikającej z Harvardzkiego Modelu Negocjacji. Od 22 lat ponad 70 000 osób brało udział w moich szkoleniach, wykładach i sesjach strategicznych podczas realizacji programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych,  programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla Kadry Medycznej, a także międzynarodowego programu Executive MBA realizowanego w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca  Koźmiński AMP -  Advanced Management Program - realizacja Warszawa – Barcelona (EADA Business School).

czytaj więcej

 

 

W trakcie szkolenia uczestnicy rozgrywają gry symulacyjne, których celem jest pokazanie: 

 • jak negocjować warunki umowy
 • jak budować BATNA i na czym polega budowanie skutecznych argumentów podczas negocjacji,
 •  jakie są siły w procesie negocjacji i jak można z nich korzystać,
 • jaka jest różnica między „ciepłym”  ( bezpośrednie spotkanie)  a „zimnym” (rozmowa przez telefon, wymiana korespondencji e-mail’owej, wymiana dokumentów) sposobem prowadzenia negocjacji z punktu widzenia sukcesu i efektu negocjacji,
 • jak wpływa na wynik rozmów postrzeganie swojej roli względem roli partnera.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli 

Pracujesz:

 • we własnym biznesie
 • przy projektach
 • w dziale sprzedaży, zakupów, logistyki, marketingu, obsługi klienta

Negocjujesz:

 • produkty i usługi
 • warunki współpracy
 • z partnerami projektach biznesowych

Rozwijasz:

 • siebie
 • ludzi
 • biznes

W RAMACH SZKOLENIA OTRZYMUJESZ:  

 • materiały szkoleniowe zawierające praktyczne narzędzia do przygotowywania i prowadzenia negocjacji
 • materiały uzupełniające, które pozwolą Ci z łatwością pogłębić swoją wiedzę w tym obszarze.
 • materiał uzupełniający w postaci narzędzia do samodoskonalenia się w procesie przygotowania do praktycznej sytuacji negocjacyjnej oraz w analizie przeprowadzonej po negocjacjach. Wykonując te dwie analizy nie tylko będziesz lepiej przygotowany ale również rozwiniesz swoje umiejętności negocjacyjne!
 • 30 dniowy moduł rozwojowy - pisemny program tworzenia dobrych nawyków zakończony feedback’iem od prowadzącego.
 • uczestnictwo warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez doświadczonego trenera, z ponad 20-letnim doświadczeniem biznesowym i trenerskim
 • podwójny Certyfikat Kirov Strategic Negotiators, Akademii Leona Koźmińskiego

Szkolenie jest  są prowadzone wspólnie przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz firmę Kirov Strategic Negotiators.
Wykonawcą szkolenia jest firma Kirov Strategic Negotiators.
Uczestnicy szkolenia otrzymują podwójny certyfikat, dzięki temu mają gwarancję, że zdobyta wiedza jest ugruntowana w teorii oraz sprawdzoną w praktyce.

Opinie o szkoleniu 

Szkolenie przyniosło mi wiele pozytywnych wrażeń, pomogło poszerzyć umiejętności. Nikolay był bardzo otwarty na grupę, potrafił zaciekawić tematem, zaangażować w uczestnictwo oraz zainspirować nie tylko w kwestii negocjacji ale również wielu obszarach rozwoju.

Pokazał jak wiele można zdziałać układając wszystko odpowiednio w swojej głowie – przybliżył nam funkcjonowanie mózgu człowieka, ułatwia to zrozumienie siebie nawzajem i pewnych schematycznych zachowań ludzkich.

Ćwiczenia, które były przeprowadzane na szkoleniu łącznie z materiałami jakie otrzymaliśmy po szkoleniu mają ogromna wartość praktyczną.

Filmy, linki oraz książki, które nam polecił, otwierają „oczy” na świat relacji ludzkich (w tym  negocjacji)  i są bardzo inspirujące do poszerzania wiedzy i własnego rozwoju.

Ja osobiście w ciągu tygodnia od szkolenia brałam udział w 2 negocjacjach, które zakończyły się sukcesem – jestem zadowolona zarówno z ich przebiegu jak i wyniku. Nabrałam pewności siebie w tym obszarze oraz otrzymałam świetne narzędzia oraz „nawigację” ułatwiająca poruszać się w nim.

Naprawdę bardzo polecam szkolenia z negocjacji prowadzone przez Nikolaya Kirova – taka nauka sprawia przyjemność!

Małgorzata Zielonkowska

HR Manager

Norcospectra Industries Sp. z o.o

 

Prowadzone przez Nikolaya zajęcia były przepełnione energią i prowadzone z pasją. Udało mu się zaangażować słuchaczy w dyskusję. Aktywny  udział w zajęciach to jest to czego oczekuję. Gra głosem spowodowała że nie można było się nudzić. Zajęcia były inspiracją do mojej dalszej pracy, potwierdziły że dobrym przygotowaniem do negocjacji zyskujemy przewagę. Nie zawsze  zawsze trzeba wygrać żeby osiągnąć sukces. Współpraca długoterminowa opiera się na uczciwych relacjach. Oszukać w negocjacjach można tylko raz. Polecam jego wykłady moim znajomym.”

Piotr Kowalski

Kierownik ds. Sieci Ogólnopolskich / National Accounts Manager

Coca-Cola HBC Sp. z o.o.

 

„Przed zajęciami z Nikolayem Kirovem przedmiot „Negocjacje” kojarzyły mi się z bardzo miękką i ogólną dziedziną nauki polegającą w głównej mierze na sztuczkach, sposobie komunikacji i zachowania. Mój negatywny stosunek do przedmiotu wynikał z lektury kilku książek i uczestniczenia w paru wykładach, z których nie wyniosłem żadnych konkretnych wiadomości.

Już pierwsze zajęcia z Nikolayem pokazały mi zupełnie nowe podejście do tego tematu. Okazało się, że profesjonalne podejście do tematu w modelu „Harvardzkim”, czyli bardziej prawniczym niż psychologicznym rzuca zupełnie nowe spojrzenie na ten temat. Okazało się, że Negocjacje to w dużym stopniu twarda wiedza oparta o proces i pojęcia, których można i trzeba się nauczyć.

Praktyczne ćwiczenia choćby dotyczące BATNY pokazały nam, że nie jest to tylko puste pojęcie, które można sobie przemyśleć w drodze na negocjacje, ale kluczowy element, który dobrze zrozumiany i przygotowany pozwala prawidłowo obrać dalszy model działania.

Zajęcia z Negocjacji z Nikolay Kirovem oceniam jako jedne z najlepiej prowadzonych zajęć podczas kursu MBA FINANSE!”

Marcin Ciechoński

Director of Forex Bureau

PKO Bank Polski

 

Przetestowałam już wiedze z zajęć z negocjacji na spotkaniach z klientami z skali mikro. Prowadzona w taki sposób rozmowa jest dużo prostsza i efektywniejsza.

Przygotowanie się przeze mnie do spotkania w formie określenia BATNA mojej i drugiej

strony pozwala doprecyzować, jakiego celu spodziewam się osiągnąć pod koniec spotkania. BATNA daje dodatkowo spokój – jeśli negocjacje nie zakończa się porozumieniem, wiem, czego się mogę spodziewać i jakie podjąć następne kroki. Dzięki temu nie panikuje!

Ustalenie wspólnie agendy spotkania, tj. kwestii negocjacyjnych, włącza klienta w proces kreowania rozwiązania problemu (np. Nowy kontrakt, kontroferta konkurencji) i sprawia, że jest bardziej zaangażowany w dojście do porozumienia. Używanie obiektywnych kryteriów ogranicza przerzucanie piłeczki po obu stronach kortu i pozwala mi sprawniej odpowiedzieć na obiekcje drugiej strony.

Będę szczera – te zajęcia otwarły moje oczy na kilka bardzo ważnych kwestii i pomogły mi ocenić dotychczasowe osiągniecia w tym zakresie. Żałuję, że nie trafiłam na nie wcześniej. Dziękuje!

Agnieszka Durlej

CRM Team Manager

Western Union Business Solutions

 

Zajęcia z negocjacji z Panem Nikolayem pozwoliły mi zrozumieć prawdziwą istotę tego procesu. W negocjacjach nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, są one jedynie wynikową naszych prawdziwych intencji. Podczas zajęć zrozumiałem także jak istotne jest odpowiednie przygotowanie do negocjacji, które w dzisiejszym świecie, często zaniedbywane prowadzi do podpisywania niekorzystnych dla firmy kontraktów. Sposób prowadzenia zajęć jest przystępny i angażujący, a sporą dawkę anegdot pochodzących wprost z życia i codziennych sytuacji biznesowych zapamiętam na długi czas. Zdecydowanie polecam zajęcia z negocjacji jako źródło użytecznej i praktycznej wiedzy biznesowej.

Mateusz Młynarczyk

Software Development Program Manager

Project Management Professional (PMP)®, PRINCE2® Practitioner

 

Mówiąc zupełnie szczerze, były to jedne z najlepiej poprowadzonych zajęć na Executive MBA poczynając od mowy ciała: dynamika wypowiedzi, odpowiednia gestykulacja, poprzez merytorykę, aż na polecanej literaturze kończąc.

Jestem pod wrażeniem jak bardzo zmieniła się moja percepcja dotycząca negocjacji i w jak wielu miejscach zacząłem je teraz dostrzegać. Po trzecie, po stokroć łatwiej i efektywniej jestem teraz w stanie prowadzić rzeczowe rozmowy czy to w negocjacjach z pracownikami odnośnie pensji, negocjacjach z żoną, czy też poddostawcami.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad kursem negocjacji, chce porozmawiać na ten temat z ekspertem, czy też przedyskutować swoją strategię działania, Nikolay Kirov to jedyna słuszna osoba w tej kwestii!

 

Konrad Jędraszczak

WEDIA-ANN S.J. Holländer A.M. Jędraszczak J.T.

Zajęcia z negocjacji prowadzone przez Pana Nikolay'a Kirov'a były odpowiedzią na moje potrzeby. W ramach wykonywanych obowiązków służbowych uczestniczę z ramienia pracodawcy w negocjacjach z podmiotami gospodarczymi oraz podległymi mi pracownikami. Pracodawca już wcześniej organizował dla nas szkolenia z negocjacji. Jednak dopiero zajęcia u Panem Nikolay’em jasno, przejrzyście, krok po kroku pokazały jak należy prowadzić negocjacje, by obie strony chciały ze sobą współpracować w dłuższej perspektywie. Dzięki ćwiczeniom na zajęciach przekazywana teoria nabrała praktycznego wymiaru.  Żałuję, że w ramach bloków MBA nie będzie można kontynuować zajęć z Panem Kirov'em.  Uważam, że umiejętność negocjacji należy do podstawowych kompetencji każdego menadżera. Dlatego będę negocjować :) z moim Zarządem możliwość uczestniczenia w kolejnych kursach prowadzonych przez Pana Nikolay'a Kirov'a. Jeszcze raz dziękuję za świetne zajęcia!

Beata Iglińska 

Z-ca Dyrektora

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

Dla mnie negocjacje, po szkoleniu u Nikolaya, nabrały nowego znaczenia. Dzisiaj już wiem, że warto do nich się bardzo dobrze się przygotować aby osiągane satysfakcję obu stron. Tak jak w normalnym życiu prywatnym kompromis i wspólne dobro jest podstawa wszystkich poprawnych relacji, to tak samo dobre profesjonalne negocjacje również maja duże znaczenie w życiu biznesowym. Przekazane techniki w teorii i praktyce również  te które stosuje w negocjacjach międzynarodowych pozwalają zawsze osiągnąć zakładany cel.

Jeszcze nie poznałem nikogo, kto uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez Nikolaya aby nie był pod dużym wrażeniem sposobu przekazywanej wiedzy, zarówno tej teoretycznej jak i praktycznej.

Dziękuje i proszę o więcej szkoleń Twojego autorstwa - będę w nich uczestniczył.

 

Marcin Jędryczka  

Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Rozwoju

PESA Bydgoszcz S.A.

 

Moje dotychczasowe doświadczenia z kursami negocjacji polegały głównie na czerpaniu wiedzy na temat technik negocjacyjnych. Kurs Nikolaya Kirova z negocjacji na ALK odnosił się do zupełnie innych kwestii -  przygotowania się do negocjacji i przedstawienia słuchaczom biologicznych aspektów związanych z procesem negocjowania. Była to dla mnie nowość. Uważam jednak, że wiedza przekazana podczas tego kursu jest zdecydowanie bardziej przydatna, a jej wykorzystanie pozwala budować długoterminowe relacje z partnerami. 

Paweł Średniawa

Dyrektor ds. finansów i kontrolingu

PBDI S.A.

 

Nikolaya Kirova wraz z jego niezwykłymi umiejętnościami odkryłem podczas wspólnych zajęć z rozwiązywania konfliktów, a także z zajęć z negocjacji i pozytywnego wywierania wpływu. Nikolay jest osobą niezwykle ekspresyjną potrafiącą zwrócić uwagę i nadać znaczenie drobnym, ale istotnym elementom. Przy jednym slajdzie można z Nim spędzić niezwykłe ekscytująca godzinę, podczas której Nikolay omawia go z różnych perspektyw, przedstawia wpływ drobnych elementów na całokształt, porusza emocje, aby lepiej zapamiętać to co powinno zostać zapamiętane i dąży do znajdowania alternatywnych sposobów działania. Zajęcia prowadzi z energią i optymizmem. Dzięki wspólnym zajęciom i pracy zaliczeniowej opisującej rzeczywistą sytuację konfliktową spojrzałem na nią z innej perspektywy. Uświadomiło mi to inne możliwości działania co z kolei dało dodatkową siłę w negocjacjach. Bardzo wysoko oceniam wiedzę, umiejętności i postawę Nikolaya Kirova - jako superczłowieka od negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Bezsprzecznie jeden z najlepszych prowadzących jakich spotkałem!!!! Polecam zajęcia z Nikolayem Kirovem, gdyż potrafi w bardzo przyjemny i skuteczny sposób przekazać wiedzę innym.

Tomasz Chłopaś

doradca dyrektora Biura Informatyki

Najwyższa Izba Kontroli

 

O studiach w  Akademii Leona Koźmińskiego można powiedzieć bardzo wiele: profesjonalne podejście od samego początku, wysoko wykwalifikowana kadra naukowa, praktycy z ogromnym doświadczeniem w biznesie, bardzo ciekawy program, budowanie współpracy pomiędzy studentami i absolwentami, nowoczesność.... Myślę, że jednak to co na mnie zrobiło największe wrażenie to mocne nastawienie na "otwarcie głów" studentom, pokazanie, że warto schodzić z utartych dróg postępowania i że w zdecydowanej większości przypadków jedyną słuszną odpowiedzią jest "to zależy" :) Nic nie jest czarno-białe, a do właściwej oceny sytuacji potrzebna jest świadomość, że nie wszyscy myślą tak samo jak my i nie należy ulegać emocjom.

Zajęcia z Nikolayem spowodowały, że zakochałem się właśnie w tej samoświadomości, uwielbiam wiedzieć jakie procesy zachodzą w moim mózgu i być ciekawym ludzi, starać się ich nie oceniać, wychodzić poza pudełko komfortu i budować relację oparte na zaufaniu. Maksyma, że „dobre relacje zwiększają zaufanie i zmniejszają koszty transakcyjne” stała się jedną z moich ulubionych. Nie żartuję! Zrobię wszystko, żeby wziąć udział w zajęciach jeszcze raz. Albo przy okazji kolejnych studiów (już teraz tylko ALK) albo podczas szkolenia poza uczelnią.

Dzięki zajęciom z Nikolayem Kirovem wygrałem już pierwszym roku studiów bardzo ważne dla siebie negocjacje - dostałem awans w Firmie, w której obecnie pracuję. W trakcie prezentacji swojej osoby podczas procesu rekrutacyjnego starałem się pokazać dwa bardzo ważne według mnie wnioski z zajęć: żeby osiągać sukcesy trzeba być po pierwsze dobrze przygotowanym i po drugie mieć BATNĘ czyli alternatywę. Obie te kwestie pozwalają zachować spokój i nie robić gwałtownych ruchów. Jeśli do tego dołożymy wiedzę o biologii organizmu, która jest przekazywana podczas wykładów - uważam, że sukces mamy jak w banku! Wszystkie te kwestie to inspiracje z prowadzone przez Nikolaya kursu Negocjacje na MBA.

Wiedzą wiedzą, ale dawka energii i podejście jakie dostajemy podczas zajęć powoduję, że chłoniemy ją w 100% i chcemy więcej. Polecam!”

Michał Stachura

Kierownik ds. Bankowości Korporacyjnej - Średnie i Duże Korporacje

Raiffeisen Polbank

Kiedy ostatni raz zastanawiałeś się nad BATNĄ przed negocjacjami? Jeśli definiujesz ją regularnie, to ile razy udało ci się być konsekwentnym podczas spotkania? Czy jesteś pewien, że dobrze przygotowujesz się do negocjacji?

Szkolenie z negocjacji, pokazało mi, co tak naprawdę decyduje o sukcesie czy porażce podczas rozmów z partnerem.

Nikolay – wizjoner, entuzjasta – zabrał mnie w pasjonującą „podróż”, podczas, której na nowo poznałem proces negocjacji i rządzące nim reguły.  Już po chwili wiedziałem, że negocjacje są jego pasją, a na koniec zajęć nie mogłem się doczekać, kiedy sam w praktyce użyję poznanej wiedzy. Podczas ćwiczeń na konkretnych przykładach wydawało mi się, że o negocjacjach wiem bardzo dużo – szło dobrze, ale przy omawianiu wyników okazało się, że mogłem wygrać więcej.…Spiral Dynamics… zapamiętam do końca życia.

Nikolay, dziękuję za inspirację…

 

Marek Reszkowski

Dyrektor Rynku – Sprzedaż do klientów kluczowych (B2B)

ORANGE Polska

Zajęcia z negocjacji - prawdziwa bomba, bywałem na wielu kursach, wykładach, nic nie może się równać do formuły i treści poznanej na zajęciach. Tak jak wspomniałem poznana teoria i praktyka z Twoich warsztatach przyczyniła się do zwrotu kosztu studiów po dwóch spotkaniach handlowych.  

Grzegorz Zubik

Dyrektor Sprzedaży

Cemet Serwis

 

Profesjonalne, energetyzujące, motywujące - tak oceniam zajęcia z negocjacji prowadzone przez Nikolaya Kirova. Po zajęciach człowiek nabiera pokory i szacunku do swoich kontrahentów, zaczyna rozumieć, jak ważnym elementem jest przygotowanie do spotkań negocjacyjnych. Szczerze polecam kurs Nikolaya, ponieważ jest fachowcem w swojej dziedzinie.

Karol Cieślar

Dyrektor Generalny

ALUMETAL-TECHNIK

 

Miałam okazję uczestniczyć w październikowym szkoleniu prowadzonym przez Nikolaya Kirova - panel „ NEGOCJACJE - PRZYGOTOWANIE, ARGUMENTOWANIE, PRZEKONYWANIE” .

Moje przeszło 20 letnie doświadczenie negocjacyjne, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne,  po szkoleniu nabrało innego znaczenia.

Przedstawiana przez Nikolaya teoria o racjonalności procesów negocjacyjnych , w części zadaniowej szybko odnajdywała swoje uzasadnienie.

Przejrzyście wyjaśniony cały proces przygotowania negocjacji i omówione takie pojęcia jak,  BATNA, KOTWICA, KRYTERIA NEGOCJACYJNE

Sam prowadzący szkolenie  -Nikolay Kirov,  w dwóch słowach,   „Wulkan Energii”. 

Dwa dni szkolenia – 16 godzin w ruchu, omawianie, wyjaśnienie, udzielanie wskazówek, wszystko w sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Od strony organizacyjnej – pełen profesjonalizm !

 Wszystkim zainteresowanym, szukającym racjonalnego i przejrzystego wyjaśnienia,  czym powinnyśmy kierować się w negocjacjach, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, polecam szkolenie z Nikolayem.

Serdecznie dziękuję i do zobaczenia na następnym szkoleniu.

Justyna Ossowska

Kierownik Działu Zakupów w firmie Allcon Budownictwo Sp. z o.o.

 

 Dzięki zajęciom teraz jasno rysują mi się etapy negocjacji i newralgiczne punkty jak przygotowanie, oddzielenie problemów od ludzi czy ustalanie kryteriów i rozmowa o konkretach. Mogę przyznać, że przygotowanie się jest jedną z podstawowych rzeczy w negocjacjach wraz z dobra znajomością interesów drugiej strony. Intuicyjna wiedza nie wystarczy, potrzeba poświęcić chwilę czasu na analizę i konkretne wnioski i dane. Przygotowanie dało nam przewagę w sposób miażdżący, wiedzieliśmy też, że nie można przesadzać ponieważ zerwie to rozmowy, z uwagi na to, że druga strona wyczuje, że jest już tak niska korzyść - że nie warto. Mieliśmy w zasięgu ręki argumenty.”

 

Przemysław Jędor

Delivery Manager

TVN

 

Świetne zajęcia! Bardzo dużo dobrze ułożonego materiału! Logiczny porządek i duża fachowość prowadzącego!

Negocjacjom, jak w zasadzie większości elementów pracy managera należy poświęcić czas. Należy się przygotować, żeby iść na spotkanie z partnerem świadomie. Wracamy więc do samoświadomości, do zarządzania sobą.

Świetne było pokazanie, że do sukcesu negocjacji może dojść w zupełnie nieoczekiwany sposób – poprzez kreatywne zaproponowanie drugiej stronie czegoś, o czym być może sama nie pomyślała. 

Należy zastanowić się z kim rozmawiamy i w jakiej sytuacji ta druga strona może być, dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej. Prestiż odgrywa bardzo ważną rolę. Często negocjujemy z człowiekiem, który ma jakieś ukryte interesy, bądź, który ze względu na jakąś konkretną sytuację może ‘okopywać się na jakimś określonym stanowisku’. Należy zdawać sobie sprawę, że do takich sytuacji po prostu może dochodzić.”

 

Szymon Cyran

Software Director w General Electric Company Polska

 

Kurs z negocjacji pozwolił mi usystematyzować wiedzę teoretyczną i bardziej świadomie wykorzystać narzędzia negocjacyjne. Szczególnie przydało mi się ćwiczenie z kreowaniem różnych obiektywnych kryteriów negocjacyjnych. Nie sądziłem że można stworzyć nawet kilka metod podejścia do obiektywnych kryteriów, a każda z nich może posiadać swoje silne argumenty.

Drugim bardzo ważnym obszarem, nie eksplorowanym przeze mnie wcześniej, jest ustalanie batny drugiej strony negocjacji. Wcześniej nie analizowałem tego obszaru, a to ćwiczenie otworzyło mi oczy na nowe narządzie w przygotowaniu do negocjacji. Dowiedziałem się, że trzeba oddzielać ludzi od problemu oraz dążyć do poznania interesu stron, a nie ich stanowiska. 

Kurs jest bardzo praktyczny, myślę że najlepszym dowodem jest na to fakt, iż korzystając z teorii i narządzi podpisałem stałą umowę z kontrahentem, z którym nie byłem w stanie porozumieć się w poszczególnych kwestiach przez długi czas, ponieważ skupialiśmy się na stanowiskach, a nie interesach stron.

Prowadzący zajęcia Nikolay Kirov jest wyjątkową osobą, która przekazuje słuchaczom obok wiedzy teoretycznej i praktycznej bardzo dużo pozytywnej energii. Uważam że jest to obowiązkowy kurs dla każdego menedżera.

Karol Gawin

V-ce Prezes Zarządu

ds. Obsługi Posprzedażnej i Administracji

Grupa Zdunek – dealer: Renault, BMW, Nissan

 

Zajęcia z negocjacji pozwoliły mi na głębsze zrozumienie tematyki związanej z pojęciem negocjacji, jej technikami i istotnymi szczegółami na każdym etapie negocjacji a szczególnie kwestia przygotowania do negocjacji. Wiele istotnych kwestii jak BATNA, Zarzucanie kotwicy, interesy każdej strony, emocje i szereg informacji związanych z biologią przekonań pozwoliły mi uświadomić sobie jak temat negocjacji jest rozbudowany i jak poszczególne elementy tej tematyki są ważne i w całości mające ogromną pozytywną siłę i przewagę w życiu i biznesie. Dzięki zajęciom i wskazanej literaturze uzyskałem większą świadomość pracy nad samym sobą, nad nawykami i nad pełną świadomością zależności różnych stron osobowości wobec siebie.

Jarosław KWIECIEŃ

Opiekun klienta korporacyjnego

Bank BGŻ BNP Paribas SA

 

 

 

Kontakt: 
Małgorzata Oświata

Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju