Więcej niż wykłady

wyklady

Więcej niż wykłady

Nauka w Koźmińskim to coś więcej niż tylko wykłady. Wdrażamy innowacje technologiczne wspierające procesy dydaktyczne. Poprzez zastosowanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości czy grywalizacji dostarczamy wiedzę wzbogaconą o doświadczenie. Procesu nauki i ogólnego rozwoju dopełnia możliwość korzystania z dodatkowych narzędzi i licencji. Np. studenci Koźmińskiego mają nielimitowany dostęp do platformy LinkedIn Learning, a także do serwisu internetowego premium "Financial Times".

Virtual reality dla studentów i studentek prawa

Wyobraźmy sobie prokuratora na miejscu zbrodni. Wchodzi do przestronnego pokoju. Ostrożnie podnosi z szachownicy figurę. Otwiera szufladę. Za biurkiem na krześle widzi denata z pistoletem w ręku i raną postrzałową głowy. Teraz mężczyzna idzie w głąb pokoju. Otwiera sejf. Ale czy nie popełnił błędu? Oceni to nasz wykładowca na zajęciach z kryminalistyki. Bo rzecz nie dzieje się naprawdę. Człowiek przeprowadzający oględziny miejsca zbrodni jest studentem. Uczy się właściwego postępowania na miejscu zdarzenia, np. przestępstwa – w rzeczywistości wirtualnej. Studiujący prawo na naszej uczelni biorą udział w grze edukacyjnej, wykorzystującej technologię virtual reality. Zakładają gogle VR i muszą działać tak, jakby już byli specjalistami w zakresie kryminalistyki. Gra oparta o wirtualną rzeczywistość, wykorzystywana w programie studiów prawniczych w ALK, była pierwszą taką inicjatywą w Polsce.

vr - google wiecej niz wyklady

Laboratorium Bloomberga dla finansistów

Nasze studentki i studenci finansów i rachunkowości korzystają z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Mają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie. Dzięki temu rozwiązaniu nauka jest oparta o rzeczywiste analizy, wskaźniki i informacje ze wszystkich rynków finansowych na świecie. Ten sam serwis Bloomberga odbierają największe banki, instytucje finansowe, biznes i media.

Terminal Bloomberga dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu pozwala odbierać informacje z rynków finansowych w czasie rzeczywistym, a także zapewnia dostęp do danych historycznych. Dziennikarze agencji działający w 120 krajach dostarczają informacji i analiz biznesowych, na których opierają swoje strategie inwestycyjne firmy i instytucje rynku finansowego. Serwis wykorzystywany przez uczelnię dostarcza też narzędzia edukacyjne i badawcze.

Laboratorium Bloomberga

Bezpłatny dostęp do LinkedIn Learning

LinkedIn Learning, jest platformą edukacyjną zawierającą kursy online – czyli tzw. learning on-demand. Jest to rozwiązanie, które pomaga doskonalić kompetencje zawodowe oraz zdobyć nowe umiejętności.

Nasi studenci i pracownicy otrzymują:

  • nielimitowany dostęp do ponad 16 000 kursów wideo o tematyce biznesowej, technologicznej oraz kreatywnej
  • spersonalizowane sugestie kursów bazujące na doświadczeniu zawodowym
  • certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje, które można od razu udostępnić na swoim profilu na LinkedIn

LinkedIn jest naszym partnerem strategicznym od 2018 r. Efektem tego jest bezpłatny i nieograniczony dostęp do serwisu LinkedIn Learning dla wszystkich studentów i pracowników uczelni. Byliśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która nawiązała z LinkedIn Learning taką współpracą.

Więcej informacji w Bazie Wiedzy

linkedin

Bezpłatny dostęp premium do treści "Financial Times"

Każdy student i każda studentka naszej Akademii otrzymuje bezpłatny dostęp do treści premium „Financial Times”.

Dziennik „Financial Times” to rzetelne i sprawdzone źródło informacji o globalnym biznesie, finansach międzynarodowych oraz wydarzeniach politycznych i gospodarczych. Tworzy je ponad 600 dziennikarzy z 50 krajów na całym świecie.

    „Financial Times” czytany jest codziennie przez ponad 2 miliony czytelników.

    • 60% z nich to kadra menedżerska
    • 49% to członkowie zarządów międzynarodowych korporacji
    • 77% odbywa międzynarodową podróż służbową
    • 15% to milionerzy
    • Aż 91% czytelników przyznaje, że „Financial Times” oferuje treści, których nie znajdują w innych źródłach. ​​​

    Więcej informacji w Bazie Wiedzy

    ft signet

    Korzyści pakietu premium "Financial Times":

    wydanie elektroniczne
    Codzienny dostęp do elektronicznego wydania papierowego (edycje: Europe, US, UK, Asia, Mid East)
    datas
    Dostęp do danych rynkowych z możliwością analizy wyników (Markets Data)
    archiwum mail
    Dostęp do wszystkich treści z archiwum (wyszukiwanie według tematów i słów kluczowych)
    personalizacja mail
    Możliwość otrzymywania spersonalizowanych powiadomień na skrzynkę mailową (Email Alerts)
    mail briefing
    Możliwość otrzymywania podsumowań wybranych tematów (Email Briefings)
    ft
    Dostęp do raportów specjalnych (FT Special Reports) z możliwością wyszukiwania według tematu, regionu, daty publikacji
    wsparcie
    Dostęp do narzędzia wspierającego naukę biznesowego języka angielskiego (FT Lexicon)
    blogi
    Dostęp do blogów reporterów (FT Blogs)

    Bezpłatny dostęp do pakietu „Rzeczpospolitej"

    „Rzeczpospolita” jest dziennikiem ogólnopolskim o profilu ekonomiczno-prawnym. Subskrypcja dla studentów i kadry naszej Akademii obejmuje pakiet zawierający zarówno pełny dostęp do treści rp.pl, jak i treści tygodników prawnych oraz specjalistycznych serwisów. 

    Subskrypcja obejmuje tzw. pakiet RP.PL PLUS, który zawiera:

    • treści rp.pl
    • pełen dostęp do treści, w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl oraz opiniotwórczych i specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych

     

    • serwis Wskaźniki i Stawki
    • serwis internetowy zawierający kalkulatory oraz narzędzia do rozliczeń firmowych i osobistych
    • treści tygodników prawnych: „Dobra Firma: Podatki i Księgowość", „Dobra Administracja", „Rzecz o Prawie", „Dobra Firma – Rachunkowość", „Dobra Firma – Kadry i Płace", „Dobra Firma – Biznes" 

    Warunkiem skorzystania z Platformy jest posiadanie statusu studenta, uczestnika studiów podyplomowych, doktoranta lub osoby powiązanej służbowo lub organizacyjnie z ALK oraz adresu poczty elektronicznej w domenach, których abonentem jest uczelnia.

    Więcej informacji oraz zasady dostępu i wykorzystania platformy

    Bezpłatny dostęp do „Pulsu Biznesu”

    Studenci i słuchacze studiów podyplomowych oraz pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego mają bezpłatny dostęp do treści dziennika „Puls Biznesu” w wersji cyfrowej.

    Dzięki temu uzyskują dostęp do informacji na temat trendów w światowej gospodarce, działań największych firm i startupów, programów finansowania nowatorskich rozwiązań i wprowadzania ich na rynek, analiz, podcastów, raportów i rankingów.  

    Chcesz uruchomić subskrypcję? 1. Wejdź na stronę pb.pl/kozminski 2. Podaj swój mail w domenie uczelnianej.

    Wsparcie psychologiczne

    Dbamy o dobrostan społeczności akademickiej. Studentki i studenci oraz pracowniczki i pracownicy ALK mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego Biura ds. Dobrostanu oraz konsultacji z psychologami Instytutu Psychoterapii Mindmed. Wszystkie konsultacje są bezpłatne i poufne. 

    Pierwszą formą pomocy są konsultacje z pracownikami Biura ds. Dobrostanu/Wellbeing Office.

    Biuro ds. Dobrostanu zapewnia również dostęp do konsultacji psychoterapeutycznych i psychiatrycznych przy współpracy z Instytutem Psychoterapii Mindmed w ramach projektu „Dostępna-Otwarta-Kreatywna. ALK uczelnią równych szans”. 

    Więcej informacji

    Wellbeing office ALK Marzena Indra Michal Godlewski Akademia Leona Kozminskiego.png

    Koźmiński to więcej niż studia – dbamy o Twój rozwój.

    W co możesz się zaangażować i w czym uczestniczyć: