Wykładowcy ALK na światowych uczelniach

Zróżnoważony

Poznaj naszych umiędzynarodowionych wykładowców

ALK to nie tylko studenci z 75 krajów świata, to również kadra, która jest aktywna na prestiżowych, światowych uniwersytetach.

Profesor Dariusz Jemielniak, Katedra Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym

Od ćwierć wieku spędza 3 lata w Polsce, a rok w USA, realizując projekty badawcze. 2004-2005 był to Cornell University, na Wydziale Antropologii, na którym badał  inżynierów zajmujących się radarami dla armii amerykańskiej. 2007-2008 Harvard University (Center for European Studies) i University of California Berkeley (Wydział Socjologii), gdzie badał programistów z rejonu Doliny Krzemowej i Route 128. 2011-2012 Harvard University (Labor and Worklife Center), gdzie badał kulturę profesjonalną prawników.

2015-2016 ponownie Harvard University (Berkman-Klein Center for Internet and Society) oraz równolegle MIT (Center for Collective Intelligence), gdzie zajmował się badaniami społeczności otwartej współpracy. Od 2015 jest faculty associate w  Berkman-Klein Center for Internet and Society. 2019-2020 spędził ponownie na Harvardzie i MIT, badając zbiorowości internetowe.

 

ALK, w konsorcjum z SWPS oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, wygrała II Konkurs GOSPOSTRATEG

Tomasz Olejniczak, Katedra Zarządzania

W 2018 roku wyjechał na 8 miesięczny urlop naukowy na Wydziale Zarządzania Uniwersytet Tokijskiego finansowany w ramach Japanese Studies Fellowship Programme. Celem wyjazdu były badania nad długowiecznością japońskich firm i rozwijanie teorii ciągłości we współpracy z prof. Toshio Goto z naszej uczelni partnerskiej Japan University of Economics. Jednocześnie razem z kolegami z Hosei University podsumował 3 letni projekt badawczy nt. hybrydyzacji japońskich przedsiębiorstw w Europie Środkowo Wschodniej.

W przeciągu 8 miesięcy odwiedził 30 firm i muzeów korporacyjnych, wziął udział w 15 seminariach naukowych, wygłosił 11 referatów, napisał 9 casów, i napisał artykuł „Measuring Change in Hybrid Factories: Longitudinal Study of Japanese Manufacturing Subsidiaries in Poland” będący efektem badańļ. Publikacja została nagrodzona przez Palgrave Macmillan i AJBS za najlepszy artykuł naukowy na łączonej konferencji Association of Japanese Business Studies (AJBS) i Academy of International Business (AIB) w Kopenhadze

 

alk

dr hab. prof. ALK, Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk, Zakład Ekonomicznych Analiz Empirycznych

Doktorat zdobyła na Uniwersytecie Goethe we Frankfurcie nad Menem. Stypendystka Uniwersytetu Whartona w Stanach Zjednoczonych. Pracownik naukowy i wykładowca Uniwersytetu Goethe we Frankfurcie nad Menem oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Profesor wizytujący w IESEG Business School w Prayżu, Lille, Singapore Management University oraz na Uniwersytecie we Florencji. Wykładowca na Programie Executive MBA, Duke-Goethe Business School oraz Euro*MBA.

Professor Aneta Hryckiewicz