Wykład otwarty pt. "Czego inflacja, pandemia i wojna nauczyły ekonomistów"
Zapraszamy na wykład otwarty organizowany w ramach Festiwalu Nauki pt. Czego inflacja, pandemia i wojna nauczyły ekonomistów!
Pojawienie się w 2022 roku inflacji dla wielu było zaskoczeniem, bo wydawało się, że podwyższona inflacja w krajach wysoko rozwiniętych to problem z odległej przeszłości i powód do zainteresowania raczej dla historyków gospodarczych niż dla bieżącej polityki gospodarczej. Czy faktycznie ekonomiści powinni być zaskoczeni, że po pandemii ceny tak szybko zaczęły rosnąć? Czego popandemiczna inflacja nauczyła ekonomistów? Czy potwierdziła tylko dobrze znane teorie z przeszłości, czy może nasz sposób myślenia o naturze i przyczynach dynamiki cen wymaga gruntownego przemyślenia?
Kiedy? 26.09.2024 O której? 17:30 Gdzie? C/sala konf. Prowadzący? Prof. dr hab. Jacek Tomkiewicz