Tydzień Kariery - Dzień Startupowy
12 Marca
Tydzień kariery: Dzień start-upowy

Dzień start-upowy – 12.03.2021

Zaplanowane spotkania:

  • 10:30-11:30 | Different Tales | Humanities in game design – spotkanie w języku angielskim

Link do spotkania

O firmie i prelegencie: Marta Malinowska to projektantka gier w Different Tales i antropolożka kulturowa. Wraz z Arturem Ganszyńcem i Jackiem Brzezińskim otrzymała Paszport Polityki za grę Werewolf the Apocalypse: Heart of the Forest.

O spotkaniu: W moim doświadczeniu nauki humanistyczne są kluczowe jeśli chce się pracować w branży kireatywnej. Często są też lekceważone, dlatego opowiem o tym, dlaczego są ważne.

  • 12:00-13:00 | Purella | Wyznaczanie celów biznesowych i tworzenie produktów spożywczych - case study firmy Purella, lidera w kategorii superfoods i trend setera w branży   

Link do spotkania

O firmie i prelegencie: Artur Gajewski Dyrektor marketingu and R&D firmy Purella Superfoods. Socjolog z wykształcenia i marketingowiec z zamiłowania.  Lubi wyzwania i nieposłuszeństwo myślenia. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w sieciowych agencjach reklamowych jak PUBLICIS czy TBWA. Następnie przeszedł na stronę klienta i przez 10 lat odpowiedzialny był za marketing, komunikacje i new business w dużej firmie z branży medyczno-farmaceutycznej. Ostatnie 5 lat to tworzenie Purella Superfoods. W spółce jako jeden ze wspólników odpowiedzialny jest za marketing oraz rozwój produktów. Kocha sport, z którym związany jest od najmłodszych lat.

O spotkaniu:

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak w Purella w 5 lat stworzyliśmy ponad 100 produktów w kategorii zdrowej żywności stając się jednym z głównych innowatorów rynku w tej kategorii to zapraszam na wykład.

Przedstawię Wam naszą krótką historię, bogate doświadczenia, błędy jakie popełniliśmy i sukcesy jakie odnieśliśmy. Mam nadzieję, że zainspiruje Was to do działania, realizowania swoich pomysłów i wprowadzania na rynek ciekawych konceptów lub zachęci do uczestnictwa w naszym programie stażowym PurellaINTERN.

W kolejnym wykładzie pójdziemy o krok dalej i porozmawiamy o tworzeniu konceptów pod marki własne – postaram się odpowiedzieć na pytanie czy marki własne w dzisiejszym świecie mają przyszłość?

W III wykładzie porozmawiamy o komunikacji i fenomenie ambasadorów.

  • 13:15-14:15 | Aliaksandr  Horlach | How to create and develop a fintech startup? – spotkanie w języku angielskim

Link do spotkania

O prelegencie: Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Laureat nagrody Kozminski Lions 2020 (kategoria startup). Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny Spoko.app – polski – brytyjskiej platformy internetowej oferującej dokonywanie szybkich i niedrogich przelewów z UE do ponad 50 krajów na całym świecie. SPOKO odpowiada na potrzeby 1,7 miliarda dorosłych, którzy nie posiadają dostępu do rachunków bankowych, a także tych, dla których przelewy są zbyt kosztowne - głównie imigrantów, którzy utrzymujących swoje rodziny w rodzimym kraju.

Aplikacja łączy metody przesyłania pieniędzy online i offline. Współpracuje z renomowanymi firmami, takimi jak Orange Polska, MasterCard, Visa i PrivatBank (największy bank na Ukrainie). Członek zarządu Fintech Ventures S.A.

O spotkaniu: To temat dla osób, które myślą o stworzeniem własnej firmy lub chciałyby pracować w pokrewnej branży. Opierając się na swoim doświadczeniu w tworzeniu Spoko, opiszę główne etapy rozwoju startup’u z branży fintech i nie tylko.

  • 15:00-16:00 | Packhelp | Packhelp Story: lessons learnt from scaling +9077% in 4 years – spotkanie w języku angielskim

Link do spotkania

O prelegencie:

Jestem przedsiębiorcą z ponad 9-letnim doświadczeniem w rozwoju biznesu, marketingu cyfrowym, strategii i zarządzaniu. Od 2015 roku rozwijam swoje przedsięwzięcia. Obecnie koncentruję się głównie na rozwoju biznesu i marketingu B2B, chociaż w przeszłości wykonywałem rozległą pracę B2C.

Jestem dyrektorem marketingu i współzałożycielem w Packhelp, sklepu internetowego oferującego niestandardowe markowe opakowania. Odpowiadam za strategię marketingową firmy, nadzorując zespół 20 specjalistów ds. marketingu i zarządzając rocznymi wydatkami.

Moje poprzednie doświadczenie obejmuje reklamę, w ramach której pracowałem przy zintegrowanych kampaniach dla takich klientów jak Heineken, McDonald's, Polskie Linie Lotnicze LOT i EY, i zostałem wyróżniony kilkoma nagrodami w trakcie mojej kariery.

O spotkaniu:

Bliższe spojrzenie na naszą historię pomoże Ci lepiej zrozumieć kluczowe możliwości rozwoju i wyciągnąć wnioski na podstawie naszych decyzji.

  • 16:15-17:15 | Panel dyskusyjny | Panel dyskusyjny: Statupy: szanse i wyzwania dla młodych przedsiębiorców – spotkanie w języku angielskim

Link do spotkania

Panel poprowadzi dr Błażej Podgórski z Katedry Finansów Akademii Leona Koźmińskiego; Prodziekan Kolegium Finansów i Ekonomii

Jako prelegenci wystąpią:

Bartosz Kondaszewski (Kozminski Business Hub) - Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Finanse i Bankowość, specjalizacja Strategie Inwestycyjne. Doświadczenie zdobywał w dużej międzynarodowej instytucji finansowej, firmach doradczych. Doradzał w ponad 100 projektach doradczych w zakresie strategii wejścia na rynek, strategii cenowej, rozwoju produktu i wprowadzenia go na rynek, strategii marketingowej i promocyjnej, strategii komunikacji z grupą docelową. Mentalnie jest przedsiębiorca, współwłaściciel startupu fintech w obszarze AML, COO w firmie innowacyjnej dla przemysłu stalowego. Dyrektor Programu Akceleracji w Kozminski Business Hub. Prywatnie ojciec trójki dzieci, pasjonat sportu i caravaningu.

Piotr Biegun - doświadczony manager z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT. Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu zespołami IT, badaniach rynku i użytkowników, zarządzaniu produktem, strategii, cyfrowej transformacji, sprzedaży B2B i ustanawianiu partnerstw technologicznych. W przeszłości realizował projekty dla takich firm jak Microsoft, Nokia, Eurobank, BZWBK, PFR, Poczta Polska (Envelo), RWE/Innogy, IKEA, mBank, VISA, STS, Play, Virgin Mobile, Orange, AMS, Hypermedia, K2, Agora, Wirtualna Polska. Obecnie członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w RevDeBug.com platformie do monitoringu wydajności aplikacji, która skraca czas usuwania błędów w oprogramowaniu o 50%.

Zoe Adanowska - wieloletni manager, założycielka kilkunastu spółek, doktorantka ekonomii (SGH), ukończyła program Introducing to Space for Engineers - Satellite design phases 0/A/B/C/D, absolwentka  programu CyberSecurity Offensive Team. Od 2006 roku zawodowo związana z rynkiem kapitałowym, funduszami inwestycyjnymi i strategiami przedsiębiorstw. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, realizacji i zarządzaniu transakcjami, oraz zarządzaniu projektami hi-tech (Space, Cybersecurity, Biotechnologia). Sprawnie porusza się po rynku euroazjatyckim, w sektorze prywatnym i urzędowym, w obszarach: inwestycji, zarządzania, finansów, prawno-formalnym, IT, R&D, produkcja i wdrażanie hi-tech, zarządzanie kryzysowe, relacje inwestorskie.

Natalia Świrska - założycielka i COO startupu Ada — personalnego asystenta oraz danych dla nieruchomości opartych na AI. Skończyła finanse po angielsku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Aktywna działaczka Female Founders Poland. Zdobyła tytuł Bizneswoman Roku 2016 organizowanego przez Sukces Pisany Szminką i PwC. W październiku 2017 znalazła się na prestiżowej liście Forbesa „30 under 30” — pierwszym polskim wydaniu pokazującym przedsiębiorców poniżej 30 roku życia, którzy w biznesie podbijają świat. W 2018 roku znalazła się w raporcie „55 Kobiet w świecie nowych technologii” i była laureatką konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”.