Tester
19 Września

Tester automatyzujący w Selenium - dzień otwarty online

Bezpłatne, otwarte spotkanie dla kandydatów na studia podyplomowe „Tester Automatyzujący w Selenium”.

Zapraszamy na warsztaty, na których dokładnie pokażemy praktyczny charakter proponowanych studiów. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać o programie studiów oraz kwestiach organizacyjnych. Kiedy: 19 września, godz., godz. 17.30 Gdzie:  ONLINE, spotkanie zamknięte w aplikacji MS Teams   Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się wypełniając formularz. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Plan spotkania   17:30 -  Wprowadzenie: nowoczesne technologie w testowaniu 17.35-18:40 - Miniwarsztat z automatyzacji testów - sesja pokazowa 18:40-19:00 - Sesja informacyjna (Q&A) o studiach podyplomowych. Informacje o tym, jak można przygotować się do studiów podyplomowych "Tester Automatyzujący w Selenium" w ALK.

O studiach:

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami automatyzacji testów oprogramowania. Studia pozwolą zdobyć praktyczne umiejętności w biznesie IT, tj. tworzenia i rozbudowywania skryptów testujących dla aplikacji webowych. Charakter studiów oparty jest na tworzeniu testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium Webdriver i Cypress. 

Studia obejmują także szereg innych istotnych dla testerów zagadnień, takich jak: testowanie baz danych, efektywną pracę z systemem kontroli wersji GIT oraz wiedzę dotyczącą konteneryzacji i stosowania Ciągłej Integracji (Continuous Integration) wykorzystywanej w branży software development w działach Quality Assurance. Na studiach stawiamy na praktykę i livecoding (programowanie skryptów na żywo). Studia te to dobry start w zawodzie testera automatyzującego.

Wypełnij formularz
Zapisz się

Nasi trenerzy

Karol Kolański

Absolwent Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej oraz Informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pracownik centrów badawczo-rozwojowych IT od 2013 roku. Posiada komercyjne doświadczenie w programowaniu systemów wbudowanych oraz w zapewnianiu jakości oprogramowania. Od 2017 roku prowadzi również szkolenia informatyczne w największych miastach w Polsce. W wolnych chwilach jeździ na rowerze lub zgłębia myśl tomistyczną.

Grzegorz Mazur
Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne) oraz studiów podyplomowych (Android i iOS) na Politechnice Wrocławskiej.

Obecnie pracuje w międzynarodowej firmie świadczącej usługi IT consultingu dla międzynarodowych klientów. Wcześniej pracował także w projektach IT dla branży lotniczej, edukacyjnej i w mniejszych firmach softwarowych . Ma doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i praktycznym szkoleniu ludzi dorosłych. Prowadzi szkolenia dla osób dorosłych od 2012 roku (w tym w IT od 2014 roku). Pasjonuje się budowaniem projektów szkoleniowych IT uczących praktycznych umiejętności IT w celu podniesienia kwalifikacji lub przebranżowienia się. Od 2017 w ramach samych informatycznych studiów podyplomowych w różnych miastach przeszkolił ponad 300 osób. 

Obszary jego zainteresowań to: budowa aplikacji webowych, mobilnych, testowanie oprogramowania i kontrola wersji. Zwolennik wykorzystywania używanych obecnie w firmach aplikacji i narzędzi IT również w celach szkoleniowych.

Koordynator spotkania
Monika Kasprzyk