festiwal nauki 09 2021
20 Września
„Tańczący z wściekłymi psami, czyli o prawie karnym w popkulturze” - wykład w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Nauka to nie tylko eksperymenty chemiczne oraz eksploracja kosmosu przez człowieka. To także zarządzanie, ekonomia, prawo, psychologia oraz socjologia  – nauki wywierające wpływ na codzienne życie każdego człowieka. 

W dniach 20-24 września 2021 w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się wykłady i warsztaty w ramach XXV edycji Festiwalu Nauki. Jako współorganizator wydarzenia, w które co roku angażuje się prawie 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Was sześć zajęć. Ich tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z nowymi technologii, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością oraz globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka. 

Zapraszamy na kolejny wykład zorganizowany w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Źródłami inspiracji tego warsztatu są tryptyk Hieronima Boscha oraz klasyczny thriller Davida Finchera z siódemką w tytule. Dokonując prawnokarnej analizy kazusów zaczerpniętych z arcydzieł wszechczasów różnych dziedzin sztuki (literatury, filmu i muzyki nie wyłączając), będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie o to, czy normy religijne są zabezpieczane prawnokarnymi normami zakazu lub nakazu. Jak dalece współczesne państwo (należące do cywilizacji opartej - według Feliksa Konecznego - na greckiej filozofii, rzymskim prawie i etyce chrześcijańskiej) i prawo przez nie stanowione respektuje trzeci z tych filarów?

Wykład odbędzie się o godz. 10:15 w sali D/218 i potrwa ok. 45 minut.

UWAGA: Na stronie Festiwalu jako godzina rozpoczęcia zajęć jest podana godzina 10:30, jednak zapraszamy już o godzinie 10:15.

Zapisy przez stronę: https://festiwalnauki.edu.pl/

IMG_8098
Specjalista ds. promocji studiów w j. polskim
Agnieszka Chartanowicz