festiwal nauki 09 2021
23 Września
„Szklany labirynt – kobiety w organizacjach” - wykład w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Nauka to nie tylko eksperymenty chemiczne oraz eksploracja kosmosu przez człowieka. To także zarządzanie, ekonomia, prawo, psychologia oraz socjologia  – nauki wywierające wpływ na codzienne życie każdego człowieka. 

W dniach 20-24 września 2021 w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się wykłady i warsztaty w ramach XXV edycji Festiwalu Nauki. Jako współorganizator wydarzenia, w które co roku angażuje się prawie 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Was sześć zajęć. Ich tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z nowymi technologii, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością oraz globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka. 

Celem tego wykładu jest pokazanie obecnych przeciwności i barier, z którymi mierzą się kobiety na różnych szczeblach kariery: od rekrutacji po osiąganie wysokich stanowisk zarządczych. Wykład rozpocznie prezentacją podstawowych statystyk dotyczących nierówności płci na rynku pracy, w organizacjach i w życiu domowym. Przedstawione zostaną kluczowe dane, statystyki i miary, aby pokazać obecną sytuację kobiet i jej zmiany na przestrzeni ostatnich lat.

Druga część wykładu będzie poświęcona pokazaniu uprzedzeń i stereotypów, które wciąż istnieją w organizacjach i wpływają na pracę zawodową kobiet. Ta część będzie oparta na aktualnych badaniach naukowych związanych z uprzedzeniami i stereotypami płciowymi. Przedstawione zostaną różne aspekty nierówności płci na różnych poziomach organizacji.

Kolejna część wykładu ma na celu pokazanie korzyści budowania różnorodnych zespołów dla organizacji. Ostatnią częścią jest przedstawienie najlepszych praktyk organizacji. Przedstawione zostaną praktyczne przykłady i rekomendacje, aby pokazać, w jaki sposób organizacje mogą projektować bardziej inkluzywne i równościowe środowisko pracy.

Wykład odbędzie się o godz. 9:00 w sali D/218 i potrwa ok. 45 minut. Poprowadzi go dr Anna Maria Górska.

Zapisy przez stronę: https://festiwalnauki.edu.pl/

IMG_8098
Specjalista ds. promocji studiów w j. polskim
Agnieszka Chartanowicz