Festiwal Nauki
30 Września

SPRZEDAŻ TO GRA - wykład w ramach 26. Festiwalu Nauki w Warszawie

Od 26 do 30 września 2022 r. w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się wykłady i warsztaty w ramach XXVI edycji Festiwalu Nauki. Jako współorganizator wydarzenia, w które co roku angażuje się prawie 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Was wykłady, których tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z nowymi technologii, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością oraz globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka. Serdecznie zapraszamy na wykład:  

SPRZEDAŻ JEST GRĄ - dr Paweł de Pourbaix, 30.09.2022, godz. 13.00 - 14.00, Akademia Leona Koźmińskiego, sala D200

Sprzedaż jest grą, w którą musisz umieć grać. Pamiętaj: sprzedawca jest twoim partnerem w grze. W zależności jak zagra, ty musisz odpowiednio „ustawić się”, aby gra przebiegała gładko i pomyślnie. Celem tej gry jest dokonanie zakupu. Można tego dokonać na warunkach zwycięzca-zwycięzca (win-win). Jeżeli będziesz traktował sprzedawcę jak wroga, automatycznie wprowadzisz elementy wrogości. Utrudni to, a może nawet uniemożliwi porozumiewanie się. Problemy komunikacyjne, jakie się wtedy pojawią, spowodują obniżenie możliwości uzyskania informacji i dokonanie zakupu, z którego będziesz zadowolony. Paradoksalnie (lub nie) – wraz z postępem technologicznym w sprzedaży coraz większe znaczenie odgrywają… emocje. W podejmowaniu decyzji zakupowych zdecydowanie częściej kierujemy się emocjami niż racjonalną analizą zysków i strat.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi publiczność zainteresowaną aktualnymi problemami badawczymi, sposobami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych.

 

WEŹ UDZIAŁ W WYKŁADZIE
ZAREJESTRUJ SIĘ