W dniu 15 marca 2023 r. o godzinie 10:15 w Auli 1 odbędzie się Seminarium Prawniczej Studenckiej Grupy Badawczej przed II Ogólnopolską Konferencją pn. ,,Rzetelność rozpraw zdalnych. Wyniki badań.” Na seminarium zaprezentowane zostaną wyniki badań Studenckiej Grupy Badawczej zdalnych rozpraw. Badania, w formie indywidualnych obserwacji uczestniczących, przeprowadziła w drugiej połowie 2022 roku (czerwiec-październik) Prawnicza Studencka Grupa Badawcza (11 studentów prawa ALK). Badacze włączali się online i wcielali w rolę publiczności na 110 zdalnych rozprawach. Do notowania obserwacji użyto specjalnego kwestionariusza badań (68 pytań otwartych i zamkniętych). Jest to pierwsze w Polsce przedsięwzięcie dotyczące rozpraw zdalnych, zorganizowane przez grupę badawczą złożoną ze studentów prawa. Seminarium kierowane jest do wszystkich studentów prawa i innych osób zainteresowanych tą problematyką.