Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w seminarium "Model HASFM gospodarki", które jest organizowane przez Katedrę Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego. Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej w środę 24 stycznia 2024 r. w godzinach: 16.00-18:00 w Sali D/200 w siedzibie naszej Uczelni przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie.
Na najbliższym spotkaniu prof. Adam Noga zaprezentuje Model HASFM gospodarki, nowatorskie podejście w modelowaniu ekonomicznym. Model HASFM odchodzi od klasycznego paradygmatu DSGE, kładąc nacisk na realistyczne cele gospodarstw domowych, przesuwając fokus z tradycyjnej użyteczności na aktywa. Prof. Noga zaprezentuje, jak ta zmiana wpływa na analizę i zrozumienie zachowań gospodarstw domowych w szerokim kontekście ekonomicznym.