23 Maja

Seminarium Międzynarodowe dobra publiczne i podatki globalne - wyzwania prawne oraz ekonomiczne

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w interdyscyplinarnym seminarium Międzynarodowe dobra publiczne i podatki globalne - wyzwania prawne oraz ekonomiczne, które jest organizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej 23 maja 2024 w godzinach 16:00 - 18:00 w sali D/123 w siedzibie naszej Uczelni przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie.

Specjaliści poruszą problemy coraz większych wyzwań jakie stoją przed współczesną gospodarką, która ma ponadnarodowy charakter. Takie problemy jak zmiany klimatyczne, masowe migracje, unikanie opodatkowania czy zapewnienie konkurencji rynkowej w dużej mierze wymyka się regulacji w ramach państw narodowych i co za tym idzie wymaga podjęcia interwencji na szczeblu międzynarodowym. Nie ma wątpliwości, że globalne wyzwania muszą znaleźć odpowiedź w postaci ponadnarodowych dóbr publicznych, które będą uzupełniać i regulować funkcjonowanie globalnej gospodarki opartej na rynkowych zasadach.

Na seminarium połączymy wiedzę ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu prawa, ekonomii i psychologii. Zastanowimy się jakiego rodzaju wyzwania stoją przed budową systemu światowych dóbr publicznych oraz jak zapewnić finansowanie dla tego typu instytucji.

Program seminarium:

Wprowadzenie: dr Krzysztof Lipka, Sekretarz PICB, Akademia Leona Koźmińskiego

Dyskusja panelowa z udziałem: • prof. Jolanta Jabłońska-Bonca, Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa, ALK • dr Sabina Kołodziej, Katedra Psychologii Ekonomicznej, ALK • mgr Serhii Druchyn, Katedra Ekonomii, ALK

Dyskusję poprowadzi: prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii w ALK.

Zarejestruj się!
Zapisz się