Warsztaty prawne dla licealistów
06 Grudnia

„Podatek od spadków i darowizn - czy muszę zgłaszać do urzędu skarbowego prezent od Świętego Mikołaja?"

Serdecznie zapraszamy na coroczny cykl warsztatów organizowany przez Studencką Poradnie Prawną Akademii Leona Koźmińskiego. Naszym celem jest rozwijanie świadomości prawnej u młodzieży oraz wzbudzenie zainteresowania problemami świata prawa, z którymi każdy może się spotkać. Spotkania odbywać się będą w formule hybrydowej:

• stacjonarnie, w sali D200 Akademii Leona Koźmińskiego, Ul. Jagiellońska 57/59, Warszawa
  • w online we wtorki o godzinie 15:00 w platformie MS Teams

Uczniom przybliżona zostanie problematyka m.in. z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy . Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Najbliższe zajęcia to:

„Podatek od spadków i darowizn - czy muszę zgłaszać do urzędu skarbowego prezent od Świętego Mikołaja?”

Wyobraźcie sobie, że dostajecie prezent na Mikołajki, gwiazdkę, pierścionek zaręczynowy albo babcia daje wam pieniądze na lody. Powiemy wam, czy powinniście zgłosić takie darowizny do urzędu skarbowego. Ponadto wyjaśnimy kiedy trzeba zapłacić tytułem podatku okrągłą sumę, a kiedy podatek będzie wynosił okrągłe 0.

ZAPISZ SIĘ