Studencka Poradnia Prawna-warsztaty 2021-www wydarzenie
26 Stycznia

„Odpowiedzialność karna w medycynie – lepiej być lekarzem czy prawnikiem lekarza?” - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej dla licealistów

Zapraszamy na cykl spotkań składa się z 6 wykładów prowadzonych przez studentów prawa Akademii Leona Koźmińskiego, działających w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia będą odbywać się w formie online w środy o godzinie 12:00.

Uczniom przybliżona zostanie problematyka z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa medycznego pod kątem karnym. Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Najbliższe zajęcia to:

Magdalena Podgrudna, Paweł Dzialuk

Prezentacja poruszy temat grożącej lekarzowi odpowiedzialności karnej za popełnione błędy w sztuce. Czy taki proces trudniej jest wygrać lekarzowi, czy pacjentowi? Czy w takiej sytuacji któraś ze stron może czuć się zwycięzcą?

Zajęcia odbędą się 26.01.2022 o godz. 12:00.

ZAPISZ SIĘ