10 Czerwca

O MĄDRĄ I SPRAWNĄ POLSKĘ. Konferencja z okazji setnej rocznicy urodzin Profesora Witolda Kieżuna

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji naukowej zorganizowanej wspólnie przez Akademię Leona Koźmińskiego i Uniwersytet Jagielloński z okazji setnej rocznicy urodzin Profesora Witolda Kieżuna.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w piątek 10 czerwca 2022 r. w godzinach: 12.00-18.30 w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego (Aula LK, parter, budynek "C" ).

Celem wydarzenia jest przypomnienie ważnych myśli oraz podsumowanie osiągnięć Profesora Witolda Kieżuna, które nieustannie inspirują badaczy nauk społecznych i praktyków zarządzania. Tytuł konferencji nawiązuje do motta, które towarzyszyło Profesorowi Kieżunowi przez całe życie:

O mądrą i sprawną Polskę

To także tytuł Księgi, jaką przygotowali z okazji jubileuszu współpracownicy i przyjaciele Profesora Kieżuna. Miał ją otrzymać w dniu swoich setnych urodzin. Księga została wydana i choć Pan Profesor już jej nie odbierze, stanowi pamiątkę i hołd złożony Uczonemu.

Księgę jubileuszową „O mądrą i sprawną Polskę” można zamówić w sklepie internetowym Wydawnictwa Poltext.

PROGRAM

12:00 Rozpoczęcie konferencji. List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który odczyta Minister Adam Kwiatkowski. Wystąpienie Honorowego Prezydenta Akademii Leona Koźmińskiego prof. Andrzeja K. Koźmińskiego i Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Piotra Jedynaka

12:20 Wkład Prof. Witolda Kieżuna do teorii organizacji i zarządzania – dyskusja moderowana przez prof. Dariusza Jemielniaka

13:40 Oblicza polskiej transformacji – dyskusja moderowana przez prof. Grzegorza W. Kołodko

15:00 – Przerwa na lunch

15:30 Wymiar prakseologiczny dorobku naukowego Prof. Witolda Kieżuna – dyskusja moderowana przez prof. Bogusława Nierenberga

16: 50 Profesor Witold Kieżun w świecie wartości – dyskusja moderowana przez prof. Jolantę Jabłońską-Bonca

18:10 Podsumowanie Konferencji - prof. Andrzej K. Koźmiński

 

Transmisja on-line

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego.

Z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy śmierci Profesora Witolda Kieżuna planujemy złożenie kwiatów na grobie Pana Profesora przez delegację uczestników Konferencji 10 czerwca o godzinie 10:30 na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: konferencje@kozminski.edu.pl

Udział w konferencji wymaga wcześniejszej rejestracji
Formularz zgłoszeniowy