Warsztaty prawnicze dla licealistów 2023
05 Grudnia

Nie daj się oszukać w Internecie. Jak ochronić się przed stalkingiem i phishingiem? - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej dla licealistów

Zapraszamy na cykl spotkań składający się z 4 wykładów prowadzonych przez studentów prawa Akademii Leona Koźmińskiego, działających w Studenckiej Poradni Prawnej. Zajęcia będą odbywać się w formule hybrydowej, tj. stacjonarnie w Koźmińskim oraz online dla osób spoza Warszawy. Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 18:00.

Uczniom przybliżona zostanie problematyka z zakresu prawa i postępowania karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa medycznego pod kątem karnym. Warsztaty mają na celu szerzenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

WARSZTAT NR 2

Nie daj się oszukać w Internecie – jak ochronić się przed stalkingiem i phishingiem?

 

Czy phishing to wirtualne łowienie ryb? Czy wysłanie 200 maili z prośbą o przełożenie sprawdzianu to już stalking? Na te i więcej pytań odpowiemy podczas prezentacji na temat cyberprzestępczości. Dowiecie się, jak nie paść ofiarą przestępstw internetowych, ale też, co zrobić, gdy nie dopisze Wam szczęście.

Zajęcia odbywają się 05.12.2023 o godz. 18:00 - 19.00

ZAPISZ SIĘ

Zapisy na pozostałe zajęcia z cyklu