
- Pracujesz w obszarze ochrony zdrowia?
- Szukasz nowych możliwości rozwoju w swojej dziedzinie?
- Planujesz rozpocząć studia MBA?
Zapraszamy na MBA dla Kadry Medycznej OPEN DAY w Akademii Leona Koźmińskiego, spotkanie online dla kandydatów na studia MBA, połączone z zajęciami merytorycznymi – takimi, jakie odbywają się na studiach. Tym razem będziecie mogli zobaczyć i poczuć, jak wyglądają nasze zajęcia z ekspertami. Studia MBA to wspaniała intelektualna przygoda, ale także wyzwanie. Przed dokonaniem wyboru programu warto dołączyć do spotkania z naszymi doradcami edukacyjnymi. Będzie to doskonały czas, aby zobaczyć jak uczymy, porozmawiać o studiach i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Wydarzenie poprowadzi Łukasz Więch, lider studiów w ochronie zdrowia w ALK. Opiekun merytoryczny studiów MBA dla kadry medycznej. Podczas naszego spotkana w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni:
- pokażemy, jak prowadzimy zajęcia na przykładzie warsztatu z Piorem Lignarem, eksperta z obszaru PR.
- odpowiemy na Państwa pytania dotyczące toku studiów
- porozmawiamy o wymaganiach rekrutacyjnych
- wspólnie przyjrzymy się przedmiotom wybieralnym na specjalistycznym semestrze dla Kadry Medycznej
pokażemy dodatkowe korzyści wynikające z ukończenia studiów w Koźmińskim. Kiedy: czwartek, 4 lutego 2021, godz. 17.30 Gdzie: Plaforma MS Teams Spotkanie odbędzie się w formule ONLINE.
Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się, wypełniając formularz. Udział jest bezpłatny.
Tytuł spotkania : JAK SIĘ ZACHOWAĆ GDY NIE WIADOMO JAK SIĘ ZACHOWAĆ ? Czyli o postępowaniu i porozumiewaniu się w organizacji w sytuacjach trudnych i nietypowych. - Kiedyś nocą odwiozłem ciężko chorą żonę na ostry dyżur do szpitala. Zajęto się nią błyskawicznie i sprawnie. Na korytarzu czekałem na jakąś wiadomość obserwując barwne życie izby przyjęć. Po godzinie, nieco zdezorientowany, zapytałem o żonę jednego z lekarzy. Grzecznie odpowiedział ,że nic nie wie o tym przypadku ale jak się pospieszę to może jeszcze dogonię na parkingu lekarkę, która się żoną zajmowała. Skończyła swój dyżur i właśnie wyszła. Rzeczywiście dogoniłem ją gdy wsiadała do samochodu. Lekko zadyszany zapytałem o żonę. Pani doktor spojrzawszy na mnie obojętnie odpowiedziała ,że nie ma obowiązku udzielania mi żadnych informacji, żona w chwili badania i przyjmowania do szpitala była przytomna, nie jest ubezwłasnowolniona i z nią bezpośrednio uzgodniła dalszy tok postępowania. Zamknęła spokojnie drzwi samochodu i odjechała. Gdy opowiadam tę historię medykom często słyszę ,że pani doktor postąpiła właściwie. Z formalnego punktu widzenia była w porządku. Pewnie tak, ale czy z moralnego, najzwyklejszego ludzkiego też ? Jest takie powiedzenie ,że jeżeli nie wiadomo jak się zachować - to trzeba się zachować przyzwoicie. A co to znaczy przyzwoicie : zgodnie z prawem? Zgodnie z procedurami – jeżeli są, a jak ich nie ma? A może przede wszystkim skutecznie – merytorycznie – fachowo ? Zgodnie z oczekiwaniami wobec nas? Zgodnie z wartościami wywodzącymi się z korzeni naszego kręgu kulturowego? Czyli wreszcie jak ? Jestem pewien ,że w swojej niezwykle trudnej pracy - i nie myślę tu jedynie o czasach pandemii - spotykają się Państwo z takimi pytaniami. U wielu rodzą się wówczas wątpliwości, powstają dylematy a wielu po prostu stara się od nich uciec. Pół biedy, gdy odjeżdżając spokojnie jak wspomniana pani doktor lub po prostu milcząc . Gorzej, gdy usiłują rozwiązać problem wikłając się w manipulacje, naciski, matactwo i kłamstwa.- O tym również, choć nie tylko, będziemy mówić podczas naszych zajęć. Ogólnie rzecz biorąc, mówić bowiem będziemy o public relations placówki medycznej. Czyli o tym, jak powinna układać swoje relacje z otoczeniem. Zapraszam Piotr Lignar
