Kozminski Inspiracje 18.10.2021
18 Października

„Magia, nauka i pseudonauka” – wykład w ramach cyklu „Koźmiński – Inspiracje”, który poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Dołowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji spotkań z cyklu „Koźmiński – Inspiracje”, poprzez które chcielibyśmy zachęcić Was do zanurzenia się w materii innej od tej, którą zajmujemy się na co dzień. Spotkania będą odbywać się stacjonarnie (z możliwością dołączenia online) w poniedziałki o godzinie 18:00.

Specjalnie dla naszej społeczności pierwsze zajęcia październikowe prowadzi prof. dr hab. Krzysztof Dołowy – profesor zwyczajny nauk przyrodniczych, biolog, fizyk, chemik, popularyzator wiedzy, polityk, specjalista z zakresu biofizyki i elektrofizjologii.

Pierwsze zajęcia zatytułowane są „Magia, nauka i pseudonauka”.

Ewolucyjna przeszłość naszego gatunku jest wbudowana w naszą psychikę. Zwracamy uwagę na ruch i przypisujemy mu intencję, wierzymy w połączenie między przedmiotem i miejscem, zapamiętujemy sukcesy i zapominamy o porażkach. Takie magiczne myślenie leży u podstaw pseudonauk. Na czym polega różnica między nauką i pseudonauką? 

Kiedy i gdzie: 18.10 godz. 18:00, sala D/301

UWAGA!  W związku z dużym zainteresowaniem cyklem „Koźmiński – Inspiracje”, prowadzimy zapisy na zajęcia. Liczba miejsc w trybie stacjonarnym jest limitowana – tylko osoby, które wypełnią formularz i otrzymają potwierdzenie, będą mogły wejść do sali wykładowej. Zapisy prowadzimy oddzielnie na każde zajęcia, poprzez formularz jotform, dostępny pod opisem każdego z wykładów. 

Dlaczego warto dołączyć w formie stacjonarnej?

Uczestnicy zajęć w tym trybie będą mieli możliwość zadawania pytań! Uczestników, którzy nie mogą dołączyć w formie stacjonarnej, zapraszamy do transmisji online.

Link do spotkania online MS Teams: https://bit.ly/magia_nauka_i_pseudonauka

Prof. dr hab. Krzysztof Dołowy (ur. 1949 w Warszawie) – profesor zwyczajny nauk przyrodniczych, biolog, fizyk, chemik, popularyzator wiedzy, polityk, specjalista z zakresu biofizyki i elektrofizjologii, autor stu publikacji i kilku książek naukowych, współzałożyciel Festiwalu Nauki i Pikniku Naukowego w Warszawie, stypendysta w Bostonie, Nashville, Glasgow, Helsinkach, Cardiff, długoletni kierownik Katedry Fizyki w SGGW, uczestnik wydarzeń marcowych 1968, przewodniczący Solidarności w CMKP 1980, poseł na Sejm II kadencji z ramienia Unii Demokratycznej i później Unii Wolności 1993, radny Sejmiku Mazowieckiego 1998, współzałożyciel Stowarzyszenia na rzecz Humanizmu i Etyki Niezależnej, członek Rady Programowej Polskiego Radia i licznych towarzystw i komitetów naukowych, liberał, humanista, ateista. Autor książki „Wbrew Bogom, czyli od magii i religii do metody naukowej… i z powrotem”, wyd. CeDeWu, Warszawa 2020.

Link do formularza rejestracyjnego:
ZAPISZ SIĘ