dzien otwarty logistyka ALK 26.05.2021
02 Września
Logistyka - dzień otwarty dzień otwarty online dla kandydatów na studia magisterskie, podyplomowe i MBA z obszaru logistyki

Zapraszamy na zajęcia online z ekspertami z Amazon i EY, które odbędą się w ramach dnia otwartego dla kandydatów na studia magisterskie i podyplomowe z obszaru logistyki.

Kiedy: 2 września 2021 r., godz. 17.30 Formuła online

Partnerzy wydarzenia:

logistyka dzien otwarty loga

Podczas naszego spotkania w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni:

• zaprezentujemy podyplomowe studia z obszaru logistyki i łańcuchów dostaw
  • zaprosimy Państwa na zajęcia: „Transformacja cyfrowa w transporcie”„W jaki sposób organizacje mogą tworzyć przewagę konkurencyjną, zapewniając zrównoważone łańcuchy dostaw” „Systemy Business Intelligence w e-commerce”
  • będzie można porozmawiać z kierownikami i opiekunami studiów
  • poznacie opinie studentów studiów magisterskich kierunku zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw

Będą z nami:

Będą z nami również wiodący wykładowcy:

• Michael Bourlakis, Cranfield School of Management
  • Tomasz Sączek, IPP Pooling
  • Tomasz Gonsior, OptiBuy
  • Dorota Raben, Logistics & Supply Chain Expert
Dostęp do spotkania w aplikacji MS Teams
Plan spotkania
17.30
17.40
„Transformacja cyfrowa w transporcie”, Paweł Trębicki, IKEA
18.00
„W jaki sposób organizacje mogą tworzyć przewagę konkurencyjną, zapewniając zrównoważone łańcuchy dostaw”, Igor Siedlarski, Supply Chain & Operations, EY
18.20
„Systemy Business Intelligence w e-commerce”, Cezary Pieczetowski, Amazon
18.40
Wystąpienie kierownika merytorycznego i przedstawienie programu studiów podyplomowych i MBA. Sesja pytań i odpowiedzi.
19.00
Logistyka w ALK okiem studentów i absolwentów
Nasi eksperci
Igor Siedlarski

Ekspert w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw oraz kapitału obrotowego. Przeprowadził szereg projektów optymalizacyjnych i integracyjnych w Europie, Azji i Ameryce Północnej dla spółek Fortune 500. Nadzorował  piątą największą fuzję na świecie, pełniąc rolę menedżera odpowiedzialnego za procesy zarządzania łańcuchem dostaw i finansów. Za ten projekt otrzymał od EY nagrodę: “1st Prize in Region: Driving the exceptional client service”.

Absolwent Programu CEMS MIM (Universita Commerciale L. Bocconi), stypendysta Singapore Management University, posiada certyfikaty PMP, Prince2 Practitioner, Scrum Master i CIMA GBS.

Cezary Pieczętowski
Cezary Pieczetowski

Logistyka, szczególnie w obszarze e-commerce, od lat rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jest to również bardzo zmienne środowisko, zależne niemalże całkowicie od charakterystyki zamówień klientów w ciągu roku. W obecnych czasach szczególnie ważne są umiejętnosci analizy dużych zestawów danych (Big Data), jak również budowania modeli, które wspomogą menedżerów w podjęciu odpowiednich decyzji. Oba te obszary rozwiniecie w czasie zajęć na Akademii Leona Koźmińskiego. Będziecie budować model zatrudnienia pracowników dla nowo otwieranego centrum logistycznego. Poznacie również jedno z wiodących narzędzi Business Intelligence (BI) i z sukcesem podejmiecie decyzje na podstawie baz danych z milionami wierszy.

Do zobaczenia na zajęciach!!!

prof. ALK dr hab. Sebastian Jarzębowski

Profesor w Katedrze Ekonomii, Dyrektor Logistics & SCM Center w Akademii Leona Koźmińskiego, Dyrektor Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) w Polsce oraz Research Fellow w Supply Chain Risk and Resilience Research (SCR3) Institute, University of Missouri–St. Louis.

Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych oraz projektów z zakresu technologii informacyjnych w logistyce, modelowania procesów biznesowych oraz zarządzania łańcuchami dostaw. Jego działalność naukowo-badawcza koncentruje się na efektywności gospodarowania przedsiębiorstw, zarządzaniu łańcuchami dostaw oraz logistyce.

Autor kilkudziesięciu publikacji, w tym zagranicznych. Wielokrotnie gościł na uniwersytetach w Australii, Austrii, Francji, Niemczech oraz USA. Visiting Professor w Fisher College of Business, Ohio State University, USA oraz na Uniwersytecie w Bonn. Stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), Fundacji Schaumanna i innych. Koordynator ponad 20 krajowych i międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych i biznesowych, realizowanych w ramach programów takich jak Horyzont 2020, Interreg, POWER, POKL, RPO, FP7, NCN, NCBiR - z zakresu logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw, a zwłaszcza dotyczących integracji łańcucha dostaw, cyfrowej transformacji i zarządzania zakupami.

prof. ALK dr Mirosław Antonowicz

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, certyfikowany „Senior Logistics” European Logistics Asociates Bruksela, certyfikowany - Chartered Fellow (FCILT) -The Chartered Institute of Logistics and Transport UK. Trener Biznesu. Pracownik Naukowy Akademii Leona Koźmińskiego, Dyrektor Centrum Naukowo-Biznesowego (LPC) w zakresie logistyki , transportu i zakupów. Wieloletni menedżer sektora transportu, były wiceprezes UTK, członek rad nadzorczych spółek kapitałowych. Członek Polskiego Towarzystwa Logistycznego, Członek Stowarzyszenia Menedżerów i Ekspertów Transportu Szynowego w KIG. Obecnie Członek Zarządu PKP S.A, Wiceprzewodniczący RN PKP CARGO LOGISTICS, przewodniczący RN PKP LHS, członek Rady Naukowej Instytutu Kolejnictwa, członek Rady ds. Transportu Kolejowego przy Prezesie UTK. Autor i współautor  wielu ekspertyz i analiz, koncepcji doradczych, programów restrukturyzacyjnych funkcji działów i całych organizacji, a także artykułów naukowych.

Koordynator spotkania
Małgorzata Cybulska