Kryzys w klimacie energii

01.12.2022
18:30

Forum Młodych Dyplomatów wraz z Green Koźmiński zapraszają na spotkanie.

  • “Kryzys w klimacie energii”

Kiedy? 1 grudnia o godz. 18:30 w Sali Senatu Gdzie? Akademia Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57 w Warszawie. Kryzys energetyczny, z którym aktualnie mierzy się Europa, jest bezprecedensowo jednym z największych od kilkudziesięciu lat. Wysokie ceny energii spowodowane wstrzymaniem dostaw surowców z Rosji, spowodowały, że rządy krajów Europy podejmują działania, by zapewnić swoim obywatelom prąd i ciepło w trakcie nadchodzących miesięcy. Nie możemy jednak zapominać o naszej planecie i trosce o klimat. Dlatego zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami dyplomacji, środowiska naukowego i biznesu, żeby przedyskutować i poszukać rozwiązań tego ważkiego problemu.

  • Jak biznes, dyplomacja i środowisko akademickie mogą ze sobą współpracować na rzecz klimatu?
  • Jakie są główne przeszkody dla rozwoju innowacji w branży energetycznej?
  • Jak Polska może współpracować ze Zjednoczonym Królestwem na rzecz klimatu?

Na te i inne pytania odpowiedzą nasi prelegenci:

  • Prof. Waldemar Karpa z Akademii Leona Koźmińskiego
  • Laura Young z Ambasady Brytyjskiej
  • Prof. Ewa Łazarczyk z Reykjavik University

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy!