Projekt finansowany ze środków programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne Komisji Europejskiej (2018-1-ES01-KA203-050890).
11 Czerwca
Innowacje a etyka: jak rozmawiać z biznesem o zrównoważonej przyszłości

Zapraszamy na debatę "Innowacje a etyka: jak rozmawiać z biznesem o zrównoważonej przyszłość", która odbędzie się 11 czerwca 2021 w godz. 10-11:30. Wydarzenie jest organizowane w związku z finalizacją projektu Erasmus + RRIL.

Debata będzie transmitowana na naszym kanale You Tube (link).

Dla kształtowania wspólnej, zrównoważonej przyszłości niezbędne są innowacje. Zmiany w systemie nauki, a także skala wyzwań przed jakimi stoimy - od zapobiegania dalszym zmianom klimatu, przez odpowiedzialne rozwijanie sztucznej inteligencji, po zrównoważoną cyfrową transformację - sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że wdrażaniu innowacji musi towarzyszyć podejmowanie odpowiedzialności za ich społeczny i środowiskowy wpływ.

Jak jednak przejść od tych słusznych przekonań do czynów - zwłaszcza w kontekście edukacyjnym i biznesowym? Jak rozmawia się o etyce innowacji ze studentami, praktykami biznesu i badaczami? Co zmieniło się w ostatnich latach i gdzie zmierzamy w działaniach na rzecz etycznych innowacji? 

Trzy pokolenia wykładowców i ekspertów ALK, pierwszej uczelni w Polsce która wyznaczyła swoje Cele Zrównoważonego Rozwoju, dzielą się doświadczeniem i mówią o wyzwaniach i trendach w zachęcaniu do zrównoważonych i etycznych innowacji. 

Wydarzenie promuje publikację otwartego kurs typu MOOC dostępnego na platformie CANVAS dla studentów, wykładowców, nauczycieli, instruktorów, i wszystkich zainteresowanych, opracowanego w ramach projektu Erasmus +. Kurs składa się z czterech modułów, które dotyczą zmian w systemie nauk i innowacji, etyki innowacji, zaangażowania publicznego w rozwój innowacji, oraz aspektów związanych z równością płci. 

Goście: 

  • prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, kierownik naukowy studiów podyplomowych “CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, badacz i promotor startupów pozytywnego wpływu, współtwórca programu Climate Leadership dla Centrum UNEP/GRID Warszawa.
  • prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska, prorektorka ALK ds. Współpracy z Zagranicą i ESR, Senior Research Fellow w American Institute for Economic Research,  profesorka w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym, filozofka, badaczka rozwoju sztucznej inteligencji.
  • Jan Zygmuntowski, koordynator kierunku Zarządzanie i Sztuczna Inteligencja na studiach licencjackich w ALK, współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii i dyrektor programowy CoopTech Hub

Prowadzenie: dr Agata Stasik.

Projekt finansowany ze środków programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne Komisji Europejskiej (2018-1-ES01-KA203-050890).

Kursy opracowane w ramach projektu są udostępnione na platformie Canvas - do darmowego użytku po rejestracji.  

 

Erasmus
Dostęp online
tutaj