III Międzynarodowa Konferencja Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym
20 Kwietnia
III Międzynarodowa Konferencja Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym (po angielsku)

W dniach 20 i 27 kwietnia br. już po raz trzeci Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego wraz z Polską Agencją Kosmiczną organizują konferencję poświęconą ryzykom sektora kosmicznego. Spotykamy się online. Nasze doświadczenia wskazują, że potrzebna jest dyskusja przybliżająca temat ryzyk obecnych w sektorze kosmicznym z różnych perspektyw, zarówno inżynieryjnej, menadżerskiej, jak i prawnej.

Konferencja będzie prowadzona po angielsku.

Będziemy zatem poruszali tak ważne tematy jak:

• zarządzanie ryzykiem śmieci kosmicznych,
  • ryzyka związane z wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej (obserwacja/komunikacja satelitarna),
  • ryzyka rachunkowości zarządczej, inwestycyjne oraz wizerunkowe, czy też kadrowe.

Oddzielna sesja zostanie poświęcona zagadnieniom prawnym, w tym w szczególności roli, jaką odgrywa prawo krajowe w zarządzaniu przedsięwzięciami kosmicznymi.  Jak zawsze będziemy gościć światowej klasy naukowców i ekspertów. Tegoroczna konferencja to trzy sesje i dwa dni dyskusji – 20 i 27 kwietnia.

Patronem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

Komitet Organizacyjny: Kinga Gruszecka (POLSA), Jakub Stelmachowski (POLSA), Katarzyna Malinowska (ALK)

III Międzynarodowa Konferencja Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym:

20.04.2021

13:00 Opening

Space Managers’ session – Agency of Industrial Development 13:10 – Financial risk in Space R&D projects - managerial accounting for the risk analysis and mitigation" - Paweł Paśko

13:30 – Round table: Investors’ risks in space ventures – Bartosz Sokoliński (ARP), Grzegorz Brona (Creotech), Jędrzej Kowalewski (Scanway), Witold Witkowicz (ICEYE)

14:30 – Break

Space lawyers’ session – Kozminski University  15:00-15:30 – Polish space legislation: industry contra legislator? presenting the works of Study Group at Kozminski University on Polish space law  - Prof. Katarzyna Malinowska, Prof Małgorzta Polkowska, dr Andrzej Jakubiec, Mariusz Kłoda, Bartosz Malinowski, Kaja Hopej

15.30-16.30 – Round table of experts: ‘good or bad space law – as a risk factor of space ventures’ - Prof Mahulena Hofmann, Prof Tanja Masson-Zwaan, Malak Trabelsi, Jenni Tapio, Joanne Wheeler

27.04.2021

Space Engineers' session – Polish Space Agency 15:00-17:30

• In-Orbit Servicing technical/programmatic risks and challenges – Andrew Wolahan (ESA)
  • AIRBUS POLAND S.A space activities and risk management in scientific space projects – Katarzyna Kucewicz (AIRBUS POLAND S.A.)
  • How EO helps in risk mitigation [TBC]
  • How to turn risks into opportunities – discussion panel led by Kinga Gruszecka &Jakub Stelmachowski
tutaj