Zdaj angielski na 100 z Kozminskim
11 Marca
"I love gadgets" - zajęcia dla licealistów w ramach cyklu maturalnego „Zdaj angielski na 100% z Koźmińskim!”

Zapraszamy wszystkich licealistów, którzy przygotowują się do matury z języka angielskiego na cykl 10 zajęć, które Wam w tym pomogą. Spotkania online poprowadzi native speaker Jonathan Sidor. Będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 14:00 od 25 lutego do 29 kwietnia 2021.

1.    Let's have fun! – 25.02, godz. 14:00 - ZAJĘCIA ZAKOŃCZONE

Uczniowie nauczą się, jak opisywać samych siebie. Zgromadzą słownictwo związane z własnymi pasjami i hobby. Zapoznają się również z idiomami, za pomocą których będą mogli przedstawić pozytywne emocje.

2.    Your dream vacation – 04.03, godz. 14:00 - ZAJĘCIA ZAKOŃCZONE

Podczas tej lekcji nauczymy się rozmawiać na tematy związane z podróżami. Dowiemy się, jak opowiadać o wydarzeniach z przeszłości, korzystając z czasu Past Simple. Podkreślone zostaną różnice między British a American English.

3.    I love gadgets – 11.03, godz. 14:00

Uczniowie przedyskutują role i oblicza otaczającej ich technologii. Nauczymy się poprawnego zastosowania gramatyki opisując aktualne trendy za pomocą czasu Present Continuous. Zaprezentowane zostanie słownictwo dotyczące technologii i współczesnego slangu.

Zapisz się na wykład TUTAJ.

4.    Mmm, delicious foods – 18.03, godz. 14:00

W trakcie tego spotkania powtórzymy słownictwo związane z jedzeniem. Nauczysz się opisywać swoje ulubione potrawy i napoje. Wzbogacisz swoje słownictwo o przymiotniki pozytywne i negatywne, a także idiomy związane z jedzeniem.

5.    What's your favourite movie? – 25.03, godz. 14:00

Po tej lekcji bez problemu opiszesz swój ulubiony film, program telewizyjny, a także piosenki i książki. Porozmawiamy o popularnych cytatach z filmów. Omówimy także gramatykę związaną z zastosowaniem porównań.

6.    All about family – 01.04, godz. 14:00

Uczestnicy zajęć nauczą się rozmawiać o innych ludziach: ich wyglądzie i osobowości. Zaprezentowane zostanie słownictwo na temat miłości oraz idiomy z zakresu życia i śmierci.

7.    Run! Jump! Play! Sports! – 08.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się opisywać różne aktywności fizyczne. Omówione zostaną czasowniki opisujące czynności oraz słownictwo związane z poszczególnymi rodzajami sportów. Przedstawione zostaną wyrażenia dotyczące ryzyka i niebezpieczeństwa.

8.    I wish... Future dreams and plans – 15.04, godz. 14:00

Na tej lekcji zrobimy przegląd czasów przyszłych. Będziesz mieć szansę przedstawić swoje plany na przyszłość, niezależnie od tego, czy wiążą się one z podjęciem studiów, karierą zawodową, czy zmianami osobistymi. Wzmocnisz swoje umiejętności związane ze zgadywaniem i przewidywaniem.

9.    Fun facts about the United States – 22.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się rozmawiać na temat cech kulturowych i stereotypów. Poruszymy tematy pozytywne i negatywne, ciekawe lub zaskakujące elementy kultury polskiej i amerykańskiej. Poznamy wyrazy pokrewne i fałszywe pokrewne istniejące między językiem polskim i angielskim.

10.    Let's go outside! The great outdoors – 29.04, godz. 14:00

Uczniowie nauczą się opisywać otaczający ich świat przyrody poprzez słownictwo związane z takimi tematami jak zwierzęta, środowisko i ekologia. Przedstawione zostaną popularne idiomy o zwierzętach.

Zapisz się na zajęcia 11 marca!
TUTAJ