festiwal nauki 09 2021
21 Września
„Gry i VR w edukacji i biznesie” - wykład w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Nauka to nie tylko eksperymenty chemiczne oraz eksploracja kosmosu przez człowieka. To także zarządzanie, ekonomia, prawo, psychologia oraz socjologia  – nauki wywierające wpływ na codzienne życie każdego człowieka. 

W dniach 20-24 września 2021 w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się wykłady i warsztaty w ramach XXV edycji Festiwalu Nauki. Jako współorganizator wydarzenia, w które co roku angażuje się prawie 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Was sześć zajęć. Ich tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z nowymi technologii, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością oraz globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka. 

Zapraszamy na zajęcia, które poprowadzi dr Marcin Wardaszko. Gry są obecne w prawie każdym obszarze rozrywki, ale mogą też służyć edukacji łącząc zabawę z nauką w ciekawy i przyjemny sposób. W trakcie wykładu prowadzący opowie i zaprezentuje zastosowania gier w edukacji oraz jak w ALK wykorzystujemy gry w nauczaniu. Jedną z wykorzystywanych technologii wykorzystywanych w ALK jest VR. Virtual Reality jest jedną z najszybciej rozwijanych się, w chwili obecnej, technologii edukacyjnych. W ramach Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji tworzymy nowe gry edukacyjne w technologii VR. Podczas wykładu prowadzący zaprezentuje ich działanie i opowie, jak stosujemy te technologie w praktyce.

Wykład odbędzie się o godz. 10:00 w sali D/218 i potrwa ok. 45 minut.

Zapisy przez stronę: https://festiwalnauki.edu.pl/

IMG_8098
Specjalista ds. promocji studiów w j. polskim
Agnieszka Chartanowicz