„Gospodarka energetyczna wobec wyzwań środowiskowych i rozwoju gospodarczego”.

05.06.2025
10:00
Zgłoś swój referat:
Formularz

Koło Naukowe Koźmiński Energy oraz Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową

Gospodarka energetyczna wobec wyzwań środowiskowych i rozwoju gospodarczego

poświęconą aktualnym wyzwaniom transformacji energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego i zrównoważonego rozwoju.

Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2025 roku (czwartek) w formule online na platformie Microsoft Teams.

Do udziału - czynnego oraz biernego - w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów oraz młodych naukowców z różnych dziedzin takich jak ekonomia, prawo, politologia, socjologia, nauki techniczne czy przyrodnicze. Tematyka wydarzenia obejmuje m.in. odnawialne źródła energii, geopolitykę surowców, politykę klimatyczną oraz innowacje technologiczne w energetyce.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje:

  • Transformację energetyczną i zrównoważony rozwój: Dekarbonizacja gospodarki energetycznej – cele, bariery i skutki ekonomiczne; transformacja energetyczna w Europie Środkowo-Wschodniej; relacja między energetyką odnawialną a bezpieczeństwem energetycznym; wodór jako paliwo przyszłości; społeczno-ekonomiczne konsekwencje zielonej energetyki.
  • Bezpieczeństwo energetyczne i geopolityka: Nowa mapa bezpieczeństwa energetycznego Europy po inwazji Rosji na Ukrainę; uniezależnienie od surowców zewnętrznych – szanse i koszty dla gospodarek narodowych; wpływ konfliktów zbrojnych na globalne rynki energetyczne; energetyka jądrowa w kontekście kryzysu energetycznego.
  • Odnawialne źródła energii i innowacje: Technologie w obszarze energii słonecznej i wiatrowej; rola magazynowania energii w procesie transformacji energetycznej; rozwój smart grids oraz cyfryzacja sektora energetycznego; innowacje w sektorze energetycznym – wyzwania związane z inwestycjami, finansowaniem oraz ryzykiem.
  • Ekonomia, prawo i polityka energetyczna: Skuteczność systemów handlu emisjami CO₂; rola subsydiów energetycznych w kontekście transformacji; polityka energetyczna Polski w obliczu wyzwań społecznych; wpływ regulacji Fit for 55 na gospodarki państw UE; analiza energetycznego ubóstwa i polityk przeciwdziałania; rola samorządów w lokalnej transformacji energetycznej.

Udział czynny: Zachęcamy do zgłaszania referatów oraz posterów poprzez formularz rejestracyjny (UWAGA: twój abstrakt w formularzu zgłoszeniowym może zawierać maksymalnie 250 słów)

Jedno zgłoszenie = jedna forma prezentacji

Autorzy prac zbiorowych zgłaszają się indywidualnie

Uwaga! Zapisy trwają do 30.05.2025.

Udział bierny: Dla osób, które nie planują wygłaszać referatu, udział jest możliwy bez wcześniejszej rejestracji.

Poszukujemy referentów z różnych dyscyplin: ekonomii, prawa, politologii, socjologii, energetyki i innych. Zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

PARTNER KONFERENCJI:

Zapraszamy do kontaktu
Koło Naukowe Koźmiński Energy
Najczęściej zadawane pytania