27 Września

Fintech a nowe trendy w sektorze finansowym - dzień otwarty online

Jeśli interesują Cię trendy zachodzące w szeroko pojętym sektorze finansowym związane z digitalizacją i transformacją cyfrową w Polsce i na rynkach zagranicznych, chcesz się rozwijać w tym obszarze zapraszamy na dzień otwarty studiów podyplomowych "Fintech a nowe trendy w sektorze finansowym". Podczas spotkania w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni dowiesz się o szczegółach studiów, zobaczysz jak prowadzimy zajęcia, porozmawiasz się autorami programu, upewnisz się czy to studia dla Ciebie.

27.09.2022 r, godz. 17.00 na plaformie MS Teams Zapisz się, aby otrzymać link do spotkania.

Plan spotkania:

17.00-17.05 Powitanie uczestników

17.05-18.00 - Zajęcia "Technologia, która się zwraca", które poprowadzi Prof Aneta Hryckiewicz

W trakcie zajęć poruszymy następujące zagadnienia:

• Typy usług technologicznych dostępnych dla instytucji finansowych
  • Jakie usługi banki, chętnie wdrażają w Polsce, a jakie na świecie
  • Czym wyróżniają się Polskie banki od banków w Wlk. Brytanii, czy też innych krajów
  • Które technologie i usługi wdrażane w bankach zwracają się najbardziej?
  • Czy banki są w stanie konkurować z BigTechami

18.00 - Szczegóły studiów Fintech oraz sesja Q&A

Spotkanie poprowadzą

Prof. ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk

Profesor Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie również pełni funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej w dyscyplinie Finanse i Ekonomia. Jest Kierownikiem Ekonomicznego Instytutu Analiz Empirycznych oraz Centrum Badawczego ds. Stabilności Finansowej. Jest również twórcą i Kierownikiem kierunku studiów Big Data Science w języku angielskim na Akademii Leona Koźmińskiego, współtworzonego wspólnie m.in. z Microsoft, Oracle, Microstrategy oraz Goldman Sachs.

Doktorat zdobyła na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, natomiast habilitację w Szkole Głównej Handlowej. Po doktoracie wyjechała na Uniwersytet Whartona w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat była pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, a od 2008 r. wykłada również w IESEG School of Management w Paryżu i Lille. Prowadzi międzynarodowe badania w obszarze działalności banków oraz ryzyka związanego z ich funkcjonowaniem. W ostatnim czasie związana z Uniwersytetem Oxforda, gdzie prowadzi badania dotyczące kryzysów bankowych. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród za wybitne osiągnięcia naukowe, prace badawcze oraz całokształt dorobku. Autorka popularnej książki o kryzysach bankowych „Anatomia kryzysów bankowych”.

Od 14 lat związana z branżą bankową. Przez 3 lata pracowała w bankowości inwestycyjnej w transakcjach M&A w Warszawie, Budapeszcie i Frankfurcie nad Menem. Od 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej PEKAO S.A. Investment Banking oraz członkiem Komitetu Audytu.

Jest wieloletnim wykładowcą na studiach MBA, m.in. we Frankfurcie i w Warszawie oraz na międzynarodowym programie EuroMBA. Prowadzi zajęcia z finansów przedsiębiorstw, wyceny projektów oraz przedsiębiorstw.

Jakub Bojanowski

Doświadczony menedżer i doradca. Przez ponad 20 lat pracował w Deloitte, gdzie przez wiele lat kierował Zespołem Zarządzania Ryzykiem, zajmującym się usługami z zakresu zgodności z regulacjami dla branży finansowej. Jego główny obszar specjalizacji to IT Governance - zapewnienie bezpieczeństwa wiarygodności i zgodności z regulacjami dla systemów i procesów IT. Ostatnio Jakub skupia się głównie na przedsięwzięciach z zakresu edukacji. W ALK, w ramach programu Master in Big Data Science prowadzi zajęcia z zakresu cyberbezpieczeństwa (oparte na jego autorskim programie). Współpracuje też w zakresie edukacji menedżerów z innymi uczelniami i instytucjami komercyjnymi.

Monika Kania

Manager z wieloletnim  doświadczeniem w zakresie strategii go-to-market, modeli monetyzacji, strategii i egzekucji sprzedaży, skalowania wzrostu w międzynarodowych instytucjach takich jak:  Vodeno, Aion Bank, Revolut, Xchanger.  Przez ostatnie 10 lat doradca strategiczny ds rozwoju i komercjalizacji rozwiązań technologicznych w szeroko rozumianym sektorze Fintech dla podmiotów w Polsce i za granicą.

Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego Fintech Summer School , prelegent międzynarodowych konferencji Fintech m.in Fintech Digital Congress, ImpactCEE, Finance by Facebook, Fintech Summit.

Laureatka nagrody TOP Female Executive 2019 by CEE X-Tech Awards, współtwórca platformy Xchanger.io -pioniera w dostawie API kursów walut i produktów w modelu white label dla podmiotów Fintech w Polsce i za granicą.  Główne obszary specjalizacji: modele biznesowe, embedded economy, strategie go-to-market , open banking/open finance.

Obejrzyj film

koordynator spotkania