11 Grudnia

Dzień otwarty online studiów podyplomowych - AI w finansach i controllingu przedsiębiorstw

Serdecznie zapraszamy na Dzień otwarty kierunku „AI w finansach i controllingu przedsiębiorstw”, który odbędzie się dn.11.12.24, godzina 18.00 online, na platformie Teams.

Tematyka sztucznej inteligencji w biznesie i finansach zyskuje dziś ogromne znaczenie. Nasz program powstał z myślą o dynamicznie rozwijającym się rynku i aktualnych potrzebach biznesowych, dzięki czemu odpowiada na wyzwania współczesnych przedsiębiorstw. Kierunek skupia się na praktycznych aspektach wdrożenia AI w finansach i controllingu. W ramach studiów poznasz konkretne narzędzia i techniki analityczne wykorzystywane w branży finansowej.

Na Dniu otwartym będą Państwo mieli okazję posłuchać wykładu dwóch prelegentów, którzy są jednocześnie wykładowcami na tym kierunku:

- Maciej Broniszewski, CFO - Bartosz Radziszewski, CFO   Tematyką wykładu będzie „AI w finansach: Rewolucja czy ryzyko?" 1. Czy warto ryzykować? 2. Przykłady sukcesów i wyzwań, w tym PoC z Polski 3. Dobre praktyki AI w jednym miejscu = "AI w finansach i Controllingu" (ALK & KDF Dialog).

Następnie przedstawimy szczegóły programu, porozmawiamy o możliwościach zawodowych oraz odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z tym kierunkiem.

Zapraszamy na spotkanie!

Dołącz do wydarzenia!
Zapisz się

Spotkanie poprowadzą

prof. NU Franjo Mlinarič, Ph.D.

Franjo jest doświadczonym wykładowcą i konsultantem z międzynarodowym doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym, współzałożycielem start-upu BI oraz prywatnego Instytutu iRDM. Jest redaktorem współpracującym z Lex Localis i od 2019 roku kieruje czołowym programem magisterskim Finanse i rachunkowość umieszczony w rankingu FT. Dodatkowo, kieruje dwoma prestiżowymi programami podyplomowymi: "Zrównoważone finanse i ESG" oraz "Profesjonalna rada nadzorcza" na ALK.

Uwielbia łączyć naukową rygorystyczność z doświadczeniem konsultingowym w międzynarodowym środowisku i jest pasjonatem promowania i wdrażania zrównoważonych modeli biznesowych. Większość swojego doświadczenia zdobył na terenie Bałkanów, będąc czołowym doradcą ekonomicznym dla różnych kluczowych projektów narodowych (autostrady, telekomunikacja, infrastruktura lotnisk, instalacje spalania odpadów i przemysł motoryzacyjny) oraz autorem analiz skutków ekonomicznych projektów ustaw.

Jest doświadczonym biegłym sądowym w sprawach związanych z wyceną, restrukturyzacją, szkodami biznesowymi i strukturyzowanymi produktami finansowymi. Posiada również dwa certyfikaty państwowe: biegłego finansisty i certyfikowanego członka rady nadzorczej. Jego badania skupiają się na zrównoważonym tworzeniu wartości oraz zagadnieniach transformacji ESG, a także na wpływie inwestycji publicznych na gospodarkę. Jest współautorem wielu książek i artykułów, które przyniosły mu tytuł profesora nadzwyczajnego na NU w Słowenii i stanowisko adiunkta na KU.

Maciej Broniszewski

CEO i CFO w Workspace Partners Sp. z o.o., a także konsultant i szkoleniowiec. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. W 2023 roku otrzymał nagrodę Digital Finance Excellence DFE AI w uznaniu osiągnięć we wdrażaniu rozwiązań AI w firmie Sword. Jest aktywnym uczestnikiem Klubu Dyrektorów Finansowych “Dialog”, przygotowując materiały edukacyjne dla dyrektorów i na klubowe konferencje.

Wieloletni dyrektor finansowy, zorientowany na rozwój biznesu poprzez zarządzanie procesowe, automatyzację i wykorzystanie nowoczesnych technologii IT podczas pracy w firmach Sevenet, Welcome Airport Services, Inchcape Shipping Services Poland, Sword.
Specjalizuje się w optymalizacji procesów biznesowych w firmach produkcyjnych i handlowych.

Wraz z zespołem, wdrożył dwa funkcjonujące rozwiązania oparte o wielkie modele językowe, w tym w zakresie dekretacji kontrolingowej faktur kosztowych.

Jako prezes i udziałowiec Workspace Partners angażuje się w projekty, których celem jest rozwój nowych rynków przez podmioty polskie i zagraniczne, wdrażanie butikowych aplikacji SaaS oraz rozwój wiedzy w zakresie wykorzystania AI w finansach i w zarządzaniu organizacją.

Bartosz Radziszewski

Prezes Fundacji Klub Dyrektorów Finansowych

Wieloletni CEO i CFO, interim manager oraz architekt rozwiązań IT zorientowany na rozwoju biznesu oraz zarządzaniu procesowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu w polskich spółkach i międzynarodowych korporacjach oraz jako doradca zarządów w spółkach giełdowych i centrach usług wspólnych m.in. Audytel, Makeitright, Glopack, Lekta AI, Pekabex, AdPilot, BPO Poland, GRUPA-T, Kleen-Tex, Juan, Rauch oraz funduszy inwestycyjnych z którymi współpracuje jako interim manager. Realizował skomplikowane projekty dla banków, dużych spółek i instytucji miejskich oraz skarbu państwa z branży ciepłowniczej, wodociągowej, BPO, energetycznej oraz zarządzających lasami. Angażuje się i inwestuje w startupy, jako mentor wspiera je we wzroście i rozwoju. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami wdrażania systemów ERP i BI oraz AI i RPA do zarządzania finansami przedsiębiorstw, rachunkowości zarządczej oraz organizacji, optymalizacji i automatyzacji (w tym robotyzacji) procesów biznesowych.

Mgr ekonomii, Prezes Fundacji Klub Dyrektorów Finansowych. Były członek zespołu ekspertów Uczelni Łazarskiego i wykładowca Akademii GPW Growth. Twórca programu edukacyjno-doradczego Digital Finance Excellence i metodologii pilotażu rozwiązań IT do automatyzacji procesów finansowych z wykorzystaniem AI. Autor wielu artykułów, opracowań. Wykładowca i prowadzący szkolenia i warsztaty m.in. dla PIBR czy SKwP.
Przewodniczący Jury Konkursu CFO Roku.

online
otwarte
pl