Obszar medyczny
27 Stycznia

Dzień otwarty online - studia z obszaru zarządzania w sektorze zdrowia

  • Pracujesz w obszarze ochrony zdrowia?
  • Szukasz nowych możliwości rozwoju w swojej dziedzinie?
  • Planujesz rozpocząć studia?

Zapraszamy na dzień otwarty online kierunków z obszaru zarządzania w obszarze medycznym w Akademii Leona Koźmińskiego.

Zapisz się, Prześlemy link do spotkania

Kiedy: 27 stycznia 2022, godz. 18:00 Gdzie: plaforma MS Teams.

Spotkanie odbędzie się w formule ONLINE.

Będzie to okazja do wysłuchania informacji o naszej ofercie, do spotkań z kierownikami studiów, wzięcia udziału w ciekawych merytorycznie spotkaniach.

Podczas naszego spotkania w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni:

  • pokażemy, jak prowadzimy zajęcia,
  • odpowiemy na pytania dotyczące toku poszczególnych studiów,
  • porozmawiamy o wymaganiach rekrutacyjnych,
  • pokażemy dodatkowe korzyści wynikające z ukończenia studiów w Koźmińskim.

Plan spotkania:

18:00 - spotkanie ogólne z prezentacją oferty.

O godz. 18:30 zaprosimy Państwa do wirtualnych pokojów tematycznych:  

  • MBA dla Kadry medycznej – przeprowadzimy zajęcia „Wykorzystanie robotyki i nowych technologii w szpitalu”, które poprowadzi Pani Joanna Szyman – prezeska Grupy NEO Hospital, wiceprezeska zarządu w Grupie Upper Finance, członkini Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, członkini Business Centre Club.Następnie zapewnimy Państwu przestrzeń do zadawania pytań.
  • Prawo farmaceutyczne dla biznesu – planujemy wykład merytoryczny oraz sesje Q&A, którą poprowadzi Dr Anna Banaszewska, kierowniczka studiów.  

Sprawdź jakie mamy dla Ciebie propozycje rozwoju!

Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej

Kierownik: lek. Łukasz Wiech, MBA

Efektywne zarządzanie ochroną zdrowia stało się wyzwaniem XXI wieku na całym świecie. Zarządzanie w warunkach reformy polskiego systemu ochrony zdrowia wymaga uważnego śledzenia zmian, dokonywania wielu, często głębokich, przekształceń, ale zarazem stwarza nowe możliwości działania, daje pole dla inicjatyw i innowacji. Potrzebujemy liderów prowadzących swoje przedsiębiorstwa, „tańcząc w deszczu”.

Prawo Farmaceutyczne dla Biznesu

Kierownik: dr Anna Banaszewska

Prowadzenie działalności gospodarczej na rynku farmaceutycznym jest ściśle regulowane. W rezultacie budowanie skutecznych strategii wymaga nie tylko znajomości procesów, ale i przepisów dotyczących każdego etapu życia produktu leczniczego i suplementu diety.

Wiedza, umiejętności oraz doświadczenie to podstawa do tworzenia pożądanej pozycji rynkowej oraz budowania własnej pozycji na rynku pracy. Znajomość obowiązujących regulacji prawnych, praktycznych aspektów ich stosowania oraz wpływu na biznes w sektorze farmaceutycznym jest kluczowa.

W odpowiedzi na te potrzeby powstał kierunek Prawo farmaceutyczne dla biznesu, który na dzień otwarcia studiów jest pierwszym kierunkiem w Polsce, który kompleksowo traktuje: wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu, obrót w tym: marketing i refundację leków oraz suplementów diety.

Zarządzanie Projektami w Badaniach Klinicznych

Kierownik: lek. Łukasz Więch, MBA

Partnerzy merytoryczni: mgr. inż. Paweł Orzeł, MBA; lek. Adam Wysokiński, MBA; mgr Karol Szczukiewicz

Celem studiów jest przygotowanie do zarządzania projektami w sektorze farmaceutycznym (badania kliniczne) w oparciu o standardy PMI opisane w najnowszym wydaniu PMBOK® Guide oraz przekazanie wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do skutecznego planowania i nadzorowania projektu.

W październiku 2021 rozpoczynamy drugą edycję studiów.

Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych (wersja stacjonarna i wersja online)

Kierownik: lek. Łukasz Więch, MBA

Celem studiów jest nabycie przez słuchaczy kompetencji - wiedzy, umiejętności postaw, niezbędnych dla skutecznego prowadzenia i monitorowania badan klinicznych w myśl zasad Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP), z szerokim uwzględnieniem etycznych, prawnych i organizacyjnych warunków projektowania, prowadzenia i monitorowania badań klinicznych; w świetle odpowiednich, wiarygodnych danych i informacji epidemiologicznych, medycznych baz danych i publikacji źródłowych.

Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się, wypełniając formularz.

Udział jest bezpłatny.

Wypełnij formularz
Zapisz się

Nasi eksperci

Joanna
Joanna Szyman

Prezeska Grupy NEO Hospital, wiceprezeska zarządu w Grupie Upper Finance, członkini Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, członkini Business Centre Club.

Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej. W latach 2009-2016 stworzyła z firmy Scanmed jednego z liderów prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, świadczącego kompleksową opiekę medyczną poprzez sieć 43 placówek, w tym 16 szpitalnych, w 26 miastach. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed. Pełniła funkcje w Zarządach i Radach Nadzorczych spółek świadczących usługi medyczne w Polsce. Zarządzała licznymi procesami M&A (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN) oraz procesami integracji przejmowanych podmiotów. Doradzała, jako ekspertka branżowa, funduszom private equity, m.in. Bridgepoint, Innova Capital, CEE Equity, PENTA, czy Avallon. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie zarządzania. W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jedne z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Szpital posiada status szpitala klinicznego. NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota da Vinci. W szpitalu stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej. Za stworzenie tego ośrodka szpital, jako pierwszy w Polsce, został uhonorowany, prestiżową nagrodą w międzynarodwym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

 

 

lek. Łukasz Więch

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz – specjalista zdrowia publicznego. Edukator z zamiłowania i doświadczenia. Zawodowo związany od wielu lat z sektorem badań klinicznych nowych leków. Jako Associate Director w firmie Synexus Polska Sp. z o. o. stale powiększa swoje bogate praktyczne doświadczenie zawodowe, szczególnie z zakresu roli i obowiązków badacza w badaniu klinicznym oraz organizacji i zarządzania ośrodkiem badań klinicznych, w międzynarodowym środowisku. Zajmuje go tematyka tworzenia innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnych z filozofią win-win. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Wykładowca ALK i WUM.

AB
dr Anna Banaszewska

Doktor nauk prawnych i wspólnik Kancelarii Prawo Gospodarka Zdrowie. Od 2001 roku zajmuje się branżą farmaceutyczną. Wykształcenie prawne, farmaceutyczne i ekonomiczne oraz doświadczenie pracy w dziale sprzedaży i marketingu w wiodących na rynku firmach farmaceutycznych, przekłada na zapewnienie pomocy prawnej świadczonej dla tej branży. W Kancelarii nadzoruje pracę zespołu Life science, ponad to wspiera prawnie procesy zakupu, w tym sporządza umowy, linii produkcyjnych leków i suplementów diety oraz drobnego sprzętu wykorzystywanego w procesie produkcji. Świadczy pomoc prawną w zakresie wytwarzania i importu leków oraz API. Zapewnia wsparcie prawne procesów wprowadzania do obrotu leków, suplementów diety i wyrobów medycznych oraz procesów refundacyjne.  Uczestniczy w budowaniu strategii sprzedażowych i marketingowych czuwając nad bezpieczeństwem prawnym w zakresie prawa konsumentów, prawa konkurencji jak i prawa zamówień publicznych.

Ekspert ds. ochrony zdrowia Polskiej Federacji Szpitali oraz ekspert Konfederacji Pracodawców Lewiatan. Uczestniczy w wielu grupach roboczych tworzonych przy Ministrze Zdrowia, Rzeczniku Praw Pacjenta oraz Urzędzie Zamówień Publicznych. Członek

Pracę zawodową łączy z pracą dydaktyczną. Wykłada przedmioty związane z prawem medycznym i farmaceutycznym w Collegium Humanum oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Jest opiekunem merytorycznym oraz wykładowcą w ramach studiów podyplomowych Prawo farmaceutyczne dla biznesu prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wykłada przedmioty prawnicze w ramach programu Executive MBA Zarządzanie w ochronie zdrowia (Collegium Humanum).  Prowadzi liczne szkolenia, prelegentka licznych konferencji medycznych, farmaceutycznych i zamówień publicznych. Autorka publikacji prawniczych.

Adamowicz-Sikora Edyta KEBS
Koordynator spotkania
Edyta Adamowicz-Sikora