Dzien otwarty online
02 Września

Dzień otwarty online - STUDIA PODYPLOMOWE Z OBSZARU HR

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ONLINE DLA KANDYDATÓW NA STUDIA PODYPLOMOWE Z OBSZARU HR POŁĄCZONE Z ZAJĘCIAMI MERYTORYCZNYMI

Tym razem tematem przewodnim naszego wydarzenia są ,,Obecne wyzwania zespołów HR”.

2 września 2022, godz. 15.00 Zapisz się aby otrzymać link do spotkania.

W trakcie spotkania postaramy się krótko podsumować ,,co nowego” dzieje się obecnie u pracodawców, z jakimi kwestiami się mierzą zarówno w sferze problemów i ryzyk, jak i  możliwości oraz działań rozwojowych.

Dodatkowo, zaprezentujemy od wewnątrz, jakie tematy prac końcowych podejmują nasi studenci kierunków HR-owych. Ponieważ u nas prace mają charakter praktyczny – to dodatkowo pokaże, z czym zespoły personalne się mierzą w praktyce. Przy okazji opowiemy, jak powstają prace …

Prezentowane trendy i praktyki pozwolą odnaleźć się w dzisiejszych wyzwaniach biznesowo-personalnej rzeczywistości i wytłumaczą skąd się biorą niektóre zjawiska, z jakimi mierzą się poszczególni pracodawcy. W związku z tym podpowiadają, z czego warto się edukować i jaką drogę kariery w zespołach personalnych można wybrać dla siebie.

Nasze „HR-owe popołudnie” to miejsce dla tych z Państwa, którzy stoją przed nowymi wyzwaniami, chcą rozwijać się w obszarze zarządzania ludźmi, są ciekawi nowej wiedzy lub marzą o nowej ścieżce kariery.

Zapraszamy w szczególności tych, którzy są otwarci na nowości, liczą na wymianę doświadczeń dawkę inspiracji oraz dyskusję.

Będzie można również porozmawiać w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni z kierownikami studiów. Będą z nami:

  • dr Piotr Pilch, koordynator merytoryczny studiów ,,Zarządzanie zasobami ludzkimi dla menedżerów personalnych” oraz ,,Menedżer ds. szkoleń i rozwoju”, wykładowca na większości kierunków HR w Akademii Leona Koźmińskiego.
  • dr Irmina Gocan, koordynatorka merytoryczna studiów ,,Controling personalny” oraz ,,Menedżer ds. szkoleń i rozwoju”, wykładowca na większości kierunków HR w Akademii Leona Koźmińskiego.

              

Spotkanie poprowadzą

dr Irmina Gocan

Posiada 25-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania i personalnym.

Od 2012 roku pracuje jako Prezes i konsultant wiodący spółki doradztwa personalnego, gdzie prowadzi doradztwo biznesowe w sferze zarządzania oraz w obszarze HR, jak też szkolenia z zakresu przywództwa, zarządzania i HR dla firm komercyjnych, spółek skarbu państwa i urzędów. 

Ma doświadczenie w prowadzeniu doradztwa dla firm pracujących w oparciu o tradycyjne struktury organizacyjne, pracę zdalną i nowe technologie, jak też w strukturach macierzowych – od dużych podmiotów do takich, które są na etapie start-up. Jest aktywnym trenerem - uczy dobrych praktyk zarządzania i HR. 
Wcześniej pracowała jako specjalista, ekspert, menedżer personalny, zastępca dyrektora HR, HR Business Partner u wiodących polskich spółkach, gdzie jej głównym zadaniem było wdrażanie nowoczesnych rozwiązań zarządczych i personalnych.  W swojej karierze zawsze była odpowiedzialna za obszar szkoleń i rozwoju oraz wdrażanie w nim efektywnych metod i narzędzi doskonalenia kompetencji pracowników i menedżerów, wdrażanie i koordynację złożonych projektów inwestowania w kapitał ludzki m.in. programów kierowanych do kadry menedżerskiej, sukcesorów, ekspertów i talentów, a także rozwiązania integrujące modele kwalifikacji i kompetencji, planowania i oceny wyników (celów, zadań, KPI), programy rozwojowe i naprawcze,  angażowania i motywowania pracowników. Specjalizuje się w projektach łączących wypracowanie rozwiązań merytorycznie i w warstwie IT.  
Zarządzała licznymi projektami, w newralgicznym okresie w jednym czasie zarządzała portfelem 80 projektów kierowanych do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników na kwotę ponad 20 mld PLN, część z tych projektów prowadzonych było zdalnie. Obecnie jest wiodącym konsultantem, gdzie osobiście lub przez konsultantów prowadzi projekty na rzecz różnych pracodawców, w oparciu o różne metodyki projektowe. 

Jest autorem wielu publikacji HR dla Polskich Wydawnictw Profesjonalnych i Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie publikuje artykuły o trendach rynkowych, ciekawych case studies oraz gotowe rozwiązania (procedury, wzory dokumentów). Jest też współautorem wydanej niedawno książki HR Business Partner (PWN. 
Jest też Partnerem merytorycznym i wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego. 

Wcześniej Kierownik Studiów Podyplomowych ,,Zarządzania Kompetencjami Pracowników" i Koordynator Programu MBA-HR na ALK, obecnie Kierownik Studiów Podyplomowych ,,Controlling Personalny” oraz Współkierownik Studiów Podyplomowych,,Menedżer Szkoleń i Rozwoju”, ,,Zwinne Zarządzanie”. Wykłada głównie na ALK, ale również od kilku lat prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS, w Uczelni Techniczno-Handlowej oraz na Akademii HR Business Partnera i Akademii Wynagrodzeń sygnowanych przez firmę doradztwa biznesowego Bigram. Prowadzi też szkolenia i warsztaty profesjonalne we współpracy z firmą Kompetea oraz Trio. Łącznie przeprowadziła około 30.000 godzin szkoleniowych, ponad 2 razy więcej warsztatowych w ramach projektów. 

W grupach oraz indywidualnie, w ramach szkoleń otwartych, inspirowała menedżerów i pracowników małych i średnich spółek, jak i tych największych oraz reprezentantów administracji publicznej m.in. AXA, ASTOR, BUDIMEX, SAMSUNG, PROVIDENT, BOSCH, ORLEN, KGHM, ENERGA, ENEA, PRAMERICA, QUINTILES, EURONET, LEROY MERLIN, FERROXCUBE, JANSSEN CILAG, GEDEON RICHTER, RUUKKI, IT CONNECT, VOLVO POLSKA, INFOR, SANTANDER CONSUMER BANK, PGD MANAGEMENT, KRAFT FOODS POLSKA, QUALIA DEVELOPMENT, HAMILTON SUNDSTRAND, PKC GROUP POLAND, PHILIPS POLSKA, CORONA CANDLES, GK KĘTY, K-KONSULT, KB FOLIE, IKANO, MAHLE, Narodowego Banku Polskiego, Spółek Kolejowych, PGL Lasów Państwowych, Poczty Polskiej, NIK, NFGWiOŚ, AQUANET, GDDKiA, GITD, Starostw i Urzędów Gmin, Urzędów Pracy. 

Dr Human Resources Management, tytuł doktora uzyskała na Uniwersytecie Stanowym w Yorku, USA. Wcześniej absolwentka m.in. studiów MBA dla kadry zarządzającej HR na Akademii Leona Koźmińskiego. Tytuły licencjata i magistra uzyskała w obszarze zarządzania i ekonomii.

dr Piotr Pilch

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, magister psychologii organizacji i pracy, starszy wykładowca w Katedrze Nauk Społecznych ALK, ekspert w zakresie konstruowania i realizacji programów dydaktycznych. Trener w obszarach budowania zespołów i zarządzania nimi oraz doskonalenia kompetencji kierowniczych. Liczne wystąpienia na konferencjach poświęconych problematyce zarządzania zasobami ludzkimi i zachowań w organizacji oraz publikacja artykułów z tych dziedzin w czasopismach specjalistycznych, naukowych oraz serwisach profesjonalnych. Naukowo zajmuje się problemami zachowań politycznych w organizacji. 

Koordynator spotkania
Joanna Sawicka-Golcz