Webinar Digital Health
15 Grudnia

Digital Health - Start me up! - webinar

Zapraszamy na kolejne spotkanie.

Co w czasach Chat-GTP o rozwiązaniach cyfrowych w zdrowiu wiedzieć należy - rozmowa z absolwentem kursu DH-SMU. Z gościem Marcelim Raganem, absolwentem I edycji kursu DH-SMU rozmawia Anna Zawada, kierowniczka merytoryczna kursu

Marceli Ragan - Kierownik Działu Nauki Agencji Badań Medycznych Biotechnolog z doświadczeniem badawczo-rozwojowym na poziomie polskich i zagranicznych firm biotechnologicznych oraz laboratoriów akademickich. Obecnie od blisko dwóch lat odpowiedzialny w ABM za kierowanie Działem Nauki stanowiącym komórkę merytoryczną dla kluczowych obszarów działalności Agencji – tworzenia Programów Strategicznych, Planów Działalności i założeń naukowych konkursów, oceny merytorycznej wniosków, oraz opieki, kontroli i ewaluacji merytorycznej projektów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie i do dyskusji podczas webinaru.

15.12.2023 | 18.00 | MS Teams Zapisz się

Wypełnij zgłoszenie
Zapisz się

Uczestnicy spotkania

Marceli Ragan

Kierownik Działu Nauki Agencji Badań Medycznych

Biotechnolog z doświadczeniem badawczo-rozwojowym na poziomie polskich i zagranicznych firm biotechnologicznych oraz laboratoriów akademickich. Wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu oraz korektach językowo-merytorycznych patentów, publikacji naukowych, wniosków grantowych i dokumentacji technicznych z zakresu biotechnologii, medycyny i farmacji. Absolwent pierwszej edycji kursu Digital Health – Start Me Up Akademii Leona Koźmińskiego. Podporucznik Wojska Polskiego w służbie czynnej.
Obecnie od blisko dwóch lat odpowiedzialny w ABM za kierowanie Działem Nauki stanowiącym komórkę merytoryczną dla kluczowych obszarów działalności Agencji – tworzenia Programów Strategicznych, Planów Działalności i założeń naukowych konkursów, oceny merytorycznej wniosków, oraz opieki, kontroli i ewaluacji merytorycznej projektów.

Anna Zawada

Kierowniczka Digital Health – Start Me Up (DH–SMU)

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje tworzenie oprogramowania dla sprzętu medycznego, redagowanie i zarządzanie polskimi oddziałami amerykańskich czasopism medycznych, kierowanie i prowadzenie projektów współfinansowanych przez Komisję Europejską. Posiada ponad 16-letnie doświadczenie w dziedzinie oceny technologii medycznych, pracując w AOTMiT od stanowisk analityków HTA do dyrektora Biura Transparency & Taryf Councils.

Jako przedstawiciel AOTMiT kierowała zaangażowaniem AOTMiT w projekty współfinansowane przez EUnetHTA JA 2, JA3 i Advance-HTA EC oraz reprezentowała AOTMiT w ISPOR Europe HTA Roundtable oraz na Kongresach INAHTA. Wspierała projekt EUPATI. Inne jej działania obejmują edukatorkę HTA na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM; zaangażowana w 2-letnie studia magisterskie w HTA jako menedżer i wykładowca w latach 2019-21 m.in.) oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej i badacza HTA na WUM ( główne tematy: nierówności zdrowotne, skanowanie horyzontu). Ekspert w projekcie HB-HTA.pl (szpitalna HTA). Doświadczenie zdobywała jako wykładowca dla międzynarodowej publiczności. Obecnie jest Associate Editor for International Journal of Technology Assessment in Health Care oraz recenzentem w wielu międzynarodowych czasopismach (BMJ, Health Policy, Heart, ViHRI, IJTAHC, IJHPM), recenzentem abstraktów/warsztatów na konferencjach ISPOR i HTAi.

KOORDYNATORKA SPOTKANIA
Katarzyna Rogalińska-Gajewska