Prawo i administracja
04 Grudnia
Debata „Dydaktyka, pandemia, edukacja prawnicza”

Debata „Dydaktyka, pandemia, edukacja prawnicza” organizowana przez Centrum Edukacji Prawniczej i Teorii Społecznej oraz Prawnicze Interdyscyplinarne Centrum Badawcze ALK.

Debata odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16:00 za pośrednictwem platformy MS Teams.

Pretekstem do debaty jest książka prof. Jolanty Jabłońskiej-Boncy „O szkolnictwie wyższym i kształceniu prawników”, raporty na temat edukacji prawniczej autorstwa członków Centrum Edukacji Prawniczej i Teorii Społecznej, a także zmiany w edukacji i w dydaktyce spowodowane pandemią.

Zastanowimy się przede wszystkim nad tym, jak na nauczanie prawa wpłynęła pandemia, jak podnieść jakość dydaktyki, jakie reformy edukacji prawniczej są konieczne oraz czy wirtualna edukacja prawnicza jest możliwa do utrzymania.

W debacie udział wezmą:

• prof. Jolanta Jabłońska-Bonca (Akademia Leona Koźminskiego, Kierownik PICB ALK)
  • prof. Adam Czarnota (University of New South Wales, Sydney)
  • dr Michał Paździora (Uniwersytet Wrocławski, Centrum Edukacji Prawniczej i Teorii Społecznej)
  • dr Michał Stambulski (Uniwersytet Zielonogórski, Erasmus University Rotterdam)

Debatę poprowadzi Karolina Kocemba (Uniwersytet Wrocławski, Centrum Edukacji Prawniczej i Teorii Społecznej).

Link do spotkania
TUTAJ