festiwal nauki 09 2021
24 Września
„Dane – ile są warte, kto nimi handluje w darknecie i do czego mogą się przydać hakerom?" - wykład w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie

Nauka to nie tylko eksperymenty chemiczne oraz eksploracja kosmosu przez człowieka. To także zarządzanie, ekonomia, prawo, psychologia oraz socjologia  – nauki wywierające wpływ na codzienne życie każdego człowieka. 

W dniach 20-24 września 2021 w Akademii Leona Koźmińskiego odbędą się wykłady i warsztaty w ramach XXV edycji Festiwalu Nauki. Jako współorganizator wydarzenia, w które co roku angażuje się prawie 100 ośrodków naukowych, kulturalnych oraz instytucji publicznych i prywatnych, przygotowaliśmy specjalnie dla Was sześć zajęć. Ich tematyka poruszać będzie zagadnienia związane z nowymi technologii, innowacjami w biznesie, przedsiębiorczością oraz globalnymi zmianami zachodzącymi w stylu życia współczesnego człowieka. 

Zapraszamy na ostatni wykład zorganizowany w ramach 25. Festiwalu Nauki w Warszawie.

Podczas spotkania dr Karolina Małagocka opowie o rosnącej liczbie ataków z wykorzystaniem danych prywatnych i socjotechniki, a w szczególności o:

  • Wycieku ponad 27 miliardów rekordów w czasie pandemii i co to znaczy dla każdego z nas
  • Dlaczego każdy z nas jest najważniejszym elementem cyberobrony?
  • Jak radzić sobie z rosnącą ilością kont, haseł i loginów?
  • Jak rozpoznać próby oszustwa i podszywania się w mailach?
  • Czemu nie klikać, nie przesyłać i nie ufać i dlaczego warto być na tak z ochroną danych?

Wszyscy uczestnicy otrzymają możliwość skorzystania ze specjalnego pakietu Ochrony Internetu i Ochrony Tożsamości firmy F-Secure, która od ponad 30 lat specjalizuje się w zabezpieczaniu użytkowników, ich danych oraz prywatności w sieci.

Spotkanie poprowadzi dr Karolina Małagocka, ekspertka w zakresie prywatności w sieci od ponad dekady związana z branżą cyberbezpieczeństwa, specjalizująca się w badaniach dotyczących skłonności do udostępniania danych i cyfrowej transformacji.

Wykład odbędzie się o godz. 10:00 w sali D/218 i potrwa ok. 45 minut.

Zapisy przez stronę: https://festiwalnauki.edu.pl/

IMG_8098
Specjalista ds. promocji studiów w j. polskim
Agnieszka Chartanowicz