08 Czerwca

Coroczne spotkanie absolwenckie: Przyszłość jest dziś!

UWAGA, REJESTRACJA NA COROCZNE SPOTKANIE ABSOLWENCKIE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA. Zapraszamy w październiku na nasze kolejne spotkania w ramach Klubu Absolwentów Koźmińskiego.

Absolwenci i Absolwentki, nadszedł czas na najbardziej wyczekiwane wydarzenie  – zapraszamy na drugie Coroczne Spotkanie Absolwenckie! Tegoroczne wydarzenie składać się będzie z dwóch części:

  • Debata Lwów i Lwic Koźmińskiego ,,Przyszłość jest dziś! Trendy kształtujące biznes.”. Laureaci oraz laureatki wyróżnieni statuetkami Lwów są prawdziwymi ekspertami z wybitnymi karierami zawodowymi. Wymiana doświadczeń, które zebrali przez lata w wielu branżach i na różnych stanowiskach, sprawi, że to wydarzenie będzie naprawdę niezwykłe. 

Lwy Koźmińskiego to konkurs, który organizujemy od 18 lat. Wyróżniamy w nim najbardziej spektakularne kariery naszych Absolwentów i Absolwentek.

Udział w debacie wezmą:

  1. Jolanta Sobierańska-Grenda - Prezes Zarządu Szpitali Pomorskich, Laureatka nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Menedżer (2022)
  2. Edyta Snakowska-Estorninho - Dyrektor Działu Prawnego i Compliance/General Counsel KPMG Poland, Laureatka nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Prawnik (2018)
  3. Sławomir Kubiczek - Prezes Zarządu Frizo, Laureat nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Przedsiębiorca (2023)
  4. Mariusz Frankowski - Wojewoda Mazowiecki - Laureat nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Administracja Publiczna (2023)
  5. Marcin Petrykowski - pełni funkcję doradcy dla Vauban Infrastructure Partners - Laureat nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Menedżer (2013)

Moderatorami dyskusji będą:

  1. prof. Grzegorz Mazurek - Rektor Akademii Leona Koźmińskiego
  2. prof. ALK dr hab. Mariola Ciszewska-Mlinaric - Dziekan Kolegium Zarządzania,
  3. dr Sylwia Hałas-Dej - Dziekan Kozminski Executive Business School.

4 główne moduły tematyczne poruszane podczas spotkania: - Cyfrowa Transformacja - Zrównoważony Rozwój - Społeczeństwo - Przywództwo i Przedsiębiorstwo

  • Networking

Zaplanowaliśmy piknik, muzykę i dobrą zabawę! Będzie to doskonała okazja, aby poznać innych Absolwentów i Absolwentki, podtrzymać już istniejące relacje i wymienić się swoimi historiami.

Dla chętnych - profesjonalna sesja networkingowa z Pawłem Dudkiem.

Razem tworzymy nowe możliwości! Data: 8 czerwca 2024r. (sobota) Godzina: 14:00 - 21:00 Miejsce: Aula Leona Koźmińskiego w ALK

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.  

Link do zapisów:
Zapisz się
Agenda spotkania
14.00 – 14.30
Otwarcie recepcji, rejestracja uczestników i networking przy kawie
14.30 – 14.35
Otwarcie wydarzenia
14:35 – 14:45
Fundacji Rozwoju ALK
14.45 – 16.00
Debata Lwów i Lwic Koźmińskiego:
16.00 – 16:30
Sesja Q&A
16.30 – 21.00
Piknik Absolwencki (Leonarium)
17.30 – 18.30
Sesja networkingowa z Pawłem Dudkiem
21.00
Zakończenie Corocznego spotkania absolwenckiego

Więcej o naszych prelegentach:

Jolanta Sobierańska-Grenda

Prezes Zarządu Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. w Gdyni

Jestem prawnikiem z doświadczeniem menedżerskim w zakresie zarządzania dużymi podmiotami medycznymi oraz umiejętnością negocjowania i dogadywania porozumień zarówno po stronie społecznej, jak i instytucjonalnej.

Doktorantka Wydziału Zarządzania (Katedra Ekonometrii) Uniwersytetu Gdańskiego, Absolwentka MBA dla Kadry Medycznej Akademia Leona Koźmińskiego oraz Advanced Management Program Akademia Leona Koźmińskiego. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu, Aplikację radcowską, Studium Wyceny Nieruchomości, Studium Pedagogiczne, Studium Prawa Europejskiego, Kurs do Rad Nadzorczych.

W latach 2006-2020 zrestrukturyzowałam, przekształciłam i oddłużyłam około 30 szpitali na terenie całej Polski.
Od 2017 roku członek zarządu i Prezes Szpitali Pomorskich Sp. z o.o.

Zrestrukturyzowałam 4 szpitale (w Wejherowie, Gdańsku oraz dwa w Gdyni) najpierw przekształcając w spółki prawa handlowego, a następnie konsolidując w jeden spójnie działający organizm.
Gdy zaczynałam pracę w Spółce w 2017 r. , Szpitale Pomorskie rozpoczynały swoją działalność ze stratą na poziomie 9 mln zł. Podjęte przeze mnie działania zarządcze sprawiły, że rok 2023 zakończył się 70 mln zł zysku brutto oraz ogromnymi zmianami na poziomie inwestycji i świadczenia usług.

Posiadam ponad 15 letnie doświadczenie jako pracownik samorządowy na stanowiskach zarządzających, początkowo szczebla powiatowego - Sekretarz Powiatu Malborskiego oraz wojewódzkiego - Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W ramach wykonywanych obowiązków między innymi byłam odpowiedzialna za nadzór nad podmiotami leczniczymi, dla których podmiotami tworzącymi są samorządy terytorialne.

Jako jedyna kobieta w Polsce na taką skalę odpowiadałam za konsolidację i restrukturyzację szpitali. Do podejmowanych działań restrukturyzacyjnych należało szereg zadań związanych z konsolidacją zarówno w ramach jednego właściciela, jak i pomiędzy szpitalami marszałkowskimi i powiatowymi oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Przeprowadziłam kilkanaście przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego wraz z uzyskiwaniem wsparcia finansowego z Ministerstwa Zdrowia w ramach programów rządowych.

Wcześniej pracowałam w Kancelarii Radcy Prawnego zajmującej się przede wszystkim doradztwem
w procesie przekształcania i restrukturyzacji szpitali, zarówno w ramach rządowego programu pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia" tzw. Planu „B”, jak i w procesie uzyskiwania wsparcia z Ministerstwa Zdrowia w ramach planu „C”.
W wyniku podjętych przeze mnie działań z 26 podmiotów w 2011 r. pozostało 12 w 2017 r. Pozwoliło to na optymalizację m.in. procesów inwestycyjnych oraz zakupowych , a także efektywne zarządzanie deficytowymi zasobami kadry medycznej. W efekcie wszystkie podmioty, w których dokonałam  procesów restrukturyzacyjnych osiągnęły w 2021 r. dodatnie wyniki finansowe, klasyfikując województwo pomorskie na pierwszym miejscu w kraju pod względem sytuacji finansowej w szpitalach.  
Ze względu na swoje wyjątkowe doświadczenie w zakresie zarządzania w służbie zdrowia, realizuję się w dzieleniu się swoją wiedzą jako wykładowca-praktyk na studiach MBA dla kadry medycznej Akademia Leona Koźmińskiego, MBA dla kadry medycznej Uczelni Łazarskiego, MBA dla kadry medycznej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prowadzę szkolenia i wystąpienia na konferencjach. Obszary wykładów to m.in. restrukturyzacje podmiotów leczniczych, rola samorządów terytorialnych w systemie ochrony zdrowia, zarządzanie zmianą, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Pasjonatka łodzi smoczych!

Laureatka konkursu Lwy Koźmińskiego w kategorii Menedżer.

 

Edyta Snakowska-Estorninho

Dyrektor Działu Prawnego i Compliance/General Counsel KPMG Poland

Doświadczona radczyni prawna i liderka zespołów; wieloletnia dyrektorka działów prawnych w międzynarodowych korporacjach z różnych segmentów rynku, doświadczenie w zarządzaniu zespołami w wielu lokalizacjach; w efektywny i integracyjny sposób, ceniony prawnik biznesowy. Obecnie w KPMG, w roli dyrektora działu prawnego, compliance i AML, członkini Rady Fundacji KPMG; Komitetu Etycznego, rozwija specjalizacje w obszarze ESG, ze szczególnym uwzględnieniem raportowania pod CSRD i atestacji, uczestniczy w pracach zespołu roboczego ds. Taksonomii przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii;

Wszechstronne wykształcenie prawnicze i menadżerskie.
Specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem rynków regulowanych, prawie gospodarczym publicznym, korporacyjnym i umowach handlowych/FIDIC/; dogłębne zrozumienie wymogów compliance, ładu korporacyjnego oraz ESG; doświadczenie we wdrażaniu, realizacji i doskonaleniu programów COMPLIANCE (kontrola eksportu, RODO, AML/KYC, ESG);
- 2023 TOP 25 kobiet-prawników w biznesie według Forbes 2023|
- 2022 Hall of Fame Akademia Leona Koźmińskiego
- 2019 laureatka konkursu "Prawnik Przedsiębiorstw" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw i Rzeczpospolitą;
- 2018 tytuł "Lwa Koźmińskiego" ALK w kategorii "Prawnik";
- 2014 Monografia dotycząca zamówień publicznych: "Warunki udziału wykonawców w przetargach publicznych".

 

Sławomir Kubiczek

Prezes Zarządu FRIZO

Lider-wizjoner, pasjonat ciągłego rozwoju poprzez naukę, absolwent programu Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Magister inżynier związany z chłodnictwem od czasu studiów. Zorientowany na megatrendy w przemyśle, które skutecznie implementuje w kolejnych projektach bazując na fundamencie ponad 20-letniego doświadczenia w zarządzaniu biznesem i zwiększaniu przychodu w średnich i korporacyjnych firmach. Sprawca niespotykanego wzrostu przychodów firmy, w której objął rolę Prezesa Zarządu (370% w ciągu 3 lat). Dążenie do inspirowania i ekspansji wraz z głównym nurtem ciągłego rozwoju przyświecają mu na ścieżce przywódczej, opartej o długofalowe budowanie relacji na arenie międzynarodowej. W transformacji energetycznej upatruje globalnego rozwoju organizacyjnego w duchu zrównoważonego rozwoju. Spojrzenie na energetykę w holistycznym ujęciu uznaje za powinność każdego przedsiębiorcy  funkcjonującego we współczesnym turbulencyjnym środowisku biznesowym.

Laureat nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Przedsiębiorca.

Mariusz Frankowski

Wojewoda Mazowiecki

Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauki polityczne o specjalności stosunki międzynarodowe, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: menedżer publiczny), podyplomowych studiów menedżer ds. innowacji, realizowanych wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Lake Forest Graduate School of Management z Chicago oraz Programu Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.
Od grudnia 2023 roku pełni funkcję Wojewody Mazowieckiego. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju regionalnego i funduszy europejskich, od 2004 roku zaangażowany w pracę na rzecz rozwoju Mazowsza. Od 2007 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Następnie w 2011 roku objął stanowisko Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, którą zarządzał przez 12 lat wspierając realizację programów w ramach trzech unijnych perspektyw finansowych. Od 2014 roku był Radnym m.st Warszawy, kierował  również pracami Komisji Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji. W latach 2019-2023 był Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, organu doradczego Unii Europejskiej.

Laureat Nagrody Lwy Koźmińskiego 2023 w kategorii Administracja Publiczna.

 

Marcin Petrykowski

Pełni funkcję doradcy dla Vauban Infrastructure Partners, innowacyjnego funduszu z grupy Natixis, inwestującego w aktywa infrastrukturalne i ESG, wspierając strategię na region Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Dotychczas był Prezesem Zarządu w Atende S.A., technologicznej grupie notowanej na GPW, znacząco rozwijając strategię oraz dynamizując wyniki spółki - r/r wzrost: EBITDA o 200%, Zysk o 1700%.

Wcześniej w ramach S&P Global Ratings zarządzał całościowym biznesem na region Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) oraz wprowadził firmę do Polski i regionu CEE. Rozpoczął karierę w bankowości korporacyjnej w Citibanku, a następnie pracował jako dyrektor wykonawczy w J.P. Morgan Corporate and Investment Bank w Londynie, gdzie odpowiadał za rynek niemiecki, rosyjski oraz CEE, jednocześnie pełniąc funkcję zastępcy dyrektora generalnego J.P. Morgan w Polsce.

Równolegle pełni rolę Przewodniczącego Rady Programowej konferencji Fintech & Insurtech Congress, oraz Przewodniczącego Rady Doradczej Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Laureat nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii Menedżer.