
Commodity Trading. Inwestycje na rynkach towarowych - dzień otwarty - studia podyplomowe
Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty ONLINE studiów podyplomowych Commodity Trading. Inwestycje na rynkach towarowych. To wyjątkowe wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną skierowaną do osób pragnących zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu handlu towarami.
Dzień otwarty zapewni nie tylko prezentację programu studiów, ale także możliwość bezpośredniego uczestnictwa w przykładowych zajęciach oraz spotkania z kierownikiem studiów i przedstawicielami partnera studiów, Grupy UNIMOT. Jest to także okazja, by lepiej poznać naszą współpracę oraz zasięgnąć informacji o kierunku studiów bezpośrednio od ekspertów branżowych.
Kiedy: 3.09.2024, godz. 17:30 Gdzie: MS TEAMS ZAPISZ SIĘ
Celem naszych studiów jest przekazanie studentom wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu handlu towarami. Program obejmuje kluczowe zagadnienia ekonomiczne, rynkowe i prawne, a także analizy rynkowe i techniczne. Dodatkowo uczestnicy nauczą się wykorzystywać instrumenty pochodne do zarządzania ryzykiem oraz zdobywają wiedzę na temat logistyki i finansowania obrotu towarami. Praktyczny charakter studiów zapewnia liczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez doświadczonych praktyków rynkowych.
Agenda spotkania: 17:30 – powitanie 17:30-17:40 – prezentacja kierunku 17:40-17:50 – wystąpienie przedstawiciela Unimot 17:50-18:10 – miniwykład (case) pt. „Derywaty towarowe w transakcjach spekulacyjnych i zabezpieczających" – dr Adrian Struciński 18:10 – pytania i odpowiedzi
Spotkanie poprowadzi:

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik Katedry Rachunkowości Akademii Leona Koźmińskiego, licencjonowany doradca inwestycyjny oraz makler papierów wartościowych. Posiada także kwalifikację PRM (Professional Risk Manager). W latach 2008-2017 pracownik w Departamencie Tradingu w domu maklerskim XTB, gdzie odpowiadał za transakcje oraz zarządzanie ryzykiem opcji walutowych i towarowych.
Prowadzi wykłady na studiach magisterskich, podyplomowych i doktoranckich z zakresu wyceny instrumentów pochodnych, zarządzania ryzykiem, sprawozdawczości finansowej, finansów korporacyjnych, wyceny przedsiębiorstw, oceny projektów inwestycyjnych, interpretacji sprawozdań finansowych oraz rachunkowości zarządczej. Prowadzi także wykłady na uczelniach zagranicznych: ESSCA School of Management oraz Hebei Finance University.
Jako praktyk brał udział w kilkudziesięciu projektach doradczych z zakresu wyceny przedsiębiorstw, modelowania finansowego, wyceny instrumentów finansowych, wyceny programów dla pracowników, planowania finansowego i budżetowania, testów na utratę wartości, zarządzania ryzykiem i zarządzania finansowego.
