Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
29
30
1
2
3
6
7
9
10
11
12
13
14
17
18
20
22
23
24
25
27
30
31
1
2
3
4
6
7
8
dla studentów
dla absolwentów
otwarte
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
28

Halloweenowa marketingowa domówka – spotkanie online z wykładowcami z Katedry Marketingu. więcej
My Image

Zombie, duchy, wampiry, krokodyl z kanalizacji, tramwaj-widmo, czarna wołga i jeździec bez głowy – raz do roku wypełzają z ciemnych kątów i zapomnianych piwnic, aby nasycić swoją żądzę słodyczy.

Najbliższa marketingowa domówka będzie straszna, bo halloweenowa! Porozmawiamy o strachu i potworach w reklamie, istotach nadprzyrodzonych w marketingu w ogóle, odpowiemy na pytanie dlaczego lubimy się trochę bać i co z tego wynika.

Spotkanie poprowadzą, jak zwykle, wykładowcy z Katedry Marketingu: dr Marcin Awdziej, dr Paweł de Pourbaix, Dagmara Plata-Alf oraz dr Jolanta Tkaczyk.

Spotkanie odbędzie się 28 października (środa) o godzinie 20:00 na Facebooku Katedry Marketingu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Małgorzaty Ciechomskiej więcej

Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669).

Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgr Małgorzaty Ciechomskiej.

Obrona odbędzie się w dniu 28 października 2020 r. o godz. 10:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Temat rozprawy doktorskiej:
Usługi społeczeństwa informacyjnego w Unii Europejskiej – zagrożenia dla ochrony danych osobowych usługobiorców

Promotor:
prof. ALK dr hab. Agnieszka Grzelak z Akademii Leona Koźmińskiego

Recenzenci:

  • prof. dr hab. Robert Grzeszczak z Uniwersytetu Warszawskiego
  • prof. UŚ dr hab. Mariusz Jagielski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams TUTAJ.

Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

Przewodniczący Rady Naukowej

Dyscypliny Nauki Prawne

Prof. dr hab. Wojciech Góralczyk

Polski prawnik w środowisku międzynarodowym” – otwarte spotkanie online organizowane przez Prawnicze Interdyscyplinarne Centrum Badawcze ALK. więcej

Spotkanie poświęcone będzie działalności polskich prawników w środowisku międzynarodowym. Ma ułatwić zrozumienie specyfiki takiej pracy, wymogi stawiane prawnikom w korporacjach międzynarodowych, a także pozwolić na świadomy wybór ewentualnego zatrudnienia w firmach działających w takim środowisku.

W szczególności:

  1. Omówimy dwie ścieżki kariery; zatrudnienie w międzynarodowej firmie prawniczej lub w międzynarodowej korporacji (o krajowych lub zagranicznych korzeniach) jako tzw. in-house lawyer.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy absolwenci krajowych uczelni są przygotowani do wykonywania takiej pracy? Czy polscy prawnicy potrafią sprostać wyzwaniom pracy poza krajem? Czy różnimy się od kolegów z Europy Zachodniej?
  3. Porozmawiamy o tym, jakie umiejętności są ważne dla pracy w specyficznym środowisku. Czy kluczowa jest perfekcyjna znajomość języków obcych? Jak istotna jest techniczna wiedza prawnicza?
  4. Poświęcimy więcej czasu tzw. kompetencjom miękkim, próbując dociec, które z nich można rozwinąć na uczelni, a które tylko w pracy zawodowej, i jak je świadomie wzmacniać.
  5. Podzielimy się praktycznymi radami dotyczącymi przygotowania do rozpoczęcia kariery w środowisku międzynarodowym. W szczególności porozmawiamy o tym, co może zrobić student na etapie edukacji, by zwiększyć swoje szanse zatrudnienia.

 

Spotkanie odbędzie się 28 października o godz. 19:00 w trybie online za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Rejestracja nie jest wymagana.

Link do spotkania: TUTAJ.

Prelegenci:

  • Anna Atanasow

Wieloletnia szefowa działu prawnego firmy CCC, odpowiedzialna za obsługę prawną przedsiębiorstwa
w 29 państwach. Obecnie Head of Legal w międzynarodowej firmie Huuuge Games.

  • Krzysztof Lipka

Doktorant ALK, były partner w działach prawno-podatkowych w firmach tzw. „wielkiej Czwórki” z 25-letnim stażem zawodowym, w tym 8-letnim w oddziałach za granicą (USA, Azja Centralna, Bałkany i RPA).

Archiwum