16

Studenckie Koło Prawa Podatkowego zaprasza na trzeci warsztat podatkowy organizowany przy współpracy z kancelarią GWW. więcej
My Image

Spotkanie odbędzie się w formule online.

Celem wykładu jest przybliżenie „klauzuli zakazu nadużycia prawa”, umożliwiającej organom podatkowym zakwestionowanie podatnikom praw, wynikających z przepisów o VAT. Krajowe przepisy ustawy o VAT co prawda definiują to pojęcie, jednak jego prawidłowe rozumienie jest oparte na wykładni dokonanej przez TSUE. Zostaną przedstawione przesłanki, jakie muszą zaistnieć, by stwierdzić nadużycie prawa w VAT, a także obowiązki, jakie ciążą na organach podatkowych w sytuacji uznania, że doszło do nadużycia prawa. Wskazane zostaną kluczowe orzeczenia TSUE a także krajowych sądów administracyjnych, w których jako podstawę prawną wskazano klauzulę zakazu nadużycia prawa.

Prelegent: Małgorzata Militz, doradca podatkowy, partner GWW Tax.

Link do spotkania

Zapraszamy serdecznie!
Zarząd Studenckiego Koła Prawa Podatkowego
Kontakt: sknpp@kozminski.edu.pl

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

Spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe Relacje inwestorskie i pozyskiwanie kapitału w przedsięwzięciach innowacyjnych. Od startupu do scaleupu. Temat przewodni to „Pozyskiwanie kapitału i relacje inwestorskie po COVID-19”. więcej
My Image

Nasze spotkanie to miejsce dla tych z Państwa, którzy pragną rozwijać swój własny biznes, myślą o drugiej rundzie finansowania, mają już inwestora zewnętrznego lub chcą takiego pozyskać. Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy interesują się rynkiem kapitałowym i funduszami venture capital.

Wydarzenie odbędzie się 16.06 2020 r. o godz. 17.00.
Szczegóły tutaj.