Poniedziałek

„Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym”– wykład ONLINE studentów działających w Studenckiej Poradni Prawnej. więcej

Zapraszamy na wykład online w ramach warsztatów online prowadzonych dla licealistów przez członków Studenckiej Poradni Prawnej.

„Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym” (Natalia Skórkowska, Dominika Orłowska)

Ofiarami jakich przestępstw są dzieci? Jaka kara grozi za czyny pedofilskie? Omówienie czynów zabronionych, których ofiarami padają dzieci, oraz środków ochrony takich pokrzywdzonych na tle przepisów prawa karnego materialnego i procesowego. Nawiązanie do filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich.

Wykład odbędzie się 8.06.2020 o godz. 11:00.

Link do spotkania

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz@kozminski.edu.pl,
tel. 22 519 21 70.

„Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej” – otwarte seminarium doktorskie. więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE i Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na otwarte seminarium doktorskie pt. „Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej”.

Seminarium odbędzie się 8 czerwca br. (poniedziałek), początek o godz. 17.00.

• Wprowadzenie: Aneta Skorupa-Wulczyńska (doktorantka seminarium prof. Jana Barcza, przygotowuje rozprawę nt. Prawa językowe obywatela Unii Europejskiej)
  • Komentarz: dr  Agnieszka Doczekalska (ALK)
  • Dyskusja

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Link do spotkania tutaj.