środa

„Ochrona środowiska w systemie prawa Unii Europejskiej. Wymiar konstytucyjny i rola Trybunału Sprawiedliwości UE” – wykład online adw. dr Alicji Sikory. więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE oraz Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na wykład adw. dr Alicji Sikory pt: „Ochrona środowiska w systemie prawa Unii Europejskiej. Wymiar konstytucyjny i rola Trybunału Sprawiedliwości UE”.

Wykład odbędzie się 27 maja br. (w środę), początek o godz. 17.00.

Program

• Powitanie: prof. dr hab. Jan Barcz, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej
  • Wykład: adw. dr Alicja Sikora
  • Komentarz: prof. dr hab. Mirosław Wyrzykowski
  • Dyskusja

adw. dr Alicja Sikora

Absolwentka Wydziału Prawa UJ oraz Uniwersytetu w Reims. Specjalistka w zakresie prawa ochrony środowiska oraz unijnego prawa procesowego. W latach 2004-2017 referendarz w TSUE. Obecnie doradca w służbie prawnej Rady UE i Rady Europejskiej, pełnomocnik Rady przed sądami unijnymi. Wykładowca w Katedrze Prawa Europejskiego UJ oraz Associated Researcher w Centrum Studiów Prawa Ochrony Środowiska (CEDRE) na Uniwersytecie UC Louvain Saint-Louis w Brukseli. Autorka licznych opracowań naukowych z zakresu prawa unijnego w języku polskim, angielskim i francuskim, w tym monografii „Sankcje finansowe w razie niewykonania wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” (Kluwer2011). Jej najnowsza monografia „Constitutionalisation of Environmental Protection in EU Law” ukazała się w styczniu 2020 r. w wydawnictwie Europa Law Publishing.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams tutaj.

Organizator:

Patronat honorowy: