Wtorek

„8 kluczowych umiejętności, jakich szukają pracodawcy” – wykład ONLINE Jacka Chmieleckiego. więcej

Zapraszamy na „Warsztaty planowania kariery” dwa warsztaty z cyklu Koźmiński Online przeznaczone dla uczniów, studentów, ich rodziców oraz pozostałych osób w każdym wieku.

„8 kluczowych umiejętności, jakich szukają pracodawcy” – spotkanie dla licealistów i studentów
Podczas warsztatu opowiem, na jakie umiejętności twarde i miękkie zwracają uwagę pracodawcy. Dowiesz się, w jaki sposób zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów, np. poprzez przynależność do organizacji studenckich i zaangażowanie w inne dodatkowe aktywności. Podpowiem, jakie umiejętności rozwijać, żeby wzmacniać swoją pozycję na rynku pracy.

Spotkanie odbędzie się 5.05.2020 o godz. 12:15.

Link do spotkania

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

Debata online „Biznes kontra wirus – sytuacja w Polsce” na temat wyzwań, zagrożeń oraz przyszłości gospodarki w obliczu pandemii koronawirusa. Poprowadzą ją prof. ALK dr hab. Jacek Tomkiewicz oraz dr Błażej Podgórski. więcej
My Image

Spotkanie jest kontynuacją debaty, która odbyła się pod koniec marca z udziałem tych samych ekspertów. Ma na celu przedstawienie aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce w obliczu pandemii koronawirusa. Uczestnicy dyskutować będą m.in. o tym, czy uda się nadrobić straty powstałe w wyniku zamrożenia gospodarki, jak polscy przedsiębiorcy i menedżerowie radzą sobie w kryzysie i kto okazał się antykruchy.

Widzowie debaty dowiedzą się, czy mamy potencjał do wzrostu – na ile kryzys naruszył krajowe zasoby kapitałowe i ludzkie oraz czy pomoc państwa w kolejnych tarczach antykryzysowych jest dobrze zaadresowana, a skorzystanie z niej szeroko dostępne. Będzie również część poświęcona kontrowersjom związanym z działaniami NBP, takich jak głębokie cięcie stóp procentowych i finansowanie długu publicznego.

Nasi eksperci poruszą także temat ryzyka – ocenią je w aspekcie działań antykryzysowych rządu oraz ryzyka kryzysu zadłużenia – prywatnego i publicznego. Odniosą się również do gotowości gospodarki na ewentualną drugą falę epidemii.

Debata odbędzie się 5 maja o godz. 18:00 na naszym Facebooku.
Serdecznie zapraszamy!