24

„Roszczenia z prawa pracy w postępowaniu cywilnym” – wykład ONLINE dr Magdaleny Kuby. więcej

Zapraszamy na wykład online „Roszczenia z prawa pracy w postępowaniu cywilnym”, który poprowadzi dr Magdalena Kuba.

Zapewne każdy z Was zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać Wasza ścieżka zawodowa i czym dokładnie będziecie zajmować się w przyszłości. Bez względu na to, jakiego wyboru dokonacie, zetkniecie się z prawem pracy – albo jako pracownicy, albo jako pracodawcy zatrudniający pracowników. W trakcie zajęć porozmawiamy o sytuacji prawnej pracownika i pracodawcy oraz o tym, jakich praw mogą oni dochodzić przed sądem pracy.

Wykład odbędzie się 24 kwietnia o godz. 10:00.

Link do spotkania

Wykłady w ramach programu WOS ONLINE w Koźmińskim to cykl ośmiu zajęć, które mają na celu przybliżenie licealistom tematyki związanej z wiedzą o społeczeństwie. Prowadzący odniosą się do aktualnych zjawisk w Polsce i na świecie, np. związanych z pandemią koronawirusa. Porozmawiają z uczniami o tym, czy ich prawa człowieka mogą zostać ograniczone w obliczu rosnącej liczby zachorowań. Odpowiedzą na pytanie, czy będą mogli dochodzić roszczeń poprzez postępowanie cywilne, jeśli ktoś celowo zarazi ich koronawirusem. Uczestnicy zajęć dowiedzą się także, czy oglądając programy typu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, doświadczają prawdziwej atmosfery sali sądowej.

Zajęcia online z wiedzy o społeczeństwie dla szkół będą odbywały się w terminie od 1 do 24 kwietnia 2020, w każdą środę i piątek, o godzinie 10:00.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wykładów

Zapraszamy serdecznie!

Interdyscyplinarny, 4-dniowy hackathon online #ideaHACK, którego partnerem merytorycznym jest Akademia Leona Koźmińskiego. więcej

Wirus COVID-19 ma bardzo duży wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także sytuację społeczno-ekonomiczną. Sektor publiczny i prywatny łączą siły, by opracować innowacyjne sposoby na przezwyciężenie kryzysu oraz skuteczniejsze radzenie sobie w przyszłości.

Nasza uczelnia jest partnerem merytorycznym 4-dniowego hackathonu online. Jego celem głównym jest znalezienie rozwiązań lokalnych problemów spowodowanych przez Covid-19 w wyniku pracy w grupach roboczych składających się z 2-5 osób w modelu hackathonu (maraton programowania i tworzenia rozwiązań) składających się z:

• utalentowanych programistów
  •  liderów ekosystemu innowacyjnego
  • naukowców
  • przedstawicieli instytucji publicznych
  • innowatorów

Każdy z zespołów będzie mógł korzystać ze wsparcia mentorów biznesowych i tematycznych, wśród których znajdzie się m.in. prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska, kierownik studiów Management & Articifial Intelligence.

Inicjatywa ma pokazać, że efektywna współpraca jest możliwa w świecie wirtualnym i pomimo trudnych warunków nie powinno się jej zaprzestać, gdyż przekłada się na wzrost zaufania społecznego, stanowi najlepszy sposób wymiany wiedzy i doświadczeń, a bez niej tworzenie innowacji jest niemożliwe.

#ideaHACK zaczyna się 24.04.2020 i kończy 27.04.2020. Uczestnicy mogą zgłosić chęć udziału za pośrednictwem strony internetowej do dnia 21.04.2020 do godz. 23:59.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a projekty wypracowany przez zespoły są ich własnością.

Podstawą technologiczną do pracy nad pomysłami zespołów będzie platforma ORACLE, partner merytoryczny na studiach magisterskich z zarządzania z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim w j. polskim oraz Human Resource Management w j. angielskim.

Główni organizator inicjatywy to Venture Caffe Poland. Partnerem strategicznym hackathonu są m.in. Cambridge Innovation Center oraz Slack.