22

„Swoboda przepływu i przemieszczania się” – seminarium online studentów III roku Kolegium Prawa z cyklu: „Unia Europejska a zwalczanie pandemii koronawirusa”. więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE, Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego, przy wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, zaprasza na III seminarium studentów III roku Kolegium Prawa z cyklu: Unia Europejska a zwalczanie pandemii koronawirusa

• Seminarium V:

Swoboda przepływu i przemieszczania się

22 kwietnia 2020 r. (środa), godz. 17.00

Program seminarium:

• Powitanie i prezentacja cyklu seminariów w ramach konferencji: Natalia Szklarska
  • Swoboda przepływu i przemieszczania się (wprowadzenie): Jakub Koniecki
  • Dyskusja panelowa

Moderator: Maksym Kowalski

• Przemieszczanie się ludności oraz ograniczenia nałożone przez państwa członkowskie: Maksym Kowalski
  • Ograniczenia w transporcie drogowym i kolejowym: Jakub Krawczyk
  • Ograniczenia w transporcie lotniczym i morskim: Kacper Maciejewski
  • Wpływ ograniczenia swobód i przemieszczania się na pracowników UE: Piotr Ordanik
  • Ograniczenie swobód i wolności w Polsce w związku z COVID-19: Paweł Boś
  • Komentarz: Jakub Koniecki – Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu, Wydział Koordynacji i planowania
  • Słowo na podsumowanie: prof. Jan Barcz, kierownik Katedry

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Link do spotkania

„Postępowanie cywilne w świetle obecnych wyzwań” – wykład ONLINE prof. ALK dr hab. Joanny Studzińskiej. więcej

Zapraszamy na wykład online „Postępowanie cywilne w świetle obecnych wyzwań”, który poprowadzi prof. ALK dr hab. Joanna Studzińska.

W trakcie zajęć na przykładach wskażemy, jakie sprawy są sprawami cywilnymi. Czy mogę dochodzić roszczeń, gdy kolega celowo zarazi mnie koronawirusem? Przedstawione zostaną etapy postępowania cywilnego oraz prawa i obowiązki stron. Ze względu na obecne potrzeby powiemy na ile zinformatyzowany jest proces cywilny. Czy mogę dochodzić roszczeń online?

Wykład odbędzie się 22 kwietnia o godz. 10:00.

Link do spotkania

Wykłady w ramach programu WOS ONLINE w Koźmińskim to cykl ośmiu zajęć, które mają na celu przybliżenie licealistom tematyki związanej z wiedzą o społeczeństwie. Prowadzący odniosą się do aktualnych zjawisk w Polsce i na świecie, np. związanych z pandemią koronawirusa. Porozmawiają z uczniami o tym, czy ich prawa człowieka mogą zostać ograniczone w obliczu rosnącej liczby zachorowań. Odpowiedzą na pytanie, czy będą mogli dochodzić roszczeń poprzez postępowanie cywilne, jeśli ktoś celowo zarazi ich koronawirusem. Uczestnicy zajęć dowiedzą się także, czy oglądając programy typu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, doświadczają prawdziwej atmosfery sali sądowej.

Zajęcia online z wiedzy o społeczeństwie dla szkół będą odbywały się w terminie od 1 do 24 kwietnia 2020, w każdą środę i piątek, o godzinie 10:00.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wykładów

Zapraszamy serdecznie!

„Włącz kreatywność: zaprojektuj swoją tablicę nastroju” – wykład ONLINE Moniki Sońty. więcej

Zapraszamy na wykład ONLINE: „Włącz kreatywność: zaprojektuj swoją tablicę nastroju”, który poprowadzi Monika Sońta.

Co rysowanie, kolaże, klocki i wydzieranki mają wspólnego z kreatywnością w organizacji? Przygotuj kartkę papieru, kilka starych kolorowych magazynów i coś do pisania, zrobimy razem "mood board" lub "vision board". Wy zdecydujecie. Podczas wykładu opowiem, jak ważna jest wyobraźnia w biznesie i jak ją można kształtować.

Wykład odbył się 22 kwietnia o godz. 12.15.

Wirtualne zajęcia prowadzone przez wykładowców ALK mają na celu codziennie wsparcie online licealistów i studentów w przygotowaniu do matury i zaliczeń przedmiotowych, jak również inspirowanie i poszerzenie wiedzy w przypadku pozostałych osób. Zapraszamy nie tylko uczniów i studentów, ale także wszystkich zainteresowanych w każdym wieku.

Informacje o pozostałych wykładach

„Prawnicze szkoły doktorskie” – seminarium otwarte Katedry Teorii, Filozofii i Historii Prawa oraz Prawniczego Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Akademii Leona Koźmińskiego. więcej

Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz Prawnicze Interdyscyplinarne Centrum Badawcze Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają na seminarium otwarte pt. „Prawnicze szkoły doktorskie”, które odbędzie się w środę 22 kwietnia 2020 roku o 19:30 za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams (posiadanie aplikacji nie jest wymagane do udziału w spotkaniu).

Link do spotkania

Referat wprowadzający, na bazie tekstu napisanego wspólnie z mgr Anną Drwal oraz mgr. Janem Bazylim Klaklą z Katedry Socjologii Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wygłosi dr Maciej Juzaszek, adiunkt w Katedrze Teorii, Filozofii i Historii Prawa ALK.

Plan spotkania:

1. Prawnicze szkoły doktorskie – wprowadzenie