Poniedziałek

UWAGA: Przedłużamy wirtualne wykłady o różnorodnej tematyce! W okresie 30.03-30.04.2020, we wtorki i czwartki, o godz. 12.15. więcej
My Image

Wirtualne spotkania z naszymi wykładowcami cieszą się dużym sukcesem, więc nasza Akademia przedłuża je do 30 kwietnia.

Zajęcia online z naszymi wykładowcami będą okazją zdobywania nowej wiedzy niezbędnej do przygotowania do matury czy zaliczeń przedmiotowych dla licealistów i studentów, ale także, ze względu na różnorodną tematykę i poziom zaawansowania, zainteresują z pewnością starsze osoby.

Zajęcia i wykłady online rozpoczną się 30 marca, a zakończą 30 kwietnia.

• Poniedziałek – 30.03, godz. 12.15

"What is artificial intelligence" – prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska
Introduction to the booming field of science that is changing our lives!

• Wtorek – 31.03, godz. 12.15

„Wirus i gospodarka – czy Państwo może zbankrutować?” – prof. ALK dr hab. Jacek Tomkiewicz
Jaki jest wpływ obecnej epidemii na funkcjonowanie gospodarki światowej i sytuację w naszym kraju? W obliczu takiego kryzysu sektor publiczny ma dodatkowe zadania związane z ochroną zdrowia czy funkcjonowaniem instytucji w nowych warunkach. Równie ważne jest wsparcie dla gospodarki, która mocno ucierpiała. Czy mamy instrumenty, żeby powstrzymać bankructwa firm i masowy wzrost bezrobocia? Czy państwo ma środki do walki ze skutkami kryzysu?

• Środa – 01.04, godz. 12.15

„Marketingowe kino akcji, czyli 2P ruszają do boju...” Marcin Matyja

Wykład o tym, że ludzka racjonalność ma swoje ograniczenia, a darmowy produkt nie zawsze stanowi najkorzystniejszy wybór.

• Czwartek – 02.04, godz. 12.15

"On Plain Language" – dr Aleksandra Łuczak
During this lecture you will learn how to communicate like a human. How to write and present so that your audience understands immediately your message. This is the 21st century and you are not Romeos, so writing like Shakespeare is not the case. Now you should write and speak to express, and not to impress!

• Piątek – 03.04, godz. 12.15

„Psychologia pieniądza” Marcin Matyja

Wykład o tym, że cena to nie tylko „ilość złotówek” należnych za towar, a darmowy cukierek może więcej niż drożdżówka za pół ceny.
Dla wszystkich z Państwa, którym z powodu zbyt dużej liczby uczestników, nie udało się dołączyć do wykładu w zeszłym tygodniu!

• Wtorek 7.04, godz. 12.15

„Czy warto zakładać swój biznes w czasach kryzysu?” dr Piotr Kaczmarek-Kurczak
Wiele osób myśli, że kryzys jest najgorszym możliwym momentem na uruchomienie własnego biznesu. Jednak kryzys dla wielu przedsiębiorców jest szansą: bankructwa oznaczają, że zwalnia się miejsce w łańcuchach dostaw, jest możliwość zaproponowania czegoś nowego. Tanieją nieruchomości, łatwiej zatrudnić specjalistów. Jak szukać szans w dobie kryzysu i jak je wykorzystywać o tym wszystkim dowiemy się podczas wykładu.

• Czwartek – 09.04, godz. 12.15

„Marketing (korona)wirusowy, czyli marketing internetowy w czasach zarazy” – Dagmara Plata-Alf

Zastanawiasz się, jak obecna trudna sytuacja wpływa na komunikację firm i marek z klientami? Czy marketing internetowy w czasach zarazy ma sens i jak powinien wyglądać? Jak pandemia wpływa na kampanie i rynek reklamy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz na spotkaniu z Dagmarą Platą-Alf!

•  Wtorek –14.04, godz. 12.15

„Podstawy inwestowania” – dr Błażej Podgórski

W trakcie tych 45-minutowych zajęć zgłębisz tajniki świata inwestycji.

Weź udział w wykładzie

Tematy i terminy wykładów zaplanowanych na okres 14-30.04.2020 zostaną podane niebawem.

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz@kozminski.edu.pl,

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

"What is artificial intelligence" – wykład ONLINE prof. ALK dr hab. Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej. więcej
My Image

Zapraszamy serdecznie na wykład ONLINE pt. "What is artificial intelligence" prof. ALK dr hab. Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej.

Introduction to the booming field of science that is changing our lives!

Wykład odbędzie się 30 marca o godz. 12:15.

Weź udział w wykładzie

Wirtualne zajęcia prowadzone przez wykładowców ALK mają na celu codziennie wsparcie online licealistów i studentów w przygotowaniu do matury i zaliczeń przedmiotowych, jak również inspirowanie i poszerzenie wiedzy w przypadku pozostałych osób. Zapraszamy nie tylko uczniów i studentów, ale także wszystkich zainteresowanych w każdym wieku.