dla studentów
otwarte
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
„Chiny i USA” – 29. Naukowa Konferencja Centrum Badawczego TIGER 04.12.2019więcej

Prof. Grzegorz W. Kołodko zaprasza na 29. Naukową Konferencję Centrum Badawczego TIGER zatytułowaną: „Chiny i USA”.

Tym razem dyskutować będziemy na temat amerykańsko-chińskiej rywalizacji handlowej. O jej przyczynach, możliwych scenariuszach oraz globalnych konsekwencjach.

W debacie uczestniczyć będą m.in. profesorowie: Bogdan Góralczyk, Marcin Piątkowski, Leszek Sykulski, Wojciech Huebner, Łukasz Gacek, ambasador Krzysztof Szumski oraz Janusz Piechociński (Izba Przemysłowo Handlowa Polska Azja) i Radosław Pyffel (PKP Cargo), a gościem specjalnym będzie ambasador Chin J.E. Liu Guangyuan.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Konferencja odbędzie się w Akademii Leona Koźmińskiego 4 grudnia, o godzinie 9.30.

Prosimy o rejestrację

Pobierz program konferencji

Profesor Grzegorz Kołodko będzie gościem specjalnym Kodu Mistrzów w krakowskim Teatrze Groteska 10.12.2019więcej
My Image

Spotkanie z profesorem Grzegorzem Kołodko odbędzie się w krakowskim Teatrze Groteska
10 grudnia 2019 o godzinie 18.00!

Prof. Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych.
Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 doprowadził Polskę do OECD. Ponownie na tym stanowisku w latach 2002-2003 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską. Gdy koordynował politykę gospodarczą Polski, PKB na mieszkańca wzrósł o ponad jedną trzecią.

Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury.

Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego.

Wykładowca wielu zagranicznych uniwersytetów, głównie w USA i Chinach.

Autor i redaktor 54 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach.

Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista.

Doktor Honoris Causa jedenastu zagranicznych uniwersytetów.

Maratończyk, który ukończył 50 biegów, podróżnik, który zwiedził prawie 170 krajów i zawitał na Antarktydę.

Autor wystaw fotograficznych.

Promotor kultury.

Za jego zasługi na tym polu największa piszczałka organów w Filharmonii Krakowskiej, principal 16' wielkie C, manual główny (HAUPTWERK), nosi jego imię.

Spotkanie odbędzie się w Teatrze Groteska przy ul. Skarbowej 2 w Krakowie.

Bilety będzie można kupować w kasie Teatru od 25 listopada od godziny 16.00.

Więcej informacji na stronie Teatru Groteska w zakładce Aktualności.

Kod Mistrzów to cykl spotkań młodzieży oraz mieszkańców Krakowa ze znanymi osobami, które kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków. Od pierwszego spotkania w lutym 2014 inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Gośćmi byli do tej pory m.in. Kazimierz Kutz, Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jerzy Trela, Jan Peszek, Maja Komorowska, Andrzej Seweryn, Stanisław Radwan czy Ewa Lipska. Zaproszone osoby opowiadają o tym, co je ukształtowało, jak wyglądała ich droga zawodowa, co najlepiej wspominają z czasów studiów i początków pracy, ale również co myślą o otaczającej rzeczywistości.

Warsztaty z profesorem rachunkowości Charlesem H. Cho 10.12.2019więcej

Kiedy: 10.12. 2019
Godzina: 12:00 AM-4:15 PM
Gdzie: Akademia Leona Koźmińskiego, D/202

Więcej informacji na stronie wydarzenia po angielsku.

Formularz rejestracyjny

Zabawa choinkowa dla dzieci pracowników ALK 11.12.2019więcej
My Image
Konferencja „Waluty cyfrowe. Problemy definicyjne i regulacyjne 4.0” 13.12.2019więcej

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Katedra Prawa Cywilnego
Zakład Prawa Handlowego i Rynku Kapitałowego

Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu
Katedra Prawa Handlowego i Morskiego

zapraszają do udziału w konferencji
„Waluty cyfrowe. Problemy definicyjne i regulacyjne 4.0”,

która odbędzie się:

13 grudnia, 2019 w godz. 10:30-14:30 w ALK, przy ul. Jagiellońskiej 59 w Warszawie
w Auli II

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Transmisję na żywo z konferencji obejrzysz na naszym kanale na YouTube.

Więcej informacji i zapisy tutaj.

Marzec 2018: „Waluty cyfrowe. Problemy definicyjne i regulacyjne 3.0”

Grudzień 2017: „Waluty cyfrowe. Problemy definicyjne i regulacyjne 2.0”.

KONTAKT:
bitcoin@kozminski.edu.pl