Piątek

ALK jest partnerem IV edycji International Conference on Comparative Law Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Warszawa. więcej

Podczas konferencji zgłębiane będą tajniki nowych technologii w bankowości oraz prawno-biznesowa działalność sektora sharing economy. Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 marca 2019 roku w siedzibie naszej uczelni.

Projekt będzie składać się z dwóch paneli, dzięki czemu uczestnicy poznają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty tego zagadnienia. Pierwszego dnia odbędą się wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów, a następnego dnia seria porównawczych warsztatów. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim. Jest to świetna okazja, aby poznać ludzi z pasją z całego świata i wysłuchać ekspertów w tej dziedzinie.

Na konferencję ruszyły już zapisy. Aby znaleźć się w gronie uczestników wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Na stronie można odszukać też szczegółowe informacje dotyczące programu, prelegentów, patronatów honorowych czy partnerów merytorycznych.

Link do wydarzenia
Formularz rejestracyjny

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt poprzez stronę: www.facebook.com/iccl.elsa/

ELSA Warszawa

Spotkanie informacyjne nt. "Jednolity system antyplagiatowy - jak interpretować wynik?" więcej

Data: 15 marca 2019
Godzina: 11:30
Miejsce: sala D-310
Czas trwania: około 3-3,5 godziny

Jest to spotkanie informacyjne związane z obsługą i interpretowaniem wyników badań prac dyplomowych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym.

Spotkanie będzie prowadzone przez przedstawicieli Ośrodka Przetwarzania Informacji. Jest skierowane - w pierwszym rzędzie - do promotorów prac dyplomowych.

Osoby zainteresowane uprzejmie proszę o zalogowanie się pod tym linkiem.

Program

•    JSA  - dodawanie i zarządzanie zleceniem przebadania pracy  - perspektywa promotora
•    Wynik badania pracy – analiza tekstu i zapożyczeń
•    Case study – manipulacje a wynik badania. Pytania

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z praktycznymi aspektami obsługi Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.

Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim promotorom, pracownikom wspierającym promotorów w zakresie dodawania prac do badania, a także (w wąskim zakresie) administratorom systemu JSA po stronie uczelni.

Na szkoleniu uczestnicy poznają:

• obsługę interfejsu JSA,
  • proces dodawania i badania pracy,
  • manipulacje na tekście wprowadzane przez studentów, pozwalające obejść systemy antyplagiatowe.

W wymiarze szczegółowym uczestnicy:

• dowiedzą się czym jest Jednolity System Antyplagiatowy, z jakimi bazami porównywana jest praca, jakie manipulacje na tekście identyfikuje,
  • zapoznają się z rolami użytkowników JSA i ich uprawnieniami,
  • zapoznają się z etapami badania pracy (logowaniem, zakładaniem i obsługą zlecenia),
  • uzyskają wiedzę w zakresie poszczególnych części wyniku badania,
  • zapoznają się z interpretacją analizy tekstu i procentowego rozmiaru podobieństwa,
  • przećwiczą analizę wyniku badania z uwzględnieniem manipulacji na tekście,
  • uzyskają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Seminarium naukowe Katedry Prawa Karnego pt. "Sekty destrukcyjne - realny problem czy wiele hałasu o nic? Problematyka kryminologiczna i karnoprawna" więcej

Katedra Prawa Karnego ALK zaprasza na otwarte seminarium naukowe pt. Sekty destrukcyjne - realny problem czy wiele hałasu o nic? Problematyka kryminologiczna i karnoprawna

Prelegentem będzie dr Piotr Chrzczonowicz z Katedry Prawa Karnego UMK w Toruniu.

15 marca 2019 r., godz. 13:00, sala B/6